Fendi, Furiosa EDP

Fendi, Furiosa EDP

`Furiosa` marki Fendi to orientalno-kwiatowe perfumy dla kobiet.
Zapach został stworzony przez francuskiego perfumiarza Françoisa Demachy. W kompozycji aromatów znaleźć można nutkę różowego pieprzu pochodzącego z francuskiej wyspy RéUION i kalabryjskiej bergamotki. Jednak sercem zapachu jest mieszanka egipskiego jaśminu, kwiatu lewkonii letniej i gardenii, kadzidła somalijskiego oraz bursztynu.

Kategoria: orientalno - kwiatowa

Nuty zapachowe:
nuta głowy: kalabryjska bergamotka, różowy pieprz
nuta serca: pszonak, jaśmin, gardenia
nuta bazy: żywica bursztynowa, kadzidło, drzewo gwajakowe

100% jesień/zima 0% wiosna/lato

Używa produktu od: próbka

Przeciętniak

Piękny flakon zachęcił mnie do wypróbowania zapachu. Nie znoszę go jednak na sobie. Jest słodko-kwaśny, drażniący, nie stapia się ze skórą, ponadto nie jest oryginalny, skądś znam ten aromat - być może Avon zrobił już "original copy" ;) Generalnie poza flakonem - raczej kit aniżeli hit.

WARIATKA ;)

Być może wspomnienia z wakacji sprawiają, że zapach bardzo mi się spodobał, być może też to że, nazwa tez troche sie ze mna identyfikuje ;)
Nie wiem jak pachnie pszonak, ale może właśnie to on daje oryginalność Furiosie. Dla mnie bardzo fajny: kojarzy mi się z gorącymi kamieniami polanymi sokiem z kwiatów i owoców. Panią i Królową jest Gardenia, którą dość wyraźnie wyczuwam. Zapach jest czysty i prawdziwy, bez żadnych fałszywych nut i wątpliwości. Jest konkretny i albo się spodoba , albo nie - od razu. Ja się w nim zakochałam, testując go w perfumerii podczas wakacji. Zapach bardziej jesienno - zimowy (dla mnie), ale wiosną tez nie przytłoczy.
Jest trwały, dobrze się trzyma przez kilka godzin.
Serdecznie polecam paniom nie-nastolatkom ;)

Ilość zużytych opakowań: w trakcie pierwszego - oszczędnie

Na brak weny ;-)

Slodkie, geste owoce z dodatkiem rozowego pieprzu. Bardzo przyjemne w noszeniu, ale nieszczegolnie oryginalne. Generalnie polecam jako bezpieczny prezent dla milosniczek zapachow ciezszych i orientalnych (raczej nikogo nie odrzuci, a spodobac sie moze :-) ).
Moze nawet sama sobie kiedys kupie, w przyplywie braku weny na cokolwiek ;-).

Używam tego produktu od: dawna
Ilość zużytych opakowań: testy