Mauboussin, Mauboussin EDP

Mauboussin, Mauboussin EDP

Czworościenna buteleczka opalizuje i rozrzuca refleksy świetlne jak diament, zapach zaś ukazuje swą połyskliwą złożoność akt po akcie.

Główne nuty: złocista śliwka, kalabryjska bergamotka, czerwona mandarynka, biała brzoskwinia, ylang-ylang z Komorów, turecka róża, ambra, paczula, indonezyjskie drzewo sandałowe, libański cedr, świeży benzoin i wanilia.

Drogocenny, bardzo bogaty i seksowny zapach z gatunku orientalno-drzewnych.

Linię uzupełniają woda toaletowa i balsam do ciała.

Cena: ok. 200 zł / 30 ml

50 - 100ml
Rekomendacja
na dzień, na wieczór

Obrzydliwy

Niestety nie czuję w tym zapachu żadnej słodyczy, żadnych owoców i kwiatów, żadnej wanilii. Od samego początku do końca wyczuwalna jest paczula w wydaniu ziemisto-piwnicznym oraz nieokreslona , ostra i dusząca , męska nuta. Zapach obrzydliwy zarówno na kobietach , jak i na mężczyznach. Nie można mu odmówić trwałości.
\\nZdecydowanie nie polecam. Może ktoś , komu zapach się podoba, zechce je odkupić?

Używam tego produktu od: kilka testów nadgarstkowych
Ilość zużytych opakowań: 1 opakowanie 100 ml

Paczulowo-czekoladowe Aniołowo....

Znajoma dzieciom czarodziejka-niania Mary Poppins wyciągała ze swojej przepastnej torby różne różności a miedzy nimi butle z eliksirem niewiadomej treści...i podawała każdemu z dzieci Państwa Banks specyfik na łyżeczce...Wykrzywiały dzieciaki buzie,oddechy wstrzymywały..póki nie spróbowały..Każda łyżeczka specyfiku smakowała inaczej(choć z jednej butelki mikstura owa):Michaś zasmakował śliwki w czekoladzie,Janeczka gorzkiej czekolady z drobinkami pomarańczy i rodzynek ,bliżniaki lodów waniliowych...a sama Mary pewnie likieru miętowego.Wymieszane to to wszystko,przysypane paczulowo aniołowo-smakowite,gęste i słodkie jak świąteczna kutia nasączona miodem.Piękne i mocarne, na codzień mogę nie unieść więc pól gwiazdki odejmuje..

Używam tego produktu od: dziś....
Ilość zużytych opakowań: pierwsze setkowe

Piękny,ale EDT bije go na głowę

Na temat wersji EDT bardziej się rozpisałam - ponieważ jest moim ukochanym zapachem od lat. O tej odmianie napiszę tyle: więcej śliwki, więcej słodyczy, mało akcentów suchych - bywa męczący, są w nim wilgotne nuty, które mnie denerwują. To pewnie kwestia skóry - moja lubi zapachy suche, np. ogórka nie zniese.

Podobnie jak EDT idealny na jesień.
Wersja EDP bynajmniej nie jest intensywniejsza od EDT (oba zapachy są szalenie ogoniaste), jest po prostu nieco inna, mniej w niej miodu, więcej śliwki. EDT mim zdaniem ma większa klasę, więcej duszy, bo przez miodową słodycz pięknie przebijają akcenty drewna. Tamten zapach jest rozgrzany od słońca jakby stał na kamieniu w letni dzień. Tutaj mamy musującą paczulę i śliwkę. To nie zmienia faktu że oba są genialne i do dziś pozostają w ścisłej trójce moich ukochanych perfum.
Używam tego produktu od: 2 lata
Ilość zużytych opakowań: próbki, odlewki

Mexx Look up now

Cudne

Ten zapach naprawdę jest czarodziejski. Potrafi się zmieniać z sekundyna sekundę. Początek - tak jakbym otwierała drzwi starej szafy. Gdzie pachnie (!) lekami i dawno nie wietrzonymi sukniami, a w ogóle (!) nie drażni. Za momencik - nie ma po tym śladu. Pachnie za to cudnie, ciepło, ale niczym ciężkim. Mnie osobiście nie kojarzy się czekoladowo. Raczej "miodnie". W lipcu tak czasem pachnie na łące, trochę ziołami, trochę trawą i lipowymi kwiatami. Ze szczyptą maciejki. Ale w M. jest jeszcze coś. Coś co bardzo uszlachetnia te "lipcowe łąki". I nie umiem tego opisać. Czuję się w nich spokojna, bezpieczna i wyjątkowa :)

Używam tego produktu od: ponad pół roku?
Ilość zużytych opakowań: 10 ml

miętowe pralinki

Dziwne że jeszcze nie napisałam recenzji .Początek jest bardzo mocny,prawie angelowski.Ciemna czekolada wyłoniła się bardzo szybko i zgrabnie połączyła się z nutą paczuli.Dziwne ,przypomina mi praliny nadziewane miętową pomadą.Zapach nieco chłodny ,bliskoskórny.Pięknie ewoluuje w nuty drzewne.I takim już pozostaje aż do wygaśnięcia.
Trwałośc bardzo dobra ,wielogodzinne pozytywne doznania.Raczej na wieczór.Używam tego produktu od:miesiąca
Ilość zużytych opakowań:próbka

nieco syntetyczny orient

Wiedziona ciekawością zakupiłam 30 mililitrową benzynową piramidkę. Pierwsze testy mnie rozczarował, bo jakoś nie czułam czekolady ani innych pyszności jedynie ową syntetyczność, ale może było jeszcze za gorąco... ponieważ teraz całkiem przyjemnie się go nosi, jak ciepły, miękki szal choć czuć że ma dodatek nieco gryzącej wełny... Czuję w nim śliwkę rzeczywiście jakby tą ze środka czekoladowego cukierka o takim miękkim mięsistym nadzieniu, przejrzałą brzoskwinię, ostrawą wanilię no i benzoinę... Nie jest bardzo mocny czy przytłaczający, może właśnie przez benzoinę i paczulę, ale bardzo trwały - cały dzień jest wyczuwalny bez dopsikiwania. Polecam jesienną porą do miękkich dzianin.
Wolę od np. Birmane Van Cleef&Arpels bo cielejsza i przyjemniej otula, w Birmane jest chyba więcej kwiatów... no i nie jest tak trwała (choć mam również edp)

Używam tego produktu od: ubiegłego roku
Ilość zużytych opakowań: zaczęta 30tka

Bogaty, złożony, urodziwy :)

Słyszałam, że obecnie dostępna w Sephorach wersja uległa reformulacji - sporo na niej tracąc. Nie jestem w stanie sobie w takim razie wyobrazić, jak Mauboussin musiał pachnieć wcześniej :mdleje: Uważam, że jest to jeden z najciekawszych zapachów dostępnych w Sephorze. Słodko-wytrawny, głęboki, gorzka czekolada przeplata się z nutami śliwki i drzew, do tego jakaś gęsta, trudna do nazwania słodycz. Piękny, intensywny, bardzo trwały.
Buteleczka interesująca

Używam tego produktu od:-
Ilość zużytych opakowań:testy

Szalenie elegancki i jesienny

Nie spodziewałam się, że ten zapach tak mi się spodoba.
Jeden z moich faworytów jeśli chodzi o nie-pudrowe zapachy.
Idealny na jesień, zapewne za sprawą śliwek i innych owoców, zmieszanych z ciepłymi waniliowo-drzewnymi akcentami, do tego niezwykle bogaty i wytworny.
Faktycznie jest ciężki, początkowo lekko wytrawny (nalewka śliwkowa), potem ewoluuje w stronę rozkosznej słodyczy (śliwki w czekoladzie); Otula, tworzy wokół osoby, która go nosi aromatyczny woal, ciągnie się długim ogonem; jest niesamowicie trwały i intensywny.

Używam tego produktu od: 08.08.2009 r.

Ostry

Dymny, ostry, świdrujący, uwędzony, przytłaczający. Zdecydowanie wolę wersję EDT, bardziej płynną, zwiewną, delikatniejszą. EDP jest mocno przyprawowa, ciężka, orientalna, drzewna, pełna przepychu i mocy.
Jednak dla mnie zbyt przytłaczający, pierwsze nuty wprost wgryzają się w nos.
Flakon bardzo ładny, trwałość lepsza niż w przypadku EDT, jednak jeśli kiedyś uda mi się kupić flakon to właśnie będę polować na EDT.

Używam tego produktu od: testy z próbki
Ilość zużytych opakowań: próbka

KOSZMAR

Zapach ciężki, wielowymiarowy, migrenogenny, śmierdzi jak stare hinduskie gacie plus skarpetki. Zapach polecam, skutecznie odstrasza zwierzęta, owady i ludzi, KILLERL.

Używam tego produktu od:1 ROK
Ilość zużytych opakowań :30 ML

Zapach z duszą

To niezwykle tajemniczy,głęboki i zmysłowy zapach.Wiele lat temu,kiedy zagościł na perfumeryjnych półkach,wydał mi się zbyt ciężki i dostojny.Ale pamiętałam go na tyle,by po wielu latach kupić te perfumy"w ciemno".To trudny i wymagający zapach,niepodobny do żadnych poznanych przeze mnie.Jest przebogaty...początek dość ciężkawy,może nawet nieco męski,szorstki i przyprawowy.Ale po chwili przebija przez niego słodycz,całe morze ciepła,kojarzące się z pysznym ciastkiem orzechowym w smużce dymu...Pięknie ewoluuje na skórze,stapiając się powoli...Zapach na tyle wyjatkowy,że nie mam odwagi nosić go na codzień...Perfumy dla osób wymagających,nietuzinkowe i bardzo szykowne.Zapach niezmiernie trwały,o wielu obliczach...najpiękniejszy po dłuższym czasie.Rzadko zdarza się,by flakonik tak pięknie oddawał duszę zapachu.Z pewnością to dzieło wśród perfum.

Używam tego produktu od:kilku miesięcy
Ilość zużytych opakowań:w trakcie pierwszych 100ml

śliwka,szypr,ambra

Ciekawy i intrygujący,ale wymagający zapach

Zaczyna się trochę miętowo i lekarstwiano-szpitalnie,potem jest różnie w zależności od dnia.Pierwszy dzień,kiedy go używałam był bardzo upalny i zapach wyjątkowo mnie drażnił-jedyne co czułam to kwaśno-gorzki szypr,w tle pobrzmiewała przejrzała śliwka i ambra.

Drugi dzień był chłodniejszy-szypr przygasł,śliwka stała się jeszcze bardziej przejrzała,osnuta kadzidlanym dymkiem.

Zapach jest władczy,kojarzy się z silną,dominującą kobiecością-jak wszystkie szypry,ale kłóci się z moją skórą.To nie ja.

Używam tego produktu od:kilku dni
Ilość zużytych opakowań:testy