Organique, Bloom Essence, Kreatin Hair Conditioner (Keratynowa odżywka do włosów)

Regenerująca odżywka do włosów suchych, farbowanych i zniszczonych na skutek codziennego suszenia, prostowania oraz stosowania środków do stylizacji. Zawiera kompleks z proteinami keratyny KERAMIMIC 2Ÿinteligentnie odbudowujący ubytki we włosach substancją, której w nich brakuje. Odżywka ułatwia rozczesywanie, wygładza, zapobiega plątaniu, a dodatek ekstraktów roślinnych dodatkowo wzmacnia i chroni włosy oraz skórę głowy. Delikatna konsystencja kosmetyku nie obciąża włosów, po jego zastosowaniu odzyskują one puszystość, miękkość i blask.

Fatalna

Konsystencja tragiczna, nie chciało się rozprowadzić na długich włosach. Przy zmywaniu włosy nie są gładkie takie jak po innych odżywkach. Przy rozczesywaniu po tej masce plączą się włosy jak nigdy. Po zastosowaniu 2 razy kupiłam inną ponieważ niestety to była męka aby je rozczesac, ulozyc i sie meczyc z puszącymi się włosami do nastepnego mycia. Wracałam kilka razy do niej kiedy nie mialam innej maski pod reka bo mi sie skonczyla, jednak za kazdym razem takie samo wrazenie. Zmarnowane pieniądze

Nawilżająca maska za zbyt dużą kasę

Używałam tej maski dwojako - raz jako po myciu i raz jako przed myciem - i ten drugi sposób bardziej wolę.

Moje włosy są bardzo trudne w pielęgnacji. W stanie naturalnych (czyli bez jakichkolwiek zabiegów chemicznych) były ciężkie, często miały efekt „naleśnika” czyli włosów przyklejonych do głowy. Dodatkowo przetłuszczające się bardzo mocno – ŁZS, co powoduje dodatkowo problemy na tle podrażnień, łupieżu alergii. Dlatego przeszłam wiele zabiegów chemicznych by choć trochę zmusić je do układania. Miałam wielokrotnie farbowane – od czerwieni (bakłażan, wiśnia), przez brąz po po raz kolejny czerwień – obecnie farbowane na brąz z czerwonymi pasemkami (w planach bordo / wiśnia). Dodatkowo niestety przeszły bardzo ciężki zabieg – trwała ondulacja – niestety został wykonany bardzo źle – za dużo wylanego płynu do skręcania przez co były spalone. Przez to dostały efektu „puchu” co utrudnia jeszcze bardziej pielęgnację. Przez to wszystko lubią lekkie sylikony i inne polimery (jednak w ograniczonej ilości, bo lubią on podrażniać skórę głowy). W stylingu akceptują wyłącznie żele, gumy i pasty oraz lekkie lakiery - pianek nie cierpią (są dni gdy je akceptują). Kochają bezgranicznie aloes, zioła i proteiny - najbardziej kreatynę i jedwab + glicerynę jako humektant. Nie lubią żadnych olei stosowanych przed myciem, ale w kosmetykach oleje kochają (najbardziej arganowy).

Maska jest pakowana w słoiczek. Jak dla mnie nie jest to dobry pomysł. Konsystencja jej jest dosyć lekka i lubi się ona wylewać poza pojemnik. Przełożyłam ją więc do innego słoika.

Poza tym maska b. przyjemnie, faktycznie kwiatowo pachnie. Dodałam jej nawilżającego balsamu hegron, przez co stała się jeszcze bardziej odżywcza. Sama w sobie potrzebuje jakiegoś dodatku, bo jest dość lekka. Nadaje się jako część kuracji odżywczej, którą teraz zaczęłam stosować przed myciem. Poza tym nawilża włosy. Nie wygładza ich i nie zmniejsza ich zniszczenia, ale jest tak czy siak przyjemnym kosmetykiem.

Niestety minusem tego produktu jest jego cena. Produkt jest ok, ale na aż tak wysoką cenę nie zasługuje.
Gdy szukacie ładnie pachnącej lekkiej maski to polecam. W innym przypadku nie ma co po nią sięgać.

Bez szału

Odżywkę zakupiłam, bo była akurat w promocji. Opis był zachwycający, skład też, więc wzięłam.
Niestety odżywka kompletnie mnie zachwyciła.
Plusy:
- włosy po użyciu pięknie pachną
- nie uwrażliwia i nie powoduje swędzenia skóry głowy
- nie powoduje łupieżu
- nie wpływa na przetłuszczanie się włosów
Minusy:
- włosy po użyciu są takie piórowate
- nie nabłyszcza i nie wygładza włosów
- wodnista kosnstystencja
- niska wydajność
- wysoka cena
Dodam, że używałam jej, trzymając tylko 2,3 minuty i jako maskę do 20 minut. Efekt był tak samo marny.
Nie jest to bardzo zła odżywka, bo nie robi krzywdy. Na włosach mojej córki - kręcone gęste plączące się, sprawdza się o wiele lepiej.

Używam tego produktu od: niecałe 2 miesiące
Ilość zużytych opakowań: jedno pełne

Niestety to nie to

Przede wszystkim mam zastrzeżenia do opakowania. Odżywka jest bardzo rzadka, nabieranie jej z plastikowego słoiczka z szerokim otworem jest bardzo niewygodne. Konsystencja jak dla mnie zbyt lejąca.
Efekt na włosach jest bardzo przeciętny, odżywka nadaje włosom połysk, odrobinę łatwiej się rozczesują, nie obciąża włosów. Niestety też nie odżywia.
Tak jak uwielbiam produkty Organique, w szczególności z serii Bloom Essence to niestety tej odżywki polecić nie mogę. Relacja ceny do jakości jest fatalna.

Dużo kosztuje, niewiele robi

Wydałam na tę odżywkę ok. 50 zł i nie doczekałam się prawie żadnych efektów.

Plusy/neutralne:

- piękny zapach

- wygodne opakowanie - słoiczek, pozwala na wygrzebanie odżywki do samego końca

- opakowanie jest plastikowe, w razie upadku nie rozbije się

- ładny różowy kolor

- konsystencja raczej rzadka, ale nie przecieka przez palce, za to dobrze się nakłada na włosy, nie spływa z nich

- zapach na włosach utrzymuje się wiele godzin - a nawet do następnego dnia.

Działanie:

- nadaje zapach włosom (ale chyba nie o to chodzi)

- wygładza i nawilża, ale tylko na chwilę - czyli efekt ten widać zaraz po umyciu i wysuszeniu włosów, potem znika

- nie zauważyłam żadnego działania keratyny, która miała odbudować ubytki we włosach (może widac to pod mikroskopem, gołym okiem na pewno nie)

- nie zauważyłam na włosach obiecywanej puszystości, miękkości oraz blasku

- ułatwia rozczesywanie włosów

- stosowana w rozsądnych ilościach nie obciąża włosów

Ogólnie:
Stosowałam odżywkę systematycznie i cierpliwie, nie od przypadku do przypadku - nie doczekałam się widocznych efektów.
Stosowałam skrupulatnie z zaleceniami producenta - i nic.

Uważam, że przepłaciłam, więcej do niej nie wrócę. Może na innych włosach niż moje (suche) się sprawdzi.

Używam tego produktu od: ponad dwa miesiące

Duże rozczarowanie

Kolejny kosmetyk z serii bloom essence i kolejne rozczarowanie...

Mam wysokie oczekiwania jesli chodzi o pielegnacje wlosow. Moje wlosy sa farbowane, zniszczone codziennym suszeniem i myciem. Wybieram kosmetyki silnie nawilzajace, regenerujace i nablyszczajace. Maska z organique jest przecietna, to zdecydowanie za malo jak za tę cene (ponad 50zl)...

+ kwiatowy, delikatny zapach
+ ladne opakowanie i ladny rozowy kolor maski

- / + maska wlasciwie niewiele robi, nawilza bardzo przecietnie, porownywalna do wiekszosci masek z drogerii, oczywiscie uzywalam gorszych, ale mialam takze wiele, duzo lepszych maseczek za nizsza cene....

- brak regeneracji obiecywanej przez producenta
- nie ulatwia rozczesywania
- wlosy nie sa ani gladsze, ani bardziej blyszczace

Dla osoby z naturalnie pieknymi wlosami na pewno sie nada. Dla osob, ktore maja zniszczone wlosy i oczekuja od tej maseczki regeneracji i wygladzenia zdecydowanie nie polecam...

Używam tego produktu od: 3 miesiecy