Burberry, My Burberry EDP

Burberry, My Burberry EDP

`My Burberry` to kompozycja ponadczasowa i klasyczna - współczesna interpretacja wartości marki. To wynik inspiracji brytyjskim ogrodem skąpanym w letnim deszczu. Bogata, kwiatowa, urzekająca i elegancka. Kolor kompozycji przywodzi na myśl charakterystyczne beże i pastele tworzące klasyczną kratkę Burberry.
Całość zamknięta w pięknym flakonie nawiązującym do modowej historii marki poprzez zdobiącą wstążkę z gabardyny, materiału stworzonego przez założyciela marki oraz solidny korek, przypominający duże guziki słynnego płaszcza.

Kategoria: kwiatowa

Nuty perfumowe:
nuta głowy: groszek pachnący, bergamotka, mandarynka
nuta serca: geranium, frezja, pigwa
nuta bazy: paczula, róża damasceńska, róża

Nuty
kwiatowe
50 - 100ml
Rekomendacja
wiosna / lato

83% jesień/zima 17% wiosna/lato

Klasyk

Jak dla mnie klasyk. Mój ulubiony zapach. Intensywny, elegancki. Raczej na jesień, lub wieczorne wyjścia. Długotrwały i bardzo wydajny. Warty swojej ceny. Użyłam go na swój listopadowy ślub, być może stąd ta miłość do niego.

Piękny, klasyczny kwiatowy zapach na każdą okazję

My Burberry to moim zdaniem po prostu świetne perfumy - bardzo dobrze skomponowane, pełne, skończone, nie brakuje im zupełnie niczego. Są tak świetne, że odkąd je kupiłam muszę się w zasadzie powstrzymywać przed używaniem ich codziennie. Jest to trudne bo ręka odruchowo sięga rano po flakon. Gdyby nie to, że mam mnóstwo innych zapachów na półce i jeszcze drugie tyle w kolejce do testowania, mogłabym nimi pachnieć każdego dnia. Nie wyobrażam sobie sytuacji, do której nie pasują - idealnie sprawdzają się w pracy, na randce, na spotkaniu ze znajomymi, na kanapie przed telewizorem i na codziennych zakupach. Do tego piękna, ciężka butelka z grubego szkła, wielki korek i elegancka wstążeczka - mój ideał jeśli chodzi o wygląd flakonu :)

Sam zapach jest na początku duszny i mocno kwiatowy, ale po kilkunastu minutach osiada na skórze i robi się bardzo przytulny, wygładzony, kremowy. Jest tak dobrze zmieszany, że nie potrafię wyodrębnić żadnej z nut zapachowych, choć każdą z nich znam i bardzo cenię w perfumach. Trwałość bardzo dobra - spokojnie wytrzymują ze mną 8 godzin w pracy i są wyczuwalne dla otoczenia. Eleganckie, z klasą i charakterem - niespodziewanie wskakują u mnie na półeczkę "ulubione" :)

Jesień

Jestem wielbicielką słodkich zapachów, a ten dostałam w prezencie, sama najprawdopodobniej nie zwróciłabym na niego uwagi.
Polubiliśmy się od razu! Jest to elegancki zapach, który kojarzy się z jesienią i melancholią, przypomina miejską podeszczową ospałość.
Bardzo się cieszę, że go odkryłam, na pewno będę do niego wracać, szczególnie jesienią i deszczową młodą wiosną.

Bardzo rasowy

Londyn pełna gębą. Naprawdę rasowy, subtelny, dobry zapach.
Burberry albo trafia w punkt albo ma same porażki. Ten zapach jest świetny. Lubie nieoczywiste zapachy. Przypomina deszczowe miasto.

Flakon robi wrażenie na półce.

Uwielbiam

Plusy:
Mój ulubieniec, trafił do mnie z przypadku jako próbka. I zakochałam się w tym zapachu. Kończę wielki flakon i wcale nie mam go dośyć, jak to ja mam w zwyczaju. Piękny, ciepły, elegancki zapach, kojarzy mi się z kwiatowym miodem ze względu na swoją nieprzesadzoną słodzycz. W zapachu panuje równowaga i harmonia. Nie przytłacza, ale dość dobrze się utrzymuje na skórze. Pięknie się odradza kiedy, jesteśmy w ruchu i zwiększa się ciepłota ciała.

Minusy:
-cena

Piękne i ponadczasowe

Zacznę od tego że tyle ile jest ludzi na świecie, tyle jest różnych gustów, zupełnie innych . My Burberry dostałam od męża w prezencie kupił je w Duty Free e Anglii, zapach jest piękny, elegancki i bardzo bardzo trwały, z pewnością nie jest to zapach dla nastolatki lub młodych dziewczyn( mam na myśli 20+) mnie osobiście trochę przypomina Miss Dior

Wykorzystała: kilka próbek

fajny

Jeden z nielicznych zapachów od burberry, który mi się autentycznie podoba. Pozostałe mają w sobie jakąś "wyuczoną" angielską sztuczność. W tym jest zachowany duch londyńskiej mody, ale jest on też elegancki i naturalny jednocześnie. Taka nowoczesna kwiatowość z deszczową pogodą w domyśle. Jest klasyczny w swym wyrazie, ale nie nudny. Trwałość całkiem niezła. Może nie na zimową aurę, ale na pozostałe pory roku jak najbardziej ciekawy twór.

Wersja EDT My Burberry jest wyraźnie lżejsza, nuta jakby "miodowa" została tutaj złagodzona. Na początku otwiera się cytrusowo, ale już po kilkunastu minutach owoce wyparowują i przypomina swojego protoplastę z wyraźnie mniej wyostrzonymi nutami przewodnimi. Zapach przyjemny i do noszenia na co dzień. Utrzymuje się dość długo jak na wodę toaletową.

Używam tego produktu od: test z próbki
Ilość zużytych opakowań: 1 mała

Tak naprawdę to jest słonecznie

Zapach zupełnie nie kojarzy mi się z deszczem, wręcz przeciwnie: przenoszę się na opuszczoną działkę czy ogródek skąpany.. w słońcu. Pierwsze sekundy rzeczywiście mnie rozczarowały - jak gdyby na pierwszy rzut oka stan ogródka nie zachęcał do dłuższego postoju. Zz czasem jednak, gdy te wszystkie roślinki i kwiatki wymieszały się ze skórzano-piżmową bazą, zaczęło być bardzo interesująco - pośród chwastów zaczęłam dostrzegać przepiękne okazy.
Perfumy są dla mnie przejrzyste, jasne, słoneczne, świeże i pobudzające. Nie jest to arcydzieło, ale miło wspominam tę słoneczną podróż po opuszczonym ogrodzie.

Używam tego produktu od: 1mc
Ilość zużytych opakowań: 30ml

Słabo pachnie, ale ładnie

Po raz kolejny Burberry proponuje mi naprawdę ładnie pachnące perfumy, które niestety pachną tak słabo, że muszę dosłownie dotknąć nosem skóry, żeby je poczuć.
Sam zapach faktycznie bardzo, ale to bardzo brytyjski, klasyczny, dla każdego i na każdą okazję.
Czuć groszek pachnący, bardzo mocną mandarynkę, bergamotkę, geranium frezję. Wszystko to w równych proporcjach, z dominującą jedynie mandarynką, która w subtelny sposób przenika się z innymi składnikami. Różę czuć dopiero później, ale im później, tym bardziej wyraźna się robi.
Bardzo elegancki.

Minusy:
-wysoka cena,
-mało intensywne,
-za słabe, prawie ich nie czuć.

Cechy neutralne:
-nie jest to zapach oryginalny.

Plusy:
-ładny elegancki zapach,
-bardzo ładny flakon,
-długotrwałe.

Ilość zużytych opakowań: w trackie pierwszego flakonu

Ciepły i elegancki

Zacznę od tego, że kupiłam w ciemno i zanim jeszcze flakonik do mnie dotarł to już przeczytałam tyle niepochlebnych recenzji na jego temat, że zaczęłam sie bać ;) Kiedy w końcu dotarła paczuszka, z duszą na ramieniu rozpakowałam kartonik. Najpierw ujrzałam prześliczny flakonik, potem pierwszy psik na nadgarstek i pierwsze niuchnięcie...uff, jest wspaniale. Tak jak lubię, ciepło, elegancko, klasycznie. Ja od razu wyczuwam bergamotkę i mandarynkę. Dzięki paczuli My Burberry są ciepłe i otulające. Trwałość i projekcja ogromne! Rzadko kiedy perfumy czuję przez cały dzień. Wczoraj nimi pachniałam, dziś rano szczotkując włosy nadal je czułam. Robi się chłodno więc nie mogę się doczekac kiedy znowu założę trencz. My Burberry będą cudownie do niego pasować.

Używam tego produktu od: Dwa tygodnie
Ilość zużytych opakowań: W trakcie pierwszego

Wprost UWIELBIAM!

Perfumy dostałam na Wigilię i od razu się w nich zakochałam. Są dość ciężkie, zmysłowe, je po prostu trzeba wypróbować! Mają w sobie jakąś magię i tajemniczość, są jednocześnie słodkie i gorzkie, bardzo ciepłe, dojrzałe. Bardzo trwałe - ubrania pachną nimi po tydzień, na skórze również wytrzymują bez problemu cały dzień.
Buteleczka ZACHWYCAJĄCA - korek imitujący guzik trencza, grube szkło, wstążka - coś pięknego. I ten kolor...
"My Burberry" są idealne na jesień i zimę, ale także na ciepłe, letnie wieczory. Ja wprost uwielbiam się nimi otulać.
To zdecydowanie mój KWC - miałam różne perfumy, z wyższych i niższych półek, i chyba w żadnych tak się nie zakochałam.

Używam tego produktu od: grudnia 2014 roku

Nie ma w nim kropki nad

Jakby w lekko starodawnym stylu, ale już po chwili jest po prostu obfity kwiatowy, cieplosłoneczny zapach.

Na porę jesionno deszczową się nadaje, bo przenosi z depresyjnych szarości do prawie słodkich kwiatowych bukietów. Ma być jak płaszcz, klasyczny trencz, eh czy ja wiem......... Raczej z płaszczem nie kojarzy mi się.

Trwały średnio dobrze, ale pomimo widzę stara się mieć urok, nie dla mnie. Mam sporą próbkę edp od chyba listopada kiedy weszło MY Burberry do sklepów, Próbuję, ale nie jest to mój bukiet.
Nie ma w nim kropki nad i albo jak ktoś woli wisienki na torcie.
Ja kocham ciepłokwiatowe, słoneczne POEME, seksowne na wskroś.
Bez bólu wywalam to co zostało, gdzieś charakteru zabrakło, nie ma osobowości. Od razu mówię czytającym to jest moja opinia, nie rzucajcie kamieniami.