Dabur, Vatika, Naturals, Wild Cactus Anti Breakage Shampoo (Nawilżający szampon przeciwdziałający wypadaniu włosów)

Odkryj prawdziwie ziołowy przepis na intensywne nawilżenie zawarte w szamponie Vatika, wzbogaconym w starannie wyselekcjonowane ekstrakty roślinne zapobiegające wypadaniu włosów. Ekstrakt z kaktusa wzmacnia i wygładza włosy, ekstrakt z czosnku - stymuluje cebulki włosów przyspieszając ich wzrost oraz pomagając powstrzymać ich wypadanie, zaś Ghergir nawilża je od cebulki po same końce.

nawilżające, wzmacniające
w butelce
100 – 250ml

Ciekawy

Szampon chciałam przetestować z ciekawości i dlatego, że czytałam dobre rzeczy o produktach vaitka. Otrzymujemy w dość poręcznej, smukłej buteleczce ładnie pachnący (tak jak reszta recenzentek uważam że zapach jest naprawdę ładny) gęsty kremowy szampon. Rozprowadza się bardzo przyjemnie, dobrze pieni i bardzo dobrze myje. Nie podrażnia, nie plącze włosów powiedziałabym, że nawet jak na szampon to nawilża.

Tu mi kaktus wyrośnie!

Czytając recenzję dziewcząt wychwalających ten szampon, najbardziej zaintrygowało mnie określenie "ładnie pachnie".
To znaczy jak?

Znalazłam, kliknęłam, zamówiłam.
Szampon był nieważny, liczyło się tylko to, jak pachnie.

Kurier Tomasz, jak zwykle był o czasie.

I co? Mam pisać? Naprawdę chcecie wiedzieć co czuję?
Zapewne Was zdziwię, ale szampon, po prostu- ładnie pachnie. :)

No dobra, nie będę się znęcać.
To zapach dobrego szamponu o kremowej konsystencji z dodatkiem soczystych winogron, ogórków i świeżo skoszonej trawy. Ładny, ale nieszczególnie oryginalny. Poczciwy, oldskulowy zielony Timotei pachniał podobnie.

Cechy i obserwacja:
-Konsystencja gęsta i kremowa, wystarczy niewielka ilość do umycia włosów.
-Pieni się obficie.
-Dobrze myje.
-Pozostawia włosy miękkie, błyszczące i nawilżone.
-Szampon wzmaga przetłuszczanie. Niestety, włosy świeżo i ładnie wyglądają tylko przez półtora dnia.

Co tam jeszcze?
Pewnie ciekawi Was czy czosnek zadziałał? I czy kaktus spowodował nagły wysyp mikro włosów.
Powiem tak, po pierwsze od szamponu zbyt wiele w tym temacie nie oczekuję, byleby tylko nie podrażniał skóry głowy i nie maltretował tych, które już na tej głowie są. A po drugie, akurat szamponom stricte przeciwko wypadaniu włosów, trudno udowodnić działanie, lub jego brak. Chyba, że jest się bardzo cierpliwym i skrupulatnym. Jak się domyślacie, mnie do ideału daleko.
Przy oczyszczających, przeciwłupieżowych, dodających objętości, a nawet nawilżających- choćby i tylko optycznie, efekty widać niemalże od razu. Z tymi wzmacniającymi to nie taka prosta sprawa.
No cóż, ja niczego szczególnego nie zauważyłam. Ani nie pomógł ani nie zaszkodził.
Jednak jako zwykłego szamponu -bez tego całego określania na co i do czego- używało mi się go bardzo przyjemnie. Gdyby jeszcze tylko pomagał włosom dłużej zachować świeżość. Moim cienkim, długim i delikatnym, sił wystarczało tylko na 36h. I oklap.
Z sympatii do kaktusów, dydaktyczne 4 z minusem.

Pół na pół

Do firmy Dabur przekonałam się z powodzeniem stosując szampon i maskę z proteinami jajecznymi, pomyślałam więc, że być może w jej ofercie znajdę jeszcze jakąś perełkę, będącą alternatywą dla ww kuracji. Chodziło mi bowiem o to, by nie przeproteinować swojej czupryny. Wobec powyższego nawilżający szampon, równocześnie zapobiegający wypadaniu włosów zdawał się być w tym miejscu idealny. Niestety, ta współpraca nie ułożyła się już tak dobrze, jak poprzednia. Zacznę jednak od plusów.
Produkt, (tak jak wariant jajeczno-miodowy) ma przyjemny zapach i dobrą konsystencję, dzięki czemu mimo tego, że buteleczka nie należy do dużych, produkt jest bardzo wydajny. Szampon dobrze się pieni i dokładnie usuwa z włosów wszelkie zanieczyszczenia, łatwo się również wypłukuje. Dodatkowo, pomimo tego, że zawsze po myciu nakładam na włosy jakiś kosmetyk pielęgnacyjny, stwierdzam, że szampon sam w sobie nie wysusza włosów i rozczesanie ich, nawet bez "wspomagaczy" nie stanowi większego problemu.
Ma jednak dwa mankamenty, które znacząco wpłynęły na daną mu przeze mnie ocenę.
Po pierwsze, podczas jego stosowania moje włosy szybciej zaczęły się przetłuszczać. Od dłuższego czasu myję je co drugi dzień i taka częstotliwość była dotąd wystarczająca. Niestety, stosując Wild Cactus\'a już nazajutrz moje włosy były przyklapnięte i nieświeże u nasady. Dumam sobie, że być może składniki mające za zadanie pobudzić mieszki włosowe do wzmożonej pracy mają na to wpływ, ale nie zauważyłam również, aby od czasu kiedy myję tym szamponem włosy cokolwiek w kwestii ich wzrostu się zmieniło. Co więcej, okresowe wypadanie włosów w żadnym stopniu nie zostało powstrzymane, czy choćby ograniczone, a więc w tym względzie obietnice producenta również okazały się nie mieć pokrycia.
Zatem szampon mający za zadanie wspomóc moje włosy w okresie wypadania, okazał się być po prostu zwyczajnym szamponem, jakich na rynku wiele. Wobec powyższego nie zasługuje na więcej niż 2,5 gwiazdki.

Używam tego produktu od: Miesiąca
Ilość zużytych opakowań: 1 w użyciu