La Roche Posay, Lipikar, Baume AP+ (Balsam przeciw podrażnieniu i swędzeniu skóry (nowa wersja))

Lipikar Balsam AP+ pomaga łagodzić zaostrzone stany skrajnej suchości skóry, przynosi ukojenie i przywraca poziom lipidów. Dzięki innowacyjnemu składnikowi aktywnemu Aqua Posae Filiformis działa na dwa czynniki determinujące atopowe zapalenie skóry:
- odbudowuje i chroni barierę skórną,
- pomaga przywrócić równowagę mikrobiomu.
W formule Lipikar Balsam AP+ znajdują się również dwa składniki aktywne o wysokim stężeniu:
- 4% Niacynamid - dla natychmiastowego ukojenia. Łagodzi i pomaga wzmocnić syntezę lipidów, wspiera odtworzenie bariery ochronnej skóry,
- 20% masło karite dla intensywnego odżywienia. W sposób naturalny uzupełnia poziom lipidów, koi, wpływa na odbudowanie powłoki hydrolipidowej.
Lipikar Balsam AP+ zawiera także 50% wody termalnej La Roche-Posay, olej canola i glicerynę.
Właściwości:
- dla niemowląt, dzieci i dorosłych,
- bezzapachowy, bez parabenów, do twarzy i ciała,
- nowa konsystencja: szybko się wchłania, nie pozostawia tłustego filmu na skórze, umożliwia natychmiastowe założenie ubrań.

Skuteczny i bezpieczny nawet dla niemowląt

Balsam ten chwalę i polecam , ponieważ pomógł przywrócić komfort skóry niemowlęcia z alergią i atopia, poprawiła skórę małego dziecka z pokrzywka, pomogła dorosłemu z łuszczycą ( zmniejszył świąd, zmniejszyło sięłuszczenie). Krem jest wydajny, już po pierwszym użyciu bardzo wyraznie czuć różnice w nawilżeniu skóry, szybko się wchłania, nie lepi i nie roluje. Bezpieczny dla niemowląt, formuła bezzapachowa. Cena adekwatna do jakości i skuteczności. Uwielbiamy go i bardzo często polecamy znajomym, którzy również chwalą za szybką skuteczność. Polecam.

Całkiem całkiem ale nie za tę cenę

Całkiem niezły. Używam go czasem gdy moja skóra zaczyna wariować i bardzo się przesuszać. Rzadko, bo rzadko, ale czasem na nodze pojawia mi się suchy placek całkowicie wysuszonej skóry. Radzi sobie też z suchymi łokciami, choć są lepsi specjalisci.
Balsam La Roche daje radę, choć nie jest w tej dziedzinie czempionem. Mimo wszystko trochę za mało nawilża i ma za mało treściwą konsystencję

Nie wiem jaki skłądnik tego balsamu powoduje ,że skóra po nim piecze

Nie zdał egzaminu . Kupiłam w aptece internetowej , był na wyprzedaży więc już to mi powinno dać do myślenia. Sama jak się smarowałam ( w celach czysto prewencyjnych żeby nawilżyć tylko ręce stopy haha ) to było ok. Jednak podczas tej zimy moje dziecko, które bierze śnieg do ręki , nie chodzi w rękawiczkach siła rzeczy pogorszyło sobie stan skóry na rękach tzn. miało lekkie zaczerwienienia, taką troche skorupke , i taką chropowatą skórę., drapało się tez noc stop bo siłą rzeczy sucha skóra swędzi .Ponieważ to ten balsam miał działąć pomocniczo przy AZS to pomyślałam,że doskonale sie sprawdzi u mojego dziecka na rączki i tylko na rączki. Pomimo oprów 9moje dziecko nie lubi się niczym smarowac ) udało mi się mu te ręce zasmarować. Jakież było moje zdziwieni jak mały (4 lata) zaczął wrzeszczeć wniebogłosy , że go skóra piecze! Popatrzyłam, na jego rączki i wierzcie albo nie , ale miejsca w których miał zmiany zrobiły sie po prostu czerwone mocno i jakby lekko napuchły. Nie było co czekać , trzeba było to szybko zmyć. Małemu pomógł inny krem zresztą wcale niededykowany dzieciom . Pytam się tylko jak coś co ma pomagać na taką chorobę jak AZS może spowodować taką reakcję na rękach u kogoś nawet , kto tego AZS nie ma? Producent pisze że :"pielęgnacja wrażliwej, bardzo suchej, skrajnie suchej, podrażnionej skóry z tendencją do swędzenia, które prowadzi do zadrapań i uszkodzeń naskórka oraz skóry atopowej i alergicznej; dla niemowląt, dzieci i dorosłych." Nie wyobrażam sobie posmarownia tym specyfikiem niemowlaka , nie twierdzę,że na wszystkie dzieci tak adziała, ale zalecam daleko idącą ostrożność przy tym produkcie i może przed aplikacją u dziecka jakiś mały teśćik na malutkim kawałku skóry .

daje 5 gwiazdek

Świetny produkt! Nie zostawia na skórze lepkiej warstwy a łagodzi i nawilża ją na długo. Świetny po goleniu nóg i po kąpieli nawet do szczególnie wrażliwej, suchej i kapryśnej skóry. Fajnie, że jest w takim dużym opakowaniu. Jest co prawda bardzo wydajny, ale jednak używam go 2 razy dziennie i do całego ciała.

Balsam Lipikar AP+ ratunkiem dla przesuszonej skóry!

Miałam okazję testować powyższy kosmetyk. Balsam Lipikar AP+ jest bezwonnym ratunkiem dla przesuszonej skóry (w moim przypadku było to spowodowane długotrwałą terapią dermatologiczną). Delikatna konsystencja balsamu szybko się wchłania, bez zbędnego czekania. Liczne zaczerwienienia i swędzenie zostały zniwelowane po zastosowaniu balsamu od La Roche Posay. Kosmetyk nie tylko podarował ulgę mojej skórze, ale sprawił, że wróciła do pierwotnej formy.

Nie,nie,nieeeeeeeee

Polecila mi go dermatolog....Do skory atopowej, i nie sprawdzil sie. Skora po nim nie byla jakos wybitnie nawilzona, bo po chwili nawilzenie mijalo, a w momencie smarowania nóg strasznie piekło... no nie wiem dla mnie za taka cene wolalabym kupic drogeryjne mleczka ktorych uzywalam i mnie nie podraznialy a to zuzylam moze do polowy, potem kilka lat stalo i sie kurzylo,az wyrzucilam. Nie kupie ;/

dobry

Bardzo gęsty, treściwy balsam.
Doskonale natłuszcza i nawilża, zapobiega łuszczeniu skóry, regeneruje ją.
Jest praktycznie bezzapachowy, nie podrażnia ani nie wywołuje alergii. Dobrze poradził sobie ze zmianami na skórze przy zaostrzeniu AZS. Złagodził, zniwelował świąd, przywrócił skórze komfort.
Duża, higieniczna butla, fajny dozownik-jedyny jego minus to że przez dużą gęstość produktu miał problem w wydostaniem produktu z dna butli-potrzebne było cięcie!
Przy większych problemach ze skórą moja lub dziecka z pewnością do niego wrócimy!

Must have przy AZS..

Posiadam wersję o pojemności 200 ml. Jestem zadowolona z tego produktu i myślę, że osoby z AZS też będą. Ja nie mam tej przypadłości, ale potrzebowałam czegoś do moich wiecznie suchych jak wiór dłoni i tu sprawdził się wyśmienicie.
Plusy;
- świetnie regeneruje podrażnioną, czerwoną, swędzącą skórę - w ciągu jednej nocy skóra dłoni wróciła do normalności,
- brak zapachu,
- idealna, nie tłusta konsystencja, według mnie właśnie szybko się wchłania,
- wydajny - nie trzeba go dużo, aby poczuć ulgę,
- dostępny również w dużej butli z pompką,
- nałożony na twarz super łagodzi podrażnienia, nie powoduje żadnego zapychania, ani nic w tym rodzaju,
Minusy :
- cena ok. 50 zł / 200 ml - to nieco dużo, ale jest wart tej ceny zdecydowanie, gdyż nim nie można się rozczarować - działa! I tyle,
Myślę, że jest to bardzo udany produkt, a dla osób z AZS to wręcz obowiązkowy kosmetyk w łazience. Chyba jeden z lepszych. Mi bardzo pomógł i myślę, że w okresie zimowym też będzie u mnie stale gościł. Polecam.

Idealny przy AZS

Moje atopowe zapalenie skóry nie ma ostrego przebiegu, daje jednak o sobie znać, zwłaszcza zimą. Przez wiele lat ciężko było mi sobie z nim poradzić bez konieczności używania maści sterydowych. Po wielu latach testowania marek drogeryjnych (Dove, Nivea, Garnier, Ziaja, Vaseline...), a następnie produktów aptecznych (Emolium, Dexeryl, A-Derma, Avene, Cethapil, Mediderm...) w końcu znalazłam ten idealny.

Dlaczego? Bo:
- długotrwale nawilża skórę (dla mnie idealne jest nakładanie balsamu 2 razy dziennie: rano i wieczorem, w okresach nasilonego AZS częściej), nie czuję ponownego ściągnięcia skóry w niedługo po użyciu, jak zdarzało się w przypadku innych balsamów, które jakby znikały,
- nie pozostawia tłustego filmu, szybko się wchłania i daje przyjemne uczucie ulgi, nawilżenia i odprężenia skóry,
- nie pachnie,
- w ekspresowym tempie łagodzi i leczy podrażnienia (krosty, pęknięcia, podrażnienia na dłoniach leczy zaledwie w ciągu nocy),
- niweluje swędzenie skóry,
- świetnie radzi sobie z liszajami na twarzy,
- wygładził i ujędrnił moją skórę,
- poręczne opakowanie z pompką.

Jest drogi w porównaniu do innych balsamów aptecznych, ale warto polować na promocje lub sprawdzać oferty aptek internetowych, gdzie można go dostać za wiele niższą cenę. Tak czy siak, na to cudo jestem skłonna wydać więcej. Dzięki niemu odstawiłam sterydy i moja skóra nie jest już cienka jak pergamin. Naprawdę polecam!

Natłuszcza

Produkt pod względem jakości jest dobry. Natłuszcza, koi suchą skórę i łagodzi swędzenie. Jest dla skóry atopowej. Brak mydła w składzie, goi drobne ranki, wchłania się nie tak odrazu, trzeba mu chwilkę dać, do 5 min.

Pozytywnie zaskoczona

Kupiłam, bo byłam bardzo zadowolona żelem pod prysznic. Nie przepadam za produktami LRP, mało co mi służy, ale z tym balsamem jest inaczej.

Zapłaciłam ok. 55zł w promocji za wersję 400ml. Produkt z pompką, dość gęsty, wielkie szczęście, że bezzapachowy. Bardzo dobrze nawilża. Zaznaczę jednak, że nie mam skóry atopowej, a okresowo przesuszoną i od pewnego czasu pałam wielką niechęcią do produktów zapachowych.

Faktycznie, trochę długo się wchłania, ale uważam, że jego właściwości nawilżające rekompensują mi to. Stosuję raz dziennie, na noc, rano skóra jest miękka i gładka. Nie mam żadnych podrażnień ani alergii na ten produkt.

Właściwie to wydaje mi się, że w tej cenie nie miałam lepszego produktu aptecznego, bezzapachowego. Polecam.

Taki sobie

Balsam jest dość wydajny. Dobrze natłuszcza skórę i chroni przed podrażnieniami. Za słabo nawilża. Ma fajną gęstą konsystencję. Dobrze się nakłada ale dość długo się wchłania.