Oriflame, Miss Giordani EDP

Oriflame, Miss Giordani EDP

Do rodziny zapachów Giordani Gold dołącza woda perfumowana `Miss Giordani` - stylowa, czarująca i ultrakobieca kompozycja. Zapach wyraża to co najlepsze we włoskim stylu - pasję i radość z życia oraz subtelne wyrafinowanie i niepowtarzalny urok. `Miss Giordani` to delikatna, a zarazem elektryzująca i bardzo zmysłowa kompozycja. Już od pierwszych akordów uwalnia niepowtarzalny aromat, który z każdą chwilą ewoluuje, stając się subtelnym połączeniem szyku i elegancji.
Dzięki owocowym nutom białego grejpfruta, kalabryjskiej bergamotki i soczystego sorbetu mango, `Miss Giordani` uwodzi świeżością już od pierwszych sekund po aplikacji. Z czasem staje się bardziej wyrafinowany dzięki kompozycji kwiatów neroli, białej peoni oraz frezji doprawionych szczyptą czerwonego pieprzu. Całość dopełniają nuty bazy: drzewo sandałowe, wanilia, paczula oraz piżmo.

Kategoria: kwiatowo - owocowa

Nuty zapachowe:
nuta głowy: biały grejpfrut, kalabryjska bergamotka, sorbet mango, zielony bluszcz
nuta serca: kwiaty neroli, biała peonia, frezja, czerwony pieprz
nuta bazy: drzewo sandałowe, wanilia, piżmo, paczula

60% jesień/zima 40% wiosna/lato

Kochać czy nie kochać ?

Po raz pierwszy skusiłam się na ten zapach w promocji Oriflame.
Jego stała cena jest moim zdaniem nieco wygórowana. Próbki są mniej intensywne niż pełnowartościowy produkt.
Sam zapach wydaje się bardzo ostry i nieprzyjemny. Jednak po chwili wszystko znika i jest to jakby zupełnie inny perfum. Bardziej niż nuty neroli wyczuwa się tu wanilię. Po krótkiej analizie stwierdzam, że jest to zapach przeznaczony dla kobiety z klasą, która szuka czegoś na wieczór.
Osobiście nie będzie to chyba typ zapachu, który na stałe zagości w mojej kolekcji perfum, może na jakieś większe wyjście. Przy czym będę musiała pamiętać o tym by spryskać się nim dużo wcześniej by zapach nie był drażniący.

Trwałością nie dorównuje pierwowzorowi

Bardzo lubię wody spod znaku Giordani, dlatego jak tylko trafiła się okazja, żeby zakupić Miss Giordani w dosyć niskiej cenie, to nie zastanawiałam się dwa razy.

Na pierwszy rzut oka rzuca się elegancki flakonik a'la D&G. Bardzo mi się podoba, bo generalnie w mój gust bardziej trafiają proste kształty. Lekko wygięta buteleczka, konkretna złota zatyczka i złocisty płyn - elegancko, z klasą, ale na bogato. ;-)

A jaka jest sama woda? Na początku owocowo-cytrusowa. Ja wyczuwam soczysty sorbet mango skropiony lekko gorzkim sokiem z grejfruta i cytrusową bergamotką. Po tym dość mocnym uderzeniu zapach staje się słodszy i ja dalej głównie czuję mango z delikatnym dodatkiem peonii i różowego pieprzu. Neroli szczególnie nie wyczuwam, a szkoda, bo je uwielbiam. Jednocześnie mam wrażenie, że zapach bardziej idzie w stronę owocowego, a tak bardzo prosiłoby się o większą równowagę z kwiatami i ciut większym pazurem, żeby woda była naprawdę elegancka z nutą pikanterii.
Z czasem zapach osiada na piżmowo-waniliowej bazie. Ale dalej mango daje po nozdrzach.

No, mam mieszana uczucia, bo coś ta nasza Miss chce już być świadomą i dojrzałą kobietą, a w środku dalej szaleje młoda osóbka.
Nie mogę powiedzieć, żeby woda mi się nie podobała, ale raczej jest z kategorii tych przyjemnych, a ja liczyłam na coś mocnego, zmysłowego, może nawet kontrowersyjnego.
Dla mnie to kategoria głównie owocowa z silną dominacją soczystego i mięsistego mango. Słodka, ale nie przesłodzona. Myślę, że będzie nadawała się do pracy, na spotkania służbowe i rodzinne. Do sportowego stylu raczej pasować nie będzie. Nie razi otoczenia. Nie zawładnie całej przestrzeni biura czy pokoju. Aczkolwiek jest wyczuwalna. Jednak nie powala trwałością, jak na EDP. Raczej jednostajna, nie zmienia się z czasem jakoś szczególnie widocznie. Delikatnie wysładza się i staje się bliskoskórna.

Myślę, że ceny regularnej nie jest warta. Ja dałam za nią jakieś 30 kilka zł, ale tylko dlatego, że przyjaciółka liczy mi ceny dla konsultantek albo daje skorzystać z ofert tylko dla konsultantek, czyli tych, które nie są dostępne w katalogu.

bardzo ładne

Posiadam i ja i jestem z nich zadowolona. Zapach jest kwiatowy, przyjemny, słodkawy?. Na pewno nie rześki. Używałam go w jesieni, czyli zimno i buro, więc idealnie się sprawdził. Utrzymuje się maksymalnie 3 godziny. Spodziewałam się więcej. Używałam z lubością codziennie.

Ciekawy

Perfum jest dość ciekawy. Przede wszystkim zapach jest dość kwaskowaty. Będzie pasował na spotkania biznesowe, gdyż zapach jest dumny i kobiecy. Nie spodoba się młodziutkim kobietkom, może je przytłoczyć. Nie jest to mimo wszystko najlepszy perfum Oriflame... Na skórze i ubraniach utrzymuje się raptem kilka godzin... Nie ujął mnie za serce też specjalnie, bym musiała zaopatrzyć się w drugą buteleczkę.

najlepszy

Jest to jeden z najładniejszych zapachów jakie Oriflame ma w swojej ofercie, niesamowicie uniwersalny i cieszący się ogromną popularnością wśród klientek. Słodki (słodycz owoców) ale jednocześnie rześki i cytrusowy. To zapach z rodzaju tych poprawiających nastrój, idealny na co dzień, na wiosnę. Na pewno nie przypadnie do gustu fankom klasycznego Giordani, ponieważ jest ich totalnym przeciwieństwem. Flakonik przepięknie prezentuje się na toaletce. Trwałość do 3 godzin na mojej skórze, na ubraniach wiadomo dłużej. Nie wiem czy kupię ponownie, ponieważ mam spora kolekcje perfum a zapachy szybko mi się nudzą.

Słaba Miss

Jako wielka (chociaż sezonowa) fanka zapachu Giordani Gold, jestem bardzo zawiedziona Miss Giordani, wydaje mi się, że perfumy te były dedykowane młodszym kobietom, a marka wypuściła coś naprawdę słabego, uznając widocznie, że młodszy odbiorca ma jeszcze niewyrobiony gust i słabo się zna. Nieładnie.

Miss Giordani nie pachnie niczym specjalnym, ot co drugie perfumy z kiosku. Uwielbiam neroli, wyczuwam go natychmiast, tymczasem w tych perfumach go nie ma i nie przekona mnie producent, który wymienia go w składzie. Mango? Nie czuję. Czerwony pieprz czuję, owszem, w ilości o wiele za dużej. Jest frezja, piżmo, może bergamotka. Czytam skład i nie dowierzam. Flakon dosyć tandetny, trwałość, projekcja, intensywność żadna.

Szkoda, bo w jakiś sposób obrzydziło mi to oryginalne perfumy Giordani Gold.
Nie polecam nikomu. Tak brzydkich, płaskich, nieciekawych, nijakich perfum nie wąchałam dawno.

Używam tego produktu od: tydzień
Ilość zużytych opakowań: 1 niecałe, oddałam koleżance

moze byc

Plusy:
-na początku podobał mi się
-szczególnie długo zostawał na ubraniach
-ludzie wokół zwracali uwagę na mój ładny zapach

Minusy:
-gdy zostało ok 1/3 buteleczki zapach nie byl juz wyczuwalny (moze się do niego przyzwyczaiłam),byl nijaki
-jak na wode perfumowana spodziewałam sie dluzszej trwalosci na ciele

W promocji uważam, ze można sie na niego skusić. Jednak nie jest wart oryginalnej ceny

Używam tego produktu od: kilku miesiecy
Ilość zużytych opakowań: jedno całe

Jak żel pod prysznic.

Kilka lat temu krążyło powiedzonko "z twarzy podobny zupełnie do nikogo". O tym zapachu należałoby powiedzieć: "w zapachu podobny zupełnie do niczego".

Zapach jest bardzo, bardzo słodki.
Bardzo nietrwały.
Całkowicie nijaki.
Użyłam go kilka razy, raz obficiej, innym razem skromniej, co by porównać jak się zachowuje. Zachowuje się nijak, jest nijaki, powiedziałabym, że to taki efekt jak po użyciu żelu pod prysznic w kąpieli. W czasie mycia czujemy słodki, nawet energetyzujący zapach żelu, ale przestajemy zaraz po spłukaniu, najdalej po wytarciu się ręcznikiem. Z tymi "perfumami" jest tak samo: słodki, nijaki zapach jak żelu pod prysznic w momencie, kiedy się pryskamy "perfumami", chwilę czujemy słodycz, po chwili możemy tylko zapach wspominać. Ale ciężko go wspominać, bo nie przywołuje emocji.

Dno.
Ech :(

Używam tego produktu od: półtora miesiąca
Ilość zużytych opakowań: z 10 razy

kwiatowa radość

Zapach dostałam w prezencie. Miałam klasyka jak i wersję różową i białą, po jednej buteleczce. W wersji Miss prym wiodą piwonie i kwiaty, zapach jest radosny i świeży.

Buteleczka swym kształtem przywołuje jednoznaczne skojarzenia z Dolce & Gabbana - The One.

Ja tu czuję głównie kwiaty - frezje, peonie, odrobinę grejfruta. Niestety zapach się nie rozwija, jest przez cały czas taki sam.

Zapach to EDP, ale trwałość jest taka sobie, jakieś 3-4h, mogłoby być w tym aspekcie lepiej.

Nie kupiłabym sama sobie tego zapachu, na pewno nie zapłaciłabym też za niego 99zł.

Ale mimo wszystko przyjemnie jest mi go nosić na sobie.

Piwonie...

MLODSZA siostra Giordani Gold, bardziej powabna, dziewczeca I mocno odswiezona z dominujaca nuta owocow I kwiatow. Zamowilam Miss Giordani ze wzgledu na flakon I ciekawosc jak moze pachniec mlodsza siostrzyczka I tak jak Gordani Gold to nie moja bajka bo traci mi myszka I czyms czego nazwac nawet nie umiem, tak Miss Girdani to zapach bardzo radosny ,bez szalenstw I pieprzyku, ale zahcecajacy do urzywania. Mamy tutaj ladny mix kwiatow I owocow a wszystko to na tle drzewa sandalowego ,przez co perfumy te sa "suche", troche gorzkie a jednak zaskakujace ;) Po pewnym czasie od spryskania na mojej skorze wylania sie piwonia, bardzo swieza , rozowa z kroplami rosy, przez co wrazenie suchosci znika i pojawia sie mile odswiezenie z powiewem slodyczy. Konstrukcja zapachu jest dosc prosta i banalna, ale bardzo urzekajaca.
Flakon bardzo ladny ,lekko skrecony, przypomina mi D&G The One.
Jesli chodzi o trwalosc to jest porazajaco niska....otoz zapach utrzymuje sie ok 2 godzin od psikniecia, a szkoda bo to ladne, spokojne perfumy, ktore moglby by dluzej cieszyc zapachem.

Używam tego produktu od: tygodnia
Ilość zużytych opakowań: 50ml

Beztroska

Pierwsze, co zwróciło moja uwagę to przepiękny flakonik tej wody. Wygląda naprawdę zjawiskowo, jak D&G Rose the one, którą uwielbiam. Elegancki, porządny, szklany flakonik. Piękna ozdoba każdej łazienki lub toaletki.

Zapach jest... no właśnie, jaki? Dominują owoce ale nie jest to typowy owocowy, słodki zapach. Są to owoce ale w wydaniu eleganckim, trochę bardziej cięższym ale wciąż przyjemnym, nieprzytłaczającym.

Uważam, że są to perfumy dobre na co dzień lub faktycznie, na wakacje. Zapach niezobowiązujący, wesoły. Będą dobre dla młodych osób, które nie lubią zapachów dominujących i ciężkich.

Trwałość jest bardzo dobra! Na opakowaniu wyczytałam, że zawierają 80% alkoholu (chyba prawie wszystkie w Oriflame tyle mają) co jest gwarancją ich trwałości. Nawet jeśli mój nos już ich nie czuje i mnie samej wydaje się, że wywietrzały to nawet po wielu godzinach od ich aplikacji dostaję komentarze, że ładnie pachnę. Zapach często przesiąk mi nawet poduszkę i czuję zapach jeszcze rano (mój chłopak też). Także taka mała uwaga - jeśli nie czujesz na sobie zapachu, to nie znaczy, że nie pachniesz. Z reguły nos przyzwyczaja się do woni i jej nie rozpoznaje ale to nie jest oznaka braku trwałości :)

Wesołe, fajne perfumy. Daję 4 gwiazdki bo moje ukochane zapachy to aromaty nieco słodsze, pudrowe, waniliowe. Ale ogólnie bardzo polecam :)

Używam tego produktu od: 2 msc