Tom Ford, Velvet Orchid EDP

Tom Ford, Velvet Orchid EDP

Niezwykle kobiecy, orientalno-kwiatowy zapach, hojnie obdarzony dramatyczną nutą rumu, miodu i kwiatowych płatków, zrównoważoną odświeżającym akordem cytrusów. Koneserzy niechybnie rozpoznają w nim majestatyczną zmysłowość i uwodzicielską moc `Black Orchid` - kultowych kobiecych perfum od Toma Forda.
`Velvet Orchid` błyskawicznie odkrywa przed nami swoje oblicze, nadając klasycznej kwiatowej woni `Black Orchid` zupełnie nowego wymiaru. Drzewne nuty i pikantne akcenty przypraw legendarnego zapachu łagodzi aromat kwiatów, spowijający całą kompozycję nieodpartą aurą kobiecości.

Kategoria: orientalno - kwiatowa

Nuty zapachowe:
nuta głowy: bergamotka, mandarynka Orpur, absolut rumu, miód, wanilia
nuta serca: jaśmin, olejek różany, ekstrakt z orchidei, absolut róży, kwiat pomarańczy, heliotrop, magnolia, żonkil, hiacynt
nuta bazy: drzewo balsamowe, labdanum, sandałowiec, mirra Orpur, wanilia

0% jesień/zima 100% wiosna/lato

Wykorzystała: kilka próbek

Zbyt słodkie :(

Do Velvet Orchid robiłam podchody ale ostatecznie ich nie kupiłam. Skończyło się na tym, że kilka razy spryskałam się w sklepie a później miałam też dużą próbkę tych perfum. Flakon oczywiście piękny ciemny fiolet - ciemniejszy niż u Velvet Orchid Lumière. Trwałość, oczywiście na rzeczach jak i na skórze bardzo wysoka. Jednakże dla mnie te perfumy są za słodkie. Nie wyczuwam w nich orientalnego powiewu czy goryczy. One nie są tajemnicze a prze słodkie od początku do końca. Zdecydowanie dominuje w nich wanilia, miód, mocny zapach różnych kwiatów a orientalne akordy: sandał, mirra gdzieś się ukryły i w ogóle ich nie czuć. Reasumując jest to nie moja bajka, zbyt słodko i nudno.
Velvet Orchid oceniam na 3 bowiem tylko odejmuję im za słodycz. Może jest to ostra ocena ale pamiętajmy, że Black Orchid jest lepsze i nowe Velvet Orchid Lumière. Dlatego taka a nie inna ocena

NARESZCIE !

Długo szukałam swojego zapachu .. męczyłam się z tymi modnymi ulepami i waniliowymi hitami stulecia . Potrzebowałam czegoś wytrawnego i na pierwszy węch innego .. Początek od razu zmusza do dluzszej kontemplacji nad tym jak różnią się .. jest intensywnie ,lekka gorycz ,lekki orient .. można by pomyśleć - zaraz wszystko się ociepli i będzie tzw. budyń. NIC PODOBNEGO .

Używa produktu od: próbka

Coś mi tu brzydko pachnie

W ostatnim czasie miałam okazję przetestować różne niszowe czy też mniej popularne perfumy. Wszystkie miały wspólne cechy - zapach był inny, ciekawy, ale...brzydki. Tak to już jest, że jak coś się podoba wszystkim lub wielu osobom, to jest mainstreamowe, bo jest po prostu ładne, przyjemne. Nisza nie jest ładna, ona ma cię wyróżniać z plebsu. Masz być oryginalny. Niekoniecznie musisz ładnie pachnieć.

Jest w Velvet Orchid jakaś nuta, którą odbieram jako bardzo nieprzyjemną, pomimo wielu elementów w skladzie, ktore z reguły lubię. Nuta ta kojarzy mi się z kocim moczem. To chyba balsam peru, bo to już kolejne z nim perfumy, które tak odbieram. Podobnie jest z tolu,
Plus na pewno za trwałość.
Dałabym zero, ale nie ma takiej opcji, więc daję jedną gwiazdkę.

przecudowny, choć calkiem inny niż sadzilam. niezwykle nastrojowy!

Znając Black Orchid, perfumy seksowne, prawie mroczne, przy tym władcze, wyraziste, zdecydowane, spodziewalam się tym razem czegoś z mocą i to niekoniecznie tylko uwodzenia. I rzeczywiście, otwarcie Velvet to silne nawiązanie do BO, ale potem wszystko się zmienia. Velvet Orchid to równie piękna, ale ta łagodniejsza z sióstr, nie tyle seksowna co zmysłowa, nie tyle mroczna co raczej tajemnicza, momentami nieśmiała, nie tak narzucająca się, ale równie "jakaś". Bardzo zdecydowana, ale nie brawurowa, wyrazista, lecz nie ostra. To zapach niezwykle ciepły, miękki, gęsty, aksamitny, jego fenomen polega na tym, że choć ogromnie bogaty w składniki, nie traci na swego rodzaju "lekkości" odbioru i klasy. Jest niespotykanie harmonijny, dopracowany, klimatyczny, nieco słodki, ale żaden to lukier. Otula, chwilami wrecz ogrzewa, wprawia w swego rodzaju błogość podszytą zmysłowością, ale to nie jest nic ekstatycznego, jak przy BO. Pomimo wszystko jest to zapach raczej łagodny, choc na pewno nie swieżak czy uchodzący za uniwersalny "slodziak", typu Si, a nawet SI Intense. Nic z tych rzeczy, to zupełnie inna klasa kompozycji, dużo bardziej oryginalna, nietuzinkowa, nieoklepana. Polecam serdecznie, choc testy w perfumerii typu wąchanie korka lub bloterka nie wchodzą w grę. Początek zapachu nie mowi nic o tym, co tak naprawdę nas czeka, bo otwarcie to szybkie nawiazanie do kultowej starszej siostry, ale mlodsza, choc ma to samo "nazwisko" i sporo wspolnych cech, ogółem jest zuuuuupełnie innym typem, ale swoją osobowość odsłania po chwili :)

Używam tego produktu od: kilku tygodni
Ilość zużytych opakowań: 1 w trakcie

Intrygujące

Zakochałam się od pierwszego powąchania. Chyba najładniejsze perfumy, jakie miałam. Zmysłowe, „z ogonem”, tak jak lubię. Nuta serca zniewalająca. Niebanalne, chyba już nigdy nie wrócę do zwyklaków Calvina Kleina czy Armaniego (choć Code uwielbiam :)) Zapach raczej trudny, nie dla każdego, polecam tym, którzy nie chcą pachnieć jak pół miasta Coco Mademoiselle.