Kenzo, Homme Boisee EDT

Kenzo, Homme Boisee EDT

Kenzo `Homme Boisee` wykreował Olivier Polge. Zapach jest bardzo klasyczny. Nuty drzewne - cedru z gór Atlas i wetiweri z Haiti, wzbogacono energetyzującą, świeżą miętą i bazylią oraz nutami czarnego pieprzu z Madagaskaru i tunezyjskiego rozmarynu. Całość tworzy wybitnie męską kompozycję.

Nuty zapachowe:
nuta głowy: mięta, bazylia
nuta serca: pieprz, rozmaryn
nuta bazy: cedr, wetiwer

Nuty
drzewne
<50ml

wysoka pozycja w mainstrem-ie

Boisee w czołówce zapachów odświeżających będzie zajmował wysoką pozycję. Bardzo aromatyczne nuty rozpościerają się po aplikacji i niekoniecznie jest drzewnie. Raczej mięta w miksie z wetiwerem doprawiona bazylią tworzy coś na wzór cytrusów, mimo wszystko wrażenie rześkiego wiosennego poranku samo się nasuwa.
Kenzo ze swoim &quot;drzewniakiem&quot; nie grzeszy nowatorstwem to jednak bije na łeb klasyki lat 90 m.in Live Jazza YSL i za to go docenić/zwrócić na niego uwagę wypada.
Trwałość 6-godzinna, projekcja gigantyczna-jak na dzieło mainstremu.
Flakonik, wygląd-klasyk KENZO-jednak nie ma co porównywać tej kompozycji i oceniać przez pryzmat dzieła z 1991. Kenzo w porónaniu do innych marek nie ogranicza się do kserowania swoich pomysłów i krążenia wokół bazy kompozycji Christiana Mathieu.
Ja ze swej strony zachęcam do testów.

Ilość zużytych opakowań: w trakcie 50ml

Powtórka z rozrywki

EDIT: Dość długo zachodziłem w głowę, dlaczego Kenzo Homme Boisee jest dla mnie wtórny. Przypadkiem testowałem, będąc któregoś razu w perfumerii, męskie produkty Burberry. Otóż, ww. Kenzo, jest niczym innym, jak klonem ww. Burberry, opartym na wetywerii i pieprzu (wspomaganych przez ISO-E-Super), ze względnie poprawionymi parametrami. Co ciekawe, autorem jednego, jak i drugiego, jest ta sama osoba - nie kto inny, jak Olivier Polge).

Trwałość - w porównaniu do Burberry jest ok. 1,5 raza lepsza i wynosi 9-10 h. Projekcja jest świetna przez ok. 3-4 h. Co ciekawe, obydwa zapachy można dostać w podobnej cenie.

Używam tego produktu od: 2,5 roku
Ilość zużytych opakowań: Odlewka zużyta na testy globalne