Kerastase, Elixir Ultime, Oleo Complexe, Bain Nettoyant (Szampon do wszystkich rodzajów włosów)

Zmysłowa kąpiel oczyszczająca na bazie szlachetnych olejków do każdego rodzaju włosów. Włosy są oczyszczone oraz niewiarygodnie świetliste i lekkie.
Oleo Complexe to połączenie czterech wysoce skoncentrowanych szlachetnych olejów:
- olej z owoców pracaxi,
- olej arganowy,
- olej kameliowy (olej herbaciany),
- olej kukurydziany.
Dzięki tym olejkom mamy uczucie włosów luksusowo odżywionych i miękkich w dotyku.

przecietny i drogi

Szampon ten nie rozni sie niczym od garniera Ultra Doux z serii z cudownymi olejkami za 9 zl , Kerastase to marka przecietna, nastawiona na zawyzone ceny w stosunku do jakosci. Szampon ladnie nawilza wlosy, nie potrzeba uzywac odzywek, latwo sie rozczesuja ale to samo mam za 9 zl w ultra doux garniera. Po co przeplacac

Fantastyczny

Intensywnie regeneruje włosy przez co są miłe i miękkie w dotyku.
Olejki sprawiają,że włosy po spłukaniu są odżywione, w zasadzie nie ma potrzeby stosowania odżywki. Wygładza powierzchnie włosa ,dzięki czemu się nie plączą. W dodatku nie obciąża włosa ,nawet na drugi dzień wyglądają świeżo.
jedyny minus to cena i przy długich włosach szampon nie jest aż tak wydajny :(.

Super

Szampon stosowałam jakiś czas temu i bardzo przypadł mi do gustu.

Plusy:

* delikatny zapach
* dobrze się pieni
* wydajny
* dobrze oczyszcza włosy
* nie obciąża
* nie pozostawia filmu
* nie plącze

Minusy:

* z maską z tej samej serii włosy są trochę obciążone

Ogólnie szampon jest na prawdę dobry, nie mam się do czego przyczepić.

Używam tego produktu od: kilka miesięcy

Sama nie wiem.

Szampon dostałam w prezencie. Zresztą sama prawdopodobnie nie zdecydowałabym się na myjadło do włosów w takiej cenie, bo oczekuję od szamponu tylko oczyszczenia skóry - ma nie podsuszać włosów i skóry za bardzo i nie obciążać.
Do tego szamponu ze względu na olejki w składzie podeszłam dość sceptycznie. Moja skóra głowy należy jednak do tych bardziej przetłuszczających się, więc obawiałam się zbytniego obciążenia. W końcu zaryzykowałam i po pierwszych użyciach byłam bardzo zadowolona - włosy ładnie się układały i były wygładzone. Często też po jego użyciu zdarzało mi się nie stosować odżywki, a jedynie serum na końcówki. Było tym lepiej, że włosy nie strączkowały się z obciążenia, co po użyciu wraz z odżywką mogło się zdarzyć. Niestety, miał też pewien minus - włosy przetłuszczały się szybciej. W zasadzie już rano na drugi dzień miałam smalec na czubku głowy. Wprawdzie myję włosy codziennie lub co drugi dzień, no, ale tu nie było za bardzo opcji, żeby np. w pośpiechu zrobić byle jaką fryzurę i wyjść, nie martwiąc się, że będzie widać, że włosy są nieświeże. No, niestety - w tym wypadku miałam jednak dyskomfort psychiczny. Ale ok, szampon niedostosowany do typu mojej skóry głowy, więc się aż tak bardzo nie czepiam - używałam 2-3 razy w tygodniu, mając na podorędziu szampon dostosowany do moich potrzeb.
Jednak najbardziej zaskoczył mnie fakt, że szampon po zużyciu ponad połowy butelki zaczął podrażniać mi skórę głowy! Nie wiem co się stało. Sądzę, że moja skóra głowy mogła się przyzwyczaić, bo kiedyś podobnie zareagowała na bardzo wydajnego Radicala i jakiś inny szampon w pół litrowej butli. A ten to już przecież diabelnie wydajny! Miałam potem do niego parę podejść, w końcu odpuściłam i oddałam go kręconowłosemu domownikowi, który bardzo go sobie chwali :)
Jeszcze z takich technicznych rzeczy.
Opakowanie. Na pierwszy rzut oka wydaje się ładne i eleganckie, choć u mnie na zakrętce w dwóch miejscach odprysnęła ta złota farba. Ale trudno, nieważne. Druga rzecz, już dla mnie nieco bardziej istotna. Lubię kiedy produkty, które stosuję w łazience, a już zwłaszcza gdy mam mokre ręce miały klapki, pompki itp. Tu trzeba odkręcać butelkę...
Zapach. Niby nie jest zły, ale u mnie budzi skojarzenie z sosem do sałatek. Ale nie jest drażniący. Zresztą wspomniane wrażenie zapachowe mam tylko wtedy, gdy przystawię nos do butelki ;)
Podsumowując: nie zamierzam stać się jego posiadaczką ponownie w przyszłości. Nawet gdyby nie wystąpiło swędzenie, to jest to szampon nie dla mojej skóry głowy... A nawet jeśli byłby, to jego cena jest dla mnie za wysoka jak za szampon :]

Używam tego produktu od: 3,5 miesiąca
Ilość zużytych opakowań: 2/3 opakowania

I tak i nie.

Nie kupiłabym tego szamponu ponownie poniewaz nie jest on do wszystkich rodzajow wlosow, jak obiecuje producent.

Gdy zaczelam go stosowac przechodzilam terapie izotretynoina. Substancja ta bardzo wysusza skore i wtedy ten szampon sprawil sie idealnie. Nawilzal, natluszczal moje wlosy, olejki odzywia,y skore glowy, byl idealny.
Szampon fajnie wspolgra z sucha skora glowy wlosow farbowanych.

Teraz gdy terapia izotretynoina dawno juz zakonczona, a moje wlosy sa naturalnie, nie farbowane szampon w ogole sie nie sprawdza. Przetluszcza wlosy, jest za bardzo obciazajacy.

Podsumawujac: jestem na TAK dla skory przesuszonej potrzebujacej nawilzenia i odzywienia.
Jestem na NIE dla skory glowy normalnej lub przetluszczajacej sie, bo pogorszy stan skory.

Ilość zużytych opakowań: Nie pamietam - kilka