Chanel, Bleu de Chanel EDP

Chanel, Bleu de Chanel EDP

`Bleu de Chanel` to drzewno-aromatyczne perfumy dla mężczyzn. Twórcą kompozycji zapachowej jest Jacques Polge. Perfumy zawierają takie składniki, jak mandarynka, cytryna, wetyweria, cedr, drewno sandałowe, wanilia, fasola tonka.

Kategoria: drzewno - aromatyczna

100% jesień/zima 0% wiosna/lato

Genialna

To number one mojego faceta. Poprzednio dostawał je ze Stanów, teraz dostał je na Mikołajki ode mnie. Na poczatku nie byłam przekonana, ale teraz nie wyobrażam sobie, żeby mój mężczyzna pachniał inaczej. Są mega trwałe. Ja wyczuwam je nawet następnego dnia po kąpieli (być może specjalnie nie myje szyi XDD ) ale tak na poważnie to bardzo dobrze wydane pół tysiaka :)

Co też zauważyłam po pewnym czasie (nie ukrywam, że czasem je mu podkradam :) ) to to, że zatyczka flakonu jest na magnes. Niby w sumie nic wielkiego ale fajna sprawa ;)

Chanel naszych czasów, czyli smutna rzeczywistość

Na początek, powiem tak: osoby, dla których Bleu de Chanel w wersji w wody toaletowej wydawał się zbyt syntetyczny, lepiej niech nawet nie próbują najnowszego wypustu.

Woda perfumowana Bleu de Chanel jest najbardziej wtórnym i generycznym (a raczej:generycznie beznadziejnym) produktem tej zacnej niegdyś marki. Jest to sztuczny ulep skonstruowany na bazie fasoli tonka, ambry i bliżej niezidentyfikowanych przeze mnie molekuł.

Trwałość wynosi ponad 10 h, projekcja jest słabsza aniżeli w przypadku wody toaletowej.

Smutne to strasznie, że renomowana kiedyś marka podąża tą samą drogą co Paco Rabanne, lansując gniota, który niewiele różni się od ich Invictusa.

Nie używam, przeprowadziłem kilka testów globalnych. Nie kupię nigdy w życiu.