Biosource, Clarifying Lotion

Biosource, Clarifying Lotion

Odświeżajacy tonik pozwala usunąc resztki mleczka do demakijażu i make-upu. Poza działaniem tonizującym, zwęża pory i pozostawia skórę promienną.

Zawiera Trace-mineral system, ekstrakt z orzecha leszczyny i substancje nawilżające.

Świetny!

Tonik testowałam w mini zestawie Biotherm Aquasource (wraz z kremem i pianką do mycia twarzy), który można kupić w Douglasie, w cenie 29 zł.
Jeszcze kilka lat temu nie zrobił na mnie takiego wrażenia, może dlatego że moja skóra miała na tamten czas inne potrzeby. Wraz w wiekiem, zmienia się, a tonik na obecną chwilę spełnia moje wszystkie oczekiwania:)

+ Bardzo dobrze oczyszcza twarz z resztek makijażu
+ Nawilża, a także matuje
+ Napina skórę
+ Odświeża i chłodzi
+ Wydajny
+ Podoba mi się opakowanie
+ Po jego użyciu widzę że stan mojej skóry poprawia się
+ Przynosi komfort po myciu twarzy
+ Kiedy stosuję go rano, dodaje tak jakby energii :)

- Minusem jest tylko zapach, który nie do końca mi odpowiada, oraz alkohol w składzie

Polecam wszystkim posiadaczką skóry mieszanej, szczególnie w okres wiosenno-letni :)

Używam tego produktu od: kilku lat
Ilość zużytych opakowań: kilka miniatur po 20ml

oddam za niego wszystko

Mam cerę mieszaną z rozszerzonymi porami i świeceniem w strefie T. Jest ona jednocześnie dość przesuszona różnymi kosmetykami (podkłady matujące, peelingi etc). Mimo że mam 33 lata, z powodu właśnie przetłuszczającej się cery, nie stosuję żadnych kremów nawilżających, ponieważ powodują one zapychanie się porów.

Tonik ten znakomicie nawilża moją buzię i nie powoduje żadnego świecenia. Nie pozostawia żadnego, ale to naprawdę żadnego filmu na powierzchni skóry. Wchłania się idealnie a buzia pozostaje mieciutka a pory zweżone. Makijaż trzyma się super przez cały dzień. Używam go rano i wieczorem.

Testowałam przeróżne toniki LRP, Avene, Uriage, Annayake - wszystkie pozostawiały lepki film na twarzy. Ten jest jedynym jak na razie który wchłania się idealnie. Nie wyobrażam sobie życia bez niego i oddam za niego wszystkie pieniądze.

Aha, niedawno pojawił się z Biotherma nowy produkt, który wygląda bardzo podobnie do Biosource Clarifying Lotion ale to nie jest ten sam! Ten nowy to Biosource HYDRA MINERALE i jest BEZNADZIEJNY. Raz przez przypadek go kupiłam (bo butla taka sama zielona) i po uzyciu cała twarz była lepka. Odradzam go szczerze. Za to Clarifying Lotion szczerze polecam!

Ilość zużytych opakowań: nie pamiętam bo kupuję 200 i 400ml zależy co jest w sklepie

tonik jak tonik

nie wyróżnia się niczym od innych tonikow, ktorych cena jest kilkakrotnie mniejsza.

+nie wysusza
+nie daje efektu sciagniecia a jednak dobrze oczyszcza
+nie czuć w nim alkoholu

-cena
-brak spektakularnych efektow

nie kupie ponownie gdyz jest to bezsensowne wydawanie pieniedzy.

Używam tego produktu od: jakis czas temu

WŁOSY lokówka

nawilża

Mimo, że tonik pozostawia delikatną jakby lepką warstewkę nie odejmę mu gwiazdki.
Stosuję razem z żelem "Aquasource-Non Stop" i pianką do mycia twarzy do kompletu. Produkty bardzo dobrze się uzupełniają, a tonik świetnie przygotowuje buzię pod ten krem.
Tonik wspaniale koi skórę, znikają mi podrażnienia, zaczerwienienia, daje przyjemne uczucie nawilżenia. Wygładza.
Jestem pod wrażeniem!

Ilość zużytych opakowań: w trakcie pierwszego (ale mam już 1 na zapas :)

brak mu czegoś

Używam wersji 125 ml którą zakupiłam z kremem i żelem do mycia twarzy.
Tonik wydajny mimo niewielkiej pojemności, zapach bardzo przyjemny, niewyczuwalny alkohol, buzia odświeżona. Dobrze zmywa resztki makijażu.
Nie działa jakoś rewelacyjnie ponieważ czyni podstawowe zadania jakie tonik powinien robić ale ten ze względu na cene musi czymś się wyróżnić.
Buzia po jego zastosowaniu wcale nie jest miła w dotyku, trochę lepka.
Zwęzenia porów również nie zauważyłam.
Może być, ale 400ml nie kupie.

Używam tego produktu od:1,5 miesiąca
Ilość zużytych opakowań:125ml

Świetny tonik!

Używam tego tonika od 2 lat, ale miałam przerwę na tonik bodajże DaxCosmetics. Biotherm jest drogi i nie zawsze mam ochotę tyle wydawać na pielęgnację, zwłaszcza, że są dobre toniki w niższej cenie.

Tonik przyjemny w użyciu, buzia jest po nim miła i gładka. Bardzo ładnie pachnie. Na szczęście wydajny, obecny 400 ml mam już ponad pół roku i dopiero zaczyna się kończyć.
Razem z nim stosuję krem Biotherm Aquasource, więc to chyba dość zgrany duet.

Nie wiem czy jeszcze go kupię, bo właśnie zamówiłam tonik Borghese i może okaże się znacznie lepszy.

Mimo wszystko bardzo polecam Biotherm. I nie tylko ten tonik. Moim zdaniem wszystkie kosmetyki są godne polecenia.

Używam tego produktu od: 2 lat z przerwą na inny tonik

ok

Razem z kremem tworzą bardzo dobry duet. Ma przyjemny zapach, po jego użyciu twarz jest dobrze oczyszczona, pory zwężone. Dziwi mnie tylko alkohol w składzie, mimo to nie podrażnia i jest delikatny.

chyba sredni

tonik ten kupilam za namową koleżanki,wczeniej używałam Vichy i La Roche- Posay i własnie ten ostatni wydaje mi sie lepszy od Biothermu. Wg mnie lepiej zamyka i czyści pory,pewnie dlatego ze jest z alkoholem, ale jest go tak malo ze wogole nie ściąga skóry. Za to tonik Biotherm pachnie rewelacyjnie, ale to chyba nie jest wyznacznikiem dobrego kosmetyku:))

Używam tego produktu od: jedno opakowanie,200ml

oczyszcza i nawilża

Tonik przyjemnie pachnie, świeżo, dobrze oczyszcza skórę, nie pozostawia żadnych śladów. Skóra wygląda dobrze, nawilżenie odczuwalne, w składzie jest alkohol, którego osobiście w ogóle nie zauważyłam, żadnych podrażnień, pieczenia, w zapachu dla mnie również niewyczuwalny.

Używam tego produktu od: 1 miesiąca
Ilość zużytych opakowań: 1 (30ml)

Całkiem dobry

Całkiem dobry. Oczyszcza w sposób nieagresywny, koi skórę i przywraca jej komfort. Co prawda w podbramkowej sytuacji nie dokona pełnego demakijażu, ale cóż - to była opcja na dodatkowe punkty :D Płyn nie pozostawia ani tłustawej ani pudrowej irytującej warstewki. Oczyszcza a po wszystkim nie pozostawia po sobie żadnych śladów ;) Co ciekawe chyba rzeczywiście minimalnie nawilża - pozostawia naskórek nasycony i przyjemnie ukojony.

Ilość zużytych opakowań: 2 miniatury

Bez rewelacji

W Sephorze kupiłam zestaw mini produktów, gdzie właśnie był ten tonik – całe 30 ml. Taki mały to przydał mi się na wyjeździe urlopowym. Stosowałam go po uprzednim umyciu twarzy żelem z tej samej serii. Tonik przyjemnie pachnie – tak sosnowo, chociaż ja wyczuwałam też woń alkoholu. Dobrze odświeżał cerę, jakoś specjalnie nie podrażniał. Zwężenia porów czy jakiś innych cudów to nie zauważyłam. Ot zwykły tonik i jak ktoś wcześniej napisał robi to samo co tonik Urody za parę złotych.

Ponieważ całego toniku nie zużyłam na wyjeździe, jak i z resztą pozostałych kosmetyków z zestawu, sięgnęłam po to co zostało w październiku zeszłego roku. I niestety trochę się rozczarowałam. Za oknem pogoda się zmieniła, temperatura niższa, cera pewnie też już ma inne potrzeby jesienią niż latem i okazało się, że tonik wywołuje podrażnienia. Podobnie jak latem, stosowałam go 2 razy dziennie po umyci twarzy żelem z tej samej serii. Na początku było ok. czyli przyjemne odświeżenie. Ale po 3 dniach takich zabiegów buźka nagle zaczęła histerycznie reagować na tonik i potem nakładany krem. Była zaczerwieniona i przez jakiś czas piekła. To pewnie przez alkohol w składzie. Przez kolejne dni stosowałam go już tylko wieczorem, rano twarz przecierałam właśnie tonikiem Urody Melisa. Nadal poza odświeżeniem nie zauważyłam żadnych innych właściwości na plus. Ot zwykły tonik.

Podsumowując tonik jak tonik, bez rewelacji. Dobry na lato, na jesień już trochę gorzej. W sumie te 30 ml to nie przekonało mnie by sięgnąć po duże opakowanie i dodatkowo zapłacić jeszcze tak wygórowaną cenę.

Używam tego produktu od: z przerwami lato-jesień
Ilość zużytych opakowań: 30 ml

delikatny i przyjemny

Łagodzi podrażnienia,przyjemnie pachnie,ma wygodne opakowanie

Jedynym minusem jest cena - są tańsze toniki o podobnym działaniu

Używam tego produktu od:używałam 2 miesiące
Ilość zużytych opakowań:1 całe