Klub Recenzentki Kody rabatowe Konkursy i testy

Ziaja, Liście Zielonej Oliwki, Oliwkowy płyn dwufazowy do demakijażu ust i oczu

Ziaja, Liście Zielonej Oliwki, Oliwkowy płyn dwufazowy do demakijażu ust i oczu

Preparat pełni funkcję oczyszczającą, ale jednocześnie pielęgnuje i wzmacnia rzęsy. Usuwa wodoodporny, intensywny, nawet teatralny makijaż. Nadaje się dla osób noszących szkła kontaktowe. Bezzapachowy, nie zawiera barwników.
Faza wodna skutecznie nawilża i odświeża delikatną skórę wokół oczu.
Faza olejowa zmiękcza naskórek i zapobiega napinaniu skóry w trakcie aplikacji. Zawiera odżywki wzmacniające rzęsy - witaminę E, olej oliwkowy i rycynowy.

Skład: Aqua (Water), Cyclopentasiloxane, Isohexadecane, Hexyl Laurate, Tocopheryl Acetate, Olea Europaea (Olive) Fruit Oil, Ricinus Communis (Castor) Seed Oil, Sodium Chloride, Propylene Glycol, Olea Europaea Leaf Extract, Sodium Benzoate, 2-Bromo-2-Nitropropane-1, 3-Diol

Ulubiony

Trochę byłam zrazona do płynu dwufazowego z Ziaji po tym niebieskim, który miałam kilka lat temu i byl totalna klapą. Ten jednak jest zupełnie inny, jest bardzo tłusty i przy pierwszej aplikacji mialam nieprzyjemne wrażenie, że smaruje sobie twarz oliwą. Ale później juz przyzwyczaiłam się do tego uczucia, robię sobie naprawdę ciężkie makijaże, a ten plyn radzi sobie z nimi jak nikt. Dodatkowo przeczytalam, ze działa również regenerująco na rzęsy. Szkoda jedynie, ze sprzedawany jest w tak małej pojemności, bo szybko mi się kończy.
Dziwi również fakt, że w salonie Ziaji jest znacznie (o prawie dwa razy) droższy niz np w Auchanie.

5/5

Bardzo fajny płyn do zmywania makijażu oczu, nie podrażnia, nie uczula i nie szczypie co najważniejsze. Ładnie usuwa makijaż i pozostawia skórę gładką. Ma bardzo wygodne opakowanie. Jest ogólnodostępny i ma przystępną cenę. Polecam!

Taki tam

Pierwszy raz mam płyn do demakijażu z ziaji. Jest tani, łatwo dostępny. Używam zwykłego tuszu ale ten płyn go rozmazuje trochę ale dociskam i wycieram. Daje radę. Najpierw oczywiście zdejmuje soczewki kontaktowe by wykonać demakijaż. Potem musze zmyć wodą tę tłustą warstewke bo inaczej mam "zamglone " oczka. Leciutko poszczypuje gdy dostanie się do oczu. Czasem jak założę odrazu okulary to i je utłuści więc podwójne mycie. Opakowanie z dużą dziurką przez którą wyleci za dużo kosmetyku lub się gdzieś uleje, co mi się bardzo nie podoba.

depilacja brwi

Całkiem przyzwoity

Bardzo się lubię z różnymi kosmetykami Ziaji, więc staram się być wierna i regularnie wspierać polskiego producenta.
Oliwkowy dwufazowiec spełnia właściwie wszystkie moje oczekiwania, jeśli chodzi o płyn do demakijażu. Zmywam nim tylko oczy, wylewając trochę kosmetyku na wacik i przykładając do powieki. Bardzo ładnie radzi sobie z usunięciem makijażu, więc zazwyczaj wystarczy delikatnie przejechać wzdłuż rzęs, żeby doczyścić je z resztek mascary. Mam wrażliwe, skłonne do podrażnień oczy, więc z mojej strony ogromny plus dla płynu za to, że jeszcze nigdy nie spowodował zaczerwienienia czy pieczenia. Pozostawia delikatną warstwę tłustego filmu, ale to akurat mi się podoba. Nie wiem, czy zgodnie z obietnicą producenta wzmacnia rzęsy - do tego mam inne produkty, więc pod tym względem nie oczekuję cudów. Jedną gwiazdkę odejmuję za średnią wydajność, chociaż przy tak niskiej cenie mogę to wybaczyć.

Kiepski

Produkt jest mocno przeciętny. Dużym plusem jest, że nie podrażnia moich wrażliwych oczu. Niestety jak na płyn dwufazowy bardzo słabo zmywa makijaż. Mam wrażenie, że zwykły tusz nadal pozostaje na rzęsach, nie mówiąc już o czarnej kredce, z której robi pandę. Całość i tak musiałam domywać micelem, a przecież nie o to w tym chodzi.

Luuubię

Seria zielona oliwka mega mnie zaskoczyła na plus. Kilka produktów wybitnie się Ziaji udało, a ten niepozorny dwufazowy płyn do demakijażu oczu i ust jest jednym z nich.
Bardzo, bardzo, bardzo go lubię. Jest mega delikatny, nie szczypie oczu, nie wysusza ust. Co prawda nie rozpuszcza błyskawicznie i rewelacyjnie makijażu, jednak jak przyłożymy na chwilę wacik (bez pocierania) i potrzymamy, to zaraz wszystko elegancko schodzi. Ma śliczny, delikatny zapach i pocieszną buteleczkę. Może nie jest mistrzem wydajności, ale za tę cenę mu daruję. Bardzo fajny płyn do którego z pewnością będę wracać.

Skuteczny i tani!

Skutecznie usuwa najmocniejszy makijaż i mimo, że bazuje na olejach, nie zostawia tłustego filmu na skórze, otłuszczonego oka, które jest w uczuciu bardzo nieprzyjemne. Nie radzi sobie jedynie z klejem do rzęs, ale przyznaję, że żaden produkt, którego używałam do tej pory tego nie robił. Usuwa dużo eyelinera, wiele warstw maskary, wszystko. Wydajność jest taka sobie, ale za te kilka złotych jest to absolutnie do przeżycia. Jedyne co mi się nie podoba, to nakrętka, która ciężko wchodzi, często opakowanie pozostaje niedokręcone, co w razie przewrócenia się go skutkuje małą tragedią :D
Sama zawartość opakowania jak najbardziej na plus :)

Ok

Płyn działa dokładnie tak samo jak ten z kozim mlekiem. Natłuszcza, więc ładnie radzi sobie z demakijażem. Nie jes zbyt wydajny, ale ma dosyć przystępną cenę i ładny zapach. Z makijażem wodoodpornym niestety juz ma problem.

dobry

dobrze usuwa makijaż oka. Nie podrażnia i nie posiada żadnego zapachu- co dla mnie jest na plus.
Nie którym przeszkadza tłusty film, który pozostaje po użyciu, jednak mnie daje uczucie lekkiego nawilżenia pod okiem.

Niekoniecznie dla "teatralnego" makijażu

Produkt dobrze radzi sobie z podstawowym, lekkim makijażem twarzy, ale do zmycia "cięższego" niekoniecznie. Faktycznie usuwa wodoodporne kosmetyki, ale robi to z trudem. Jego najgorszym minusem jest rozmazywanie makijażu. O ile cienie zbierze ze skóry, tak kosmetyki typu tusz czy eyeliner będą mocno rozmazywane, a co za tym idzie, trzeba użyć kolejnego wacika i więcej płynu. Nie będzie więc wydajny. Najwięcej problemu przysparza mi domycie tuszu z dolnej powieki, tak jakby płyn nie docierał pomiędzy włoski. Zauważyłam, ze płyn zostawia po sobie tłustą warstwę po demakijażu, co po wyschnięciu daje efekt gładkiej skóry. Szybko zmywam tę warstwę ponieważ tłuszcz z oliwki może powodować wysyp niedoskonałości. Fajnie, że mamy przezroczyste opakowanie, ale za każdym razem parę kropel spada mi na blat, czego zupełnie nie rozumiem. Jakby coś było nie tak z opakowaniem.
Jest praktycznie bezzapachowy, a nawet jeśli można coś wyczuć, to na pewno nie jest to brzydki zapach, raczej neutralny.
Nie podrażniał oczu.
Podsumowując, produkt nie jest zły. Robi co ma robić, ale w uciążliwy sposób. Nie widzę żeby jakoś szczególnie dbał o moje rzęsy, ale obecność substancji pielęgnujących jest jak najbardziej na plus. Raczej nie kupię go ponownie, choć jak na swoją niewysoką cenę, jest ok.

Tani i średniej jakości

Bardzo często kupuję kosmetyki z firmy Ziaja i równie często spełniają moje oczekiwania, ale akurat w przypadku tego produktu tak nie jest, niestety.

PLUSY:
+ Bardzo niska cena, na każdą kieszeń,
+ Lekkie nawilżenie skóry,
+ Nawilżenie dla rzęs,
+ Dostępność w wielu drogeriach i innych sklepach.

MINUSY:
- Nieestetyczne wykonanie produktu (jak każdego z tej firmy) - opakowanie się odkleja,
- Bardzo tłusty i pozostawia brzydki osad na twarzy,
- Oporny z moim makijażem oczu (nie stosuję wodoodpornego tuszu A PRODUCENT OPISUJE, ŻE DO WODOODPORNEGO SIĘ NADAJE TEN PRODUKT) - zamiast zmywać całkowicie to robi to w połowie, a resztę rozmazuje,
- Ucieka z buteleczki przy dozowaniu,
- Powoduje lekkie szczypanie oczu,
- Mało wydajny.

PODSUMOWUJĄC nie polecam!

Bardzo tłusty

Płyn dobrze zmywał makijaż i nie podrażniał oczu, jednak skóra po nim była strasznie tłusta. Jest też bardzo tani i dobrze dostępny , jednak to tłustość po użyciu sprawia, że nie sięgnę po niego drugi raz.
Wkurzało mnie też to, że za każdym razem kiedy chciałam zmieszać dwie fazy trzeba zakręcać nakrętkę, nie jest to najwygodniejsze rozwiązanie.