Burberry, My Burberry EDP

Burberry, My Burberry EDP

`My Burberry` to kompozycja ponadczasowa i klasyczna - współczesna interpretacja wartości marki. To wynik inspiracji brytyjskim ogrodem skąpanym w letnim deszczu. Bogata, kwiatowa, urzekająca i elegancka. Kolor kompozycji przywodzi na myśl charakterystyczne beże i pastele tworzące klasyczną kratkę Burberry.
Całość zamknięta w pięknym flakonie nawiązującym do modowej historii marki poprzez zdobiącą wstążkę z gabardyny, materiału stworzonego przez założyciela marki oraz solidny korek, przypominający duże guziki słynnego płaszcza.

Kategoria: kwiatowa

Nuty perfumowe:
nuta głowy: groszek pachnący, bergamotka, mandarynka
nuta serca: geranium, frezja, pigwa
nuta bazy: paczula, róża damasceńska, róża

Rekomendacja
wiosna / lato
Nuty
kwiatowe
50 - 100ml

88% jesień/zima 13% wiosna/lato

Wiosenny faworyt

Z ciekawością podchodzę do nowości od Burberry i gdy tylko My Burberry pojawiło się na rynku to pobiegłam do perfumerii by go poznać.
Niestety w tłumie kobiet buszujących po półkach i obłokach innych zapachów miałam utrudnione zadanie. Więc postanowiłam kupić najmniejszą pojemność bez testów nadgarstkowych po prostu w ciemno, by móc na spokojnie delektować się testami w domu. I bardzo dobrze zrobiłam. Do testów podeszłam nazajutrz delikatnie perfumując nadgarstki. Testy wypadły bardzo pozytywnie. Kolejnego dnia użyłam zapachu już globalnie i utwierdziłam się tylko w przekonaniu, iż podjęłam słuszną decyzję.
My Burberry ma w sobie wszystko to, co lubię w zapachach - słodycz, głębię, nuty cytrusowe i kwiatowe na korzennej bazie.
Jest bardzo kobiecy i urzekający ale w wyrafinowany sposób, słodycz owoców jest tutaj równoważona przez bukiet z geranium, gardenii i frezji z odrobiną soczystych, zielonych akordów. Najbardziej lubię jak wybrzmiewa baza zapachu piżmowa i różana.
Dla mnie to jeden z piękniejszych zapachów, na każdą porę roku i dnia.

Nie tego się spodziewałam

Po Burberry spodziewałam się czegoś lepszego, śliczny flakon, obiecujące nuty - a co dostałam?

Nic odkrywczego - zwykły pospolity aromat, wyprodukowany chyba jak najtańszym kosztem, z bardzo sztucznych / syntetycznych składników. Jakby to dotyczyło jedzenia to bym powiedziała 'wszystko i nic, kompletna breja'. Trochę mdłych kwiatów, które chyba za długo stały, do tego dodajmy ten rzekomo pachnący groszek. który nie jest niczym innym niż słowem pisanym bo w zapachu go nie ma. Jest trochę kwiatów, które zostały wykreowane sztucznie co nadaje zapachowi rysu pospolitości i takiego 'obciachu' . Nie ma w nim nic ładnego i takiego 'prawdziwego' - tym razem mamy odgrzewany kotlet z kilku zapachów tzw. katalogowych (bo właśnie w tej kategorii bym go widziała).

A na skórze? Przez pierwszą chwilę czuć przykurzone, stare kwiaty, które czasy świetności mają za sobą. Gdzieś tam obok mają być owoce: nie należą do najświeższych - bardziej przypominają plastikowe zabawki niż owoc ociekający sokiem.
Na mojej skórze nic się szczególnie nie wybija, są kwiaty, jest jakaś tam słodycz, którą znam z innych zapachów. I nic więcej - oprócz ogromnego rozczarowania i irytacji.I gdyby chociaż ta obiecana róża pachniał jak ta ogrodowa (a nie zwykła sztuczność) i może gdyby zapach był na jakimś lepszym 'podłożu' a nie na 'wodzie' bo to wszystko jest utrzymane w takiej tonacji - wodnej. Wszystko jakby się leje/upływa/przelatuje a Ty nie wiesz co czujesz i czy w ogóle coś czujesz. A już kompletnie zapomnijcie o paczuli czy co tam innego nam nawciskano w opisie - bo koło tego to nawet nie stało.

Cudowny

Jedno z moich kosmetycznych odkryć roku. Zapach kobiecy i elegancki, bardzo ładnie rozwijający się na skórze, z odpowiednią "głębią". Uwielbiam go nosić i z pewnością kupię go jeszcze nie raz. Spotkałam się z opinią, że nadaje się bardziej na jesień, ale jak dla mnie to zapach całoroczny. Polecam, jedna z lepszych i trwalszych propozycji od Burberry!

Wspanialy

Wspanialy zapach na dzien, klasyczny, nieprzeslodzony, trwaly, harmonia z nutka swiezosci. Swietny na dzien i na wieczor dla osob ceniacych lzejsze zapachy.

Klasyk

Jak dla mnie klasyk. Mój ulubiony zapach. Intensywny, elegancki. Raczej na jesień, lub wieczorne wyjścia. Długotrwały i bardzo wydajny. Warty swojej ceny. Użyłam go na swój listopadowy ślub, być może stąd ta miłość do niego.

Piękny, klasyczny kwiatowy zapach na każdą okazję

My Burberry to moim zdaniem po prostu świetne perfumy - bardzo dobrze skomponowane, pełne, skończone, nie brakuje im zupełnie niczego. Są tak świetne, że odkąd je kupiłam muszę się w zasadzie powstrzymywać przed używaniem ich codziennie. Jest to trudne bo ręka odruchowo sięga rano po flakon. Gdyby nie to, że mam mnóstwo innych zapachów na półce i jeszcze drugie tyle w kolejce do testowania, mogłabym nimi pachnieć każdego dnia. Nie wyobrażam sobie sytuacji, do której nie pasują - idealnie sprawdzają się w pracy, na randce, na spotkaniu ze znajomymi, na kanapie przed telewizorem i na codziennych zakupach. Do tego piękna, ciężka butelka z grubego szkła, wielki korek i elegancka wstążeczka - mój ideał jeśli chodzi o wygląd flakonu :)

Sam zapach jest na początku duszny i mocno kwiatowy, ale po kilkunastu minutach osiada na skórze i robi się bardzo przytulny, wygładzony, kremowy. Jest tak dobrze zmieszany, że nie potrafię wyodrębnić żadnej z nut zapachowych, choć każdą z nich znam i bardzo cenię w perfumach. Trwałość bardzo dobra - spokojnie wytrzymują ze mną 8 godzin w pracy i są wyczuwalne dla otoczenia. Eleganckie, z klasą i charakterem - niespodziewanie wskakują u mnie na półeczkę "ulubione" :)

Jesień

Jestem wielbicielką słodkich zapachów, a ten dostałam w prezencie, sama najprawdopodobniej nie zwróciłabym na niego uwagi.
Polubiliśmy się od razu! Jest to elegancki zapach, który kojarzy się z jesienią i melancholią, przypomina miejską podeszczową ospałość.
Bardzo się cieszę, że go odkryłam, na pewno będę do niego wracać, szczególnie jesienią i deszczową młodą wiosną.

Bardzo rasowy

Londyn pełna gębą. Naprawdę rasowy, subtelny, dobry zapach.
Burberry albo trafia w punkt albo ma same porażki. Ten zapach jest świetny. Lubie nieoczywiste zapachy. Przypomina deszczowe miasto.

Flakon robi wrażenie na półce.

Uwielbiam

Plusy:
Mój ulubieniec, trafił do mnie z przypadku jako próbka. I zakochałam się w tym zapachu. Kończę wielki flakon i wcale nie mam go dośyć, jak to ja mam w zwyczaju. Piękny, ciepły, elegancki zapach, kojarzy mi się z kwiatowym miodem ze względu na swoją nieprzesadzoną słodzycz. W zapachu panuje równowaga i harmonia. Nie przytłacza, ale dość dobrze się utrzymuje na skórze. Pięknie się odradza kiedy, jesteśmy w ruchu i zwiększa się ciepłota ciała.

Minusy:
-cena

Piękne i ponadczasowe

Zacznę od tego że tyle ile jest ludzi na świecie, tyle jest różnych gustów, zupełnie innych . My Burberry dostałam od męża w prezencie kupił je w Duty Free e Anglii, zapach jest piękny, elegancki i bardzo bardzo trwały, z pewnością nie jest to zapach dla nastolatki lub młodych dziewczyn( mam na myśli 20+) mnie osobiście trochę przypomina Miss Dior

Wykorzystała: kilka próbek

fajny

Jeden z nielicznych zapachów od burberry, który mi się autentycznie podoba. Pozostałe mają w sobie jakąś "wyuczoną" angielską sztuczność. W tym jest zachowany duch londyńskiej mody, ale jest on też elegancki i naturalny jednocześnie. Taka nowoczesna kwiatowość z deszczową pogodą w domyśle. Jest klasyczny w swym wyrazie, ale nie nudny. Trwałość całkiem niezła. Może nie na zimową aurę, ale na pozostałe pory roku jak najbardziej ciekawy twór.

Wersja EDT My Burberry jest wyraźnie lżejsza, nuta jakby "miodowa" została tutaj złagodzona. Na początku otwiera się cytrusowo, ale już po kilkunastu minutach owoce wyparowują i przypomina swojego protoplastę z wyraźnie mniej wyostrzonymi nutami przewodnimi. Zapach przyjemny i do noszenia na co dzień. Utrzymuje się dość długo jak na wodę toaletową.

Używam tego produktu od: test z próbki
Ilość zużytych opakowań: 1 mała

Tak naprawdę to jest słonecznie

Zapach zupełnie nie kojarzy mi się z deszczem, wręcz przeciwnie: przenoszę się na opuszczoną działkę czy ogródek skąpany.. w słońcu. Pierwsze sekundy rzeczywiście mnie rozczarowały - jak gdyby na pierwszy rzut oka stan ogródka nie zachęcał do dłuższego postoju. Zz czasem jednak, gdy te wszystkie roślinki i kwiatki wymieszały się ze skórzano-piżmową bazą, zaczęło być bardzo interesująco - pośród chwastów zaczęłam dostrzegać przepiękne okazy.
Perfumy są dla mnie przejrzyste, jasne, słoneczne, świeże i pobudzające. Nie jest to arcydzieło, ale miło wspominam tę słoneczną podróż po opuszczonym ogrodzie.

Używam tego produktu od: 1mc
Ilość zużytych opakowań: 30ml