Etja, Naturalny olej z pestek arbuza

Etja, Naturalny olej z pestek arbuza

Arbuz zwyczajny (Citrullus Vulgaris) - gatunek rośliny z rodziny dyniowatych należących do rzędu dyniowców z kładów różowych. Twardy owoc o ciemnozielonym kolorze rośnie na pnących się łodygach osiągających 2-3 metry. Pod twardą skorupą znajduję się słodki, ciemnoczerwony miąższ, który jest jadalny i składa się w 92% z wody. Z pestek uzyskiwany jest naturalny olej działający tonizująco i ściągająco. Pomaga przy leczeniu stanów zapalnych skóry. Roślina ciepłolubna występująca najczęściej w obszarach tropikalnych i subtropikalnych.
Olej z pestek arbuza (Citrullus Vulgaris (Watermelon) Seed Oil) - kosmetyczny olej uzyskiwany z pestek arbuza w procesie tłoczenia na zimno. Przezroczysta ciecz o bardzo lekko różowej barwie zawiera ok 80% NNKT w tym kwas linolowy (typu omega 6) kwas oleinowy (typu 9) i kwas a-linallenowy (typu omega 3). Olej z arbuza zawiera także aktywne substancje: karoten (prowitamina A), witaminę E oraz witaminy z grupy B, C i PP (niceyna). Bardzo lekki olej, który wchłania się szybko nie pozostawiając efektu tłustej skóry. Dzięki bogatej zawartości kwasów tłuszczowych przywraca i utrzymuje jej elastyczność. Nawilża i łagodzi podrażnienia.
Doskonały do pielęgnacji wszystkich typów skóry począwszy od suchej do tłustej, trądzikowej, ale także dojrzałej.
Olej kosmetyczny z pestek arbuza jest w 100% naturalny.

Sposób użycia:
- olej można stosować bezpośrednio na skórę w celu jej nawilżenia,
- idealny do pielęgnacji skóry w okolicy oczu,
- kąpiel nawilżająco-ujędrniająca,
- masaż całego ciała,
- doskonały dodatek do odżywek i masek do włosów,
- masaż głowy we własnym zakresie,
- idealna baza dla naturalnych olejków eterycznych.

UWAGA! Prosimy o ocenianie i recenzowanie właściwości wyłącznie jako samodzielnego kosmetyku, a nie składnika innych kosmetyków lub suplementu.

Dobry na cieplejsze dni

Jak w tytule recenzji, bo przy mojej mieszanej cerze oleje dobieram zgodnie z porami roku lub nowymi potrzebami, które rodzą się po drodze ;)
Latem jak to latem lub kiedy wypełza w końcu wytęsknione słońce skóra szybciej się przetłuszcza, także ciężkie oleje jak avocado czy argan na dzień zbyt ją mogą przeciążyć.
Ten stosowany na wigotną skórę latem, pod lekki krem bądź zmieszany z żelem z aloesu, hydrolatem sprawdza się świetnie, nawilża, napina i odżywia skórę. Twarz wygląda świeżo.
Nie zapycha, zapach niezbyt ma, a szkoda.
Jedno opakowanie starcza mi na 1,5 do 2 miesięcy (stosowany głównie rano).
Aplikacja wygodna, dla pewności trzymam go w lodówce, dodatkowo też chłodzi.

Idealny po początek przyjaźni z olejami

Olej z pestek arbuza -zdecydowanie polecam dla początkujących.
Bardzo lekki, szybko się wchłania, wiec duża zaleta w przypadku olejów!
Posiada bogatą zawartość kwasów tłuszczowych - nawilża, przywraca i utrzymuje jej elastyczność. Doskonały do pielęgnacji wszystkich typów skóry począwszy od suchej do tłustej i trądzikowej. Zapach nie przypomina w niczym arbuza - pachnie jak zwykły olej i to jest chyba jedyny minus.
Opakowanie z pompką, w ciemnym grubym szkle.

Jestem na tak

Ciągle kupuję nowe oleje i sprawdzam jak się sprawują. Ten jest świetny :) !
Jak każdy olej posiada wiele zastosowań , więc:

włosy - super nawilża , nie zostawia zbędnego tłuszczu po umyciu jak zostawiał u mnie olej kokosowy ,

twarz - można go używać pod podkład jak również na noc , twarz jest nawilżona a nie tłusta

ciało- smaruje nim piersi , aktualnie jestem w ciąży i liczę , że zapobiegnie rozstępom :)

kąpiel - dodaję kilka kropel do wanny , które unoszą się na wodzie , szybko łączą się ze skórą i spawiają , że jest miękka ,

masaż- masuję plecy mojego partnera , jest zadowolony , ale mówi że brakuje zapachu,

Kupiłam 50 ml oleju za 18 zł w Aptece Gemini. Używam go praktycznie codziennie , myślę że starczy na około 1,5 miesiaca.

Porównując z olejem kokosowym i olejem ze słodkich migdałów ten wygrywa.

Polecam :)

Używam tego produktu od: niedawna
Ilość zużytych opakowań: zero

godny polecenia

Mała butleczka a kryje w sobie tyle zalet. Olej nie ma wyraźnego zapachu, nie pachnie arbuzem :)
Z dozowaniem nie ma problemu, wydobędziemy odpowiednią ilość kosmetyku. Oleju stosowałam do pielęgnacji twarzy. Nie jest zbyt tłusty, więc będzie dobry dla cery tłustej i mieszanej. Bardzo fajnie ją nawilża i nie zatyka porów. Skóra jest wyraźnie odżywiona i w lepszym stanie. Stosowany na włosy też spisuje się świetnie. Na noc smaruję nim same końcówki, zaś przed myciem nakładam na całe włosy. Włosy są w lepszej kondycji, błyszczą i są ujarzmione. Przy regularnym stosowaniu buteleczka powinna wystarczyć na ok miesiąc