Seboravit, Odżywka hamująca przetłuszczanie

Seboravit, Odżywka hamująca przetłuszczanie

Skoncentrowana odżywka o intensywnym działaniu zmniejsza aktywność gruczołów łojowych oraz skutecznie i trwale likwiduje przetłuszczanie, dzięki czemu włosy pozostają dłużej puszyste, czyste i świeże. Podwójne stężenie naturalnych ekstraktów z czarnej rzodkwi regeneruje włosy i hamuje ich wypadanie. Ekstrakt z korzenia łopianu działa przeciwzapalnie i przeciwbakteryjnie, skutecznie likwidując rozwój flory bakteryjnej, odpowiedzialnej za powstawanie łupieżu i łojotoku. Dodatkowo wyciąg ze świeżego kłącza tataraku zmniejsza aktywność gruczołów łojowych, wzmacnia i odżywia cebulki włosów oraz poprawia ukrwienie skóry głowy. Prowitamina B5 łagodzi podrażnienia oraz swędzenie skóry głowy, nadaje włosom zdrowy blask, lekkość i puszystość.

Szału nie robi, do tego specyficznie pachnie

Wcierkę kupiłam w Biedronce w innej, szklanej butelce bez atomizera, ale i w innym opakowaniu niż ta tutaj: http://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,9159,seboravit-odzywka-o-dzialaniu-przeciwbakteryjnym-i-przeciwgrzybicznym.html ,
więc wydaje mi się, że nie jest to aż tak stara wersja. Ma specyficzny zapach, który trochę się utrzymuje, zwłaszcza, jeśli wcieramy, mając wysuszone włosy. Działanie raczej przeciętne. Czasami fajnie odbijała od nasady, czasem nie. Trochę hamowała przetłuszczanie, ale raptem o parę godzin. Włosy przy nasadzie były naprawdę miękkie i fajne w dotyku, więc to chyba zasługa ekstraktów, co mnie zdziwiło przy tak dużej ilości alkoholu w składzie. Niemniej jednak wysuszała skórę głowy, nawet może i trochę pojawiał się łupież albo coś a la łupież. Efekt ten przybierał na sile zwłaszcza przy nakładaniu przed myciem na trochę przetłuszczone włosy (generalnie myję je codziennie). Nie wiem, czy kupię, zapach trochę uciążliwy jak dla mnie, chociaż znośny, a działanie raczej przeciętne.

Nie robi nic

Ja, niestety, nie pozachwycam się odżywką. U mnie nie działa zupełnie nic. Stosowałam ją tak jak zaleca producent, co drugi dzień. Wcierałam punktowo, bo inaczej się nie da. Efektów nie zauważyłam żadnych. Pół gwiazdki za to, że nie podrażnia.

PLUSY
+ nie podrażnia
+ cena

MINUSY
- zapach
- zupełny brak działania

Ilość zużytych opakowań: 1 (100 ml)

Bardzo dobry produkt

Głowę muszę myć codziennie, bo moje włosy szybko się przetłuszczają. Nie przeszkadza mi to jakoś bardzo, ale mam problem z suchą skórą głowy, więc szukałam czegoś, co rozwiąże ten problem. I znalazłam :)

Odżywka ta nieco opóźnia przetłuszczanie się włosów, nie liczyłam nawet że zlikwiduje problem zupelnie. Opóźnienie przetłuszczania się głowy wynosi tak mniej więcej pół dnia zimą, latem nawet do jednego dnia.

Ale najważniejsze, że problem swędzącej skóry głowy został zażegnany już po pierwszym wcieraniu odżywki :)

Minus jest tylko jeden - zapach ;)

Ilość zużytych opakowań: jedno w trakcie