Biały Jeleń, Hipoalergiczny balsam do ciała

Biały Jeleń, Hipoalergiczny balsam do ciała

Hipoalergiczny nawilżająco - łagodzący balsam do ciała to produkt intensywnie pielęgnujący skórę. Specjalnie opracowana receptura skutecznie łagodzi podrażnienia i zmniejsza skłonność do ich występowania, zapewniając regenerację nawet bardzo suchej i szorstkiej skóry.
Bogata kompozycja składników pomaga w utrzymaniu równowagi wodnej skóry, zapewniając jej długotrwałe nawilżenie i zmiękczenie. Delikatna, kremowa konsystencja sprawia, że produkt łatwo wnika w głąb skóry nie pozostawiając tłustej warstwy.
Działając jako osmoregulator utrzymuje odpowiedni poziom wody w naskórku zapewniając intensywne i długotrwałe nawodnienie nawet bardzo suchej skóry, odbudowuje i zmiękcza naskórek.
poprzez głęboką penetrację skóry intensywnie nawilża wszystkie jej warstwy, likwidując uczucie suchości i szorstkości.
Dzięki zawartości kwasu bosweliowego łagodzi podrażnienia i zmniejsza skłonność do ich występowania. Likwiduje uczucie nieprzyjemnego napięcia skóry.
Doskonale chroni przed szkodliwym działaniem środowiska zewnętrznego.
Olej ze słodkich migdałów wzmacnia odnowę bariery ochronnej skóry, zapewnia zmiękczenie i nawilżenie skóry.

Bardzo dobry!

Kupiłam ze względu na olej ze słodkich migdałów w składzie zaraz na drugim miejscu. Balsam jest lekki. Doskonale się wchłania, nie obciąża skóry. Fantastycznie wygładza. Nawilża w sam raz. Ładnie pachnie, tak świeżo - mnie się podoba. Przy mocno wysuszonej skórze wymaga aplikowania częściej niż na przykład raz dziennie po wieczornej kąpieli. Jedyny minus - nie mogłam stosować go na poparzoną skórę po opalaniu - wtedy pojawiło się uczucie pieczenia. Poza tym, to mój ideał.

Nie nawilża

Wiec przetestowałam wszystko z tej serii zachęcona kremem do twarzy niestety balsam do ciała (jak i krem do rak) nie sprawdza się na bardzo suchej skórze. Plusy- szybko się wchłania i nie zostaje po niem tłusty filtr, mnie zapach odpowiadał, nie uczulał. Z minusów - efekt nawilżenia znika po chwili i skora jest znowu sucha, przy normalnej skórze efekt jest fajny i moja córka była z niego zadowolona i wykorzystuje kolejne opakowanie jak dla mnie na bardzo sucha skore nie działa wcale.

Bardzo dobrze nawilża

Balsam znajduje się w miękkiej tubce z zatrzaskiem. nie widać niestety stopnia zużycia produktu. Zapach lekko ziołowy, lekko przypominający męskie perfumy. Na skórze wyczuwalny przez jakieś dwie godziny. Konsystencja gęsta ,treściwa. Dobrze rozprowadza się na skórze, przez pierwszych kilka minut pozostawia lekko tłustą warstewkę, ale dość szybko się ona wchłania. Bardzo dobrze nawilża a efekt utrzymuje się naprawdę długo. Skór jest miękka, gładka, bardzo przyjemna w dotyku. Balsam jest wydajny i niedrogi. Warto skusić się na jego zakup.

Najlepszy

Ten produkt jest dla mnie idealny - jak na produkt hipoalergiczny ma przyjemny zapach i rewelacyjną cenę (14 zł!). Jest wydajny, dobrze nawilża moją suchą skóre. Co najważniejsze nie uczula. Mały minus za opakowanie bo mogłoby być większe. Jego jakoś jest porównywalna do Physiogelu, który kosztuje 40 zł. Jeśli jesteście alergikami, to koniecznie wypróbujcie, bo być może nie potrzebnie przepłacacie za swoje dermokosmetyki.

Ideał

Jak na razie mój ulubiony balsam. Kupiłam przez przypadek, ale chyba przy nim zostanę na dłużej :)
Duży plus za brak zapachu - nie lubię jak przez caly dzień ciągnę za sobą zapach mojego balsamu.
Bardzo szybko się wchłania.
Pozostawia fajna uczucie nawilżenia i odświeżenia.
Nie zapycha skóry

Dla mnie ideał!

Działa idealnie, minusik za zapach

Basalam jest doskonały! Świetnie nawilża moją mocno suchą skórę i łagodzi podrażnienia. Naprawdę przynosi ukojenie! Zwłaszcza po geleniu mam duży problem z suchą, pieczącą i podrażnioną skórą, a ten balsam świetnie eliminuje problem. Ale po kolei, porządkując nieco:

- balsam świetnie nawilża skórę, na cały dzień
- podrażniona i ściągnięta skóra jest ukojona
- drobne ranki i podrażnienia są załagodzone i szybciej się goją
- nie pozostawia tłustego filmu, wchłania się bardzo dobrze, dając równocześnie uczucie zabezpieczenia skóry przed czynnikami zewnętrznymi
- jest dosyć wydajny, starczył mi na ponad miesiąc codziennego stosowania na całe ciało
- minusem jest jednak średnio przyjemny zapach, który przy aplikacji może przeszkadzać, ale nie utrzymuje się na skórze i właściwie po chwili kosmetyk staje się totalnie bezzapachowy
- cena jest niska w stosunku do efektów, które w zamian otrzymujemy
- czasami jest ciężko dostępny w popularnych drogeriach i supermarketach

Podsumowując świetny kosmetyk za niską cenę.

Używam tego produktu od: 1,5 miesiąca
Ilość zużytych opakowań: 1 całe opakowanie 200ml

Gdyby nie ten zapach...

Balsam kupiłam, bo potrzebowałam pilnie czegoś nawilżającego, gdy niespodziewanie skończył się mój spray Vaseline. Wąchając produkt z opakowania nie czułam tego zapachu, który "rozwija się" przy wmasowywaniu balsamu w skórę - jest to dla mnie wyjątkowo nieprzyjemny zapach, mam jakieś dziwne skojarzenie odnośnie niego - dla mnie tak śmierdzi woda, która stała długo w jakimś zardzewiałym naczyniu. No poważnie, to była moja pierwsza myśl.

Plusy:
- balsam ma przyjemną, gęstą, a zarazem lekką konsystencję - nie jest to ciężki, treściwy kosmetyk
- bardzo przyjemnie się rozprowadza po skórze
- nie maże się, szybko się wchłania
- dobrze nawilża
- cena ok - balsam jest dosyć wydajny.

Minusy:
- zapach, a raczej smród - nie jest taki, żeby nie dało się tego produktu używać, ale też używanie go nie jest przyjemnością
- zostawia na skórze trochę tłusty film.

Gdyby nie ten specyficzny zapach, kupiłabym ten balsam ponownie, bo zapewniał dobre nawilżenie mojej przesuszonej w czasie ciąży skórze.

Używam tego produktu od: ok. dwóch tygodni
Ilość zużytych opakowań: jedno opakowanie

Zachecajacy

Unoszący się zapach był bardzo delikatny, lekki i zbliżony do naturalnego zapachu ciała. Balsam jest tłusty, sprawdza się na noc. Po jego aplikacji należy odczekać kilka minut, by całkowicie się wchłonął. Daje on jednak przyjemne, odświeżające uczucie na skórze oraz pięknie ją nawilża.

Używam tego produktu od: tego miesiaca

Ja w obronie praw zwierząt...

Na początku pochwalę się światu, że mam straszne problemy ze skórą, które nasilają się szczególnie zimą, gdy mam na sobie pięć swetrów i skóra nie może swobodnie oddychać. Mogę myć się piętnastoma olejkami i mydłami natłuszczającymi, a ona zawsze po kilku minutach będzie swędzieć, piec i zachęcać do drapania. Najbardziej wysuszony mam dekolt, ramiona, ręce i łydki. Codziennie staram się walczyć ze swoim lenistwem i przed snem nakładać balsam na całe ciało - inaczej leżę i się drapie. Szukałam czegoś dedykowanego specjalnie skórom atopowym, przesuszonym i bardzo wrażliwym. W sklepie na dziale z balsamami upolowałam białego jelenia :D Zachęcił mnie opis producenta i skład, no ale zacznijmy od początku...

OPAKOWANIE
Estetyczna, prosta tubka wykonana z miękkiego plastiku. Dokładny opis produktu na przedniej i tylnej etykiecie. Tubka zakończona jest klapką, która łatwo się otwiera, a produkt nie wylewa się/nie wycieka. Konwencja opakowania przypomina produkt apteczny - proste, estetyczne opakowanie, biała tubka, bez zbędnych rysunków i gadżetów.

SKŁAD
Jako posiadaczka tak problematycznej skóry, starannie dobieram produkty do ciała, by zminimalizować ilość chemikaliów i szkodliwych substancji, które mogą podrażnić. Bardzo uważnie czytam składy produktów i tym głównie kieruję się odpowiadając sobie na magiczne pytanie ,,kupić czy nie kupić?" :D W balsamie Biały Jeleń występuje zaraz po wodzie olej ze słodkich migdałów, tłuste emolienty, alkohol zmiękczający, panthenol, mocznik i inne dobrodziejstwa. Żadnej parafiny, żadnych parabenów, żadnych ciężkich silikonów. Skład bardzo na plus.

KONSYSTENCJA/APLIKACJA
Balsam ma biały kolor i aksamitną konsystencję. Myślę, że słowo ,,balsam" jest tutaj bardzo trafne. Nie jest to ani rzadki krem ani gęste, treściwe masło, ot właśnie taki balsam. Bardzo ładnie rozsmarowuje się, nie tworzy żadnych smug, wchłania niemalże błyskawicznie, nie pozostawia żadnej tłustej warstwy, co nie uniemożliwia normalnego funkcjonowania :D

DZIAŁANIE
Tutaj chyba dochodzimy do sedna sprawy. Ja z działania tego produktu jestem bardzo zadowolona, a nie jest łatwo sprostać wymaganiom mojej skóry. Seria, z jakiej pochodzi balsam, nosi nazwę ŁAGODZENIE i to jest chyba głównym zadaniem tego produktu. Przyznam, że wywiązuje się z niego znakomicie. Przede wszystkim łagodzi podrażnienia i to na wielu płaszczyznach - te powstające na skutek noszenia zimowej odzieży, koi różnego rodzaju otarcia czy zadrapania, wycisza skórę po depilacji. Likwiduje w stu procentach świąd skóry. I tutaj pojawia się druga kwestia. Producent przedstawia produkt opisując go słowami ,,ekstremalne nawilżenie". Tutaj mam mieszane uczucia. Balsam bardzo dobrze nawilża skórę, ale czy znowu tak ekstremalnie? Rozważmy to pod kątem tego, iż jak sama nazwa mówi, jest to balsam, a nie dogłębnie-nawilżające-masło-do-ciała :D Jak na balsam, to naprawdę nawilża bardzo dobrze. Wiadomo, rano skóra nie jest tak wspaniale nawilżona jak tuż po aplikacji, ale produkt na tyle szybko się wchłania, że można go spokojnie nakładać dwa razy dziennie (to już opcja dla tych mniej leniwych albo dla tych, którzy wstają od razu bez korzystania z opcji ,,drzemka") :D Dobra, czas na małe podsumowanie działania:
+ świetnie łagodzi wszystkie podrażnienia
+ dobrze nawilża
+ koi skórę
+ likwiduje uczucie ściągnięcia
+ wygładza
+ błyskawicznie się wchłania
+ nie pozostawia żadnej niechcianej warstwy

ZAPACH
Niewiasty na dole piszą, że to śmierdziel. Przedstawię wam zatem mój sposób myślenia. Im coś ładniej pachnie, tym więcej ma w sobie chemii. Biały Jeleń ma swój charakterystyczny zapach, coś pomiędzy kosmetykami aptecznymi a produktami dla niemowlaków. Zapach jest dość delikatny, przez jakiś czas utrzymuje się na skórze, ale w żadnym wypadku nie śmierdzi (wiadomo, co się komu podoba). Dla mnie zapach jest z rodzaju tych delikatnych, nieco pudrowych, umila mi aplikację kosmetyku.

WYDAJNOŚĆ
Bardzo mała ilość wystarczy do posmarowania całego ciała. Nie stosowałam go dzień w dzień, a wykończenie całej tubki zajęło mi około trzech miesięcy. Podejrzewam, że przy regularnym stosowaniu produkt wystarczy spokojnie na miesiąc, może nieco mniej, jak ktoś zostanie nałogowcem.

DOSTĘPNOŚĆ/CENA
Ja swój egzemplarz zakupiłam w drogerii Hebe i tam też za każdym razem go widziałam. Natknęłam się na niego w paru supermarketach, natomiast nie widziałam go w Rossmanie, do którego udaję się dość eeee często :D Zapłaciłam za niego około 16 złotych; podejrzewam, że w każdym sklepie będzie coś w ten deseń. Biorąc pod uwagę działanie i wydajność, cena jak najbardziej to przyjęcia.

PODSUMOWANIE
Bardzo przyjemny kosmetyk. Łagodzi podrażenienia, dobrze nawilża, wycisza skórę, szybko się wchłania, ma delikatny zapach. Wygodna, estetyczna tubka z klapką, a w środku biały, aksamitny krem o starannie dobranych składnikach i unikalnej recepturze (jej, to już podchodzi pod reklamę :D ) W każdym razie polecam ten balsam paniom ze skórą atopową, nadwrażliwą i przesuszoną, które szukają wydajnego, łagodzącego i nawilżającego kosmetyku. Myślę, że gdy zużyje pozostałe balsamy czekające w kolejce, to gdzieś około roku 2020 kupię go ponownie :D

Taki tam...śmierdziel

Zastanawia mnie taka rzecz. Po co producent pisze, że balsam jest hipoalergiczny, nie zawiera barwników, silikonów, parabenów i tak dalej po czym dodaje do tego cudownego balsamu substancję zapachową, która jest jednym z czynników wywołujących alergie i podrażnienia?
No nie kumam. Tym bardziej, że ten balsam po prostu śmierdzi. Śmierdzi jak farba do włosów. Na początku tubki zapach był bardzo intensywny, smarowałam się jak najszybciej, żeby tylko tego nie wąchać. Potem, pod koniec tubki jakoś wywietrzał ale wciąż było go czuć. Zdecydowanie bardziej wolałabym aby był bezzapachowy.

Konsystencja jest lekka, trochę kremowa, balsam się fajnie rozprowadza. Nie pozostawia po sobie tłustego filmu, wchłania się błyskawicznie lekko zmiękczając skórę.
Nawilżenie wcale nie jest ekstremalne, jak obiecuje producent. Jest średnie w kierunku słabego. Owszem skóra na kilka godzin jest ukojona i nawilżona ale jest to dość krótkotrwałe. Po jakimś czasie suchość wraca a skóra robi się znowu szorstka i napięta.
Opakowanie poręczne, klapka otwiera się łatwo.

Tak więc po prostu średniak. Ani to wyjątkowo dobry balsam ani wyjątkowo zły. No śmierdzi okropnie i to jest jego największy minus.

Ja już do niego nie wrócę.

Używam tego produktu od: trochę ponad miesiąc
Ilość zużytych opakowań: 90% z jednego opakowania

Średni

Balsam jest tani i wydajny. Po aplikacji szybko się wchłania w skórę nie pozostawiając na niej lepkiej, wyczuwalnej warstwy. Na tym moim zdaniem kończą się jego zalety. Do wad natomiast zaliczam zbyt słabe nawilżenie i zmiękczenie skóry oraz niezbyt odpowiadający mi zapach.Jak dla mnie krem do twarzy z tej serii jest lepszy od balsamu.

Używam tego produktu od: Miesiąca