Clarena, Sensitive Line, Anti-Couperose Serum (Serum wzmacjaniące dla cery naczyniowej)

Serum wzmacniające dla cery naczyniowej. Zawarte w marunie nadmorskiej aminokwasy i witaminy odżywiają, rozluźniają i nawilżają skórę. Ekstrakt z lukrecji łagodzi podrażnienia, stany zapalne i likwiduje obrzęki. Wspomaga regenerację komórkową.
Konsystencja: kremowa.
Przeznaczenie: skóry wrażliwe, naczyniowe, skłonne do alergii.

Ekstrakt z korzenia lukrecji - łagodzi stany zapalne, podrażnienia i swędzenie skóry, działa przeciwobrzękowo i przeciwalergicznie. Wspomaga regenerację, przyspiesza gojenie uszkodzeń i wyprysków. Zmniejsza zaczerwieniania, wzmacnia naczynka krwionośne, nawilża i rozjaśnia skórę.
Witamina E - neutralizując wolne rodniki zapobiega fotostarzeniu, działa przeciwzapalnie i przeciwobrzękowo. Hamując wyparowywanie wody, zwiększa nawilżenie skóry. Chroni skórę przed degradacyjnym wpływem niekorzystnych czynników zewnętrznych.
Wyciąg z kopru morskiego - pobudza procesy namnażania i różnicowania komórek naskórka, odpowiedzialny za detoksykację skóry, dotlenia i odżywia ją.

Jak dla mnie ogólnie odżywcze i poprawiające kondycję, a nie wzmacniające do cery naczynkowej...

Nie mogę powiedzieć, że mam „cerę naczynkową”. Tym nie mniej, z wiekiem zaobserwowałam u siebie kilka „pajączków”, więc serum – jak znalazł. Testowałam intensywnie ponad miesiąc stosując codziennie, a potem zrobiłam przerwę, aby zobaczyć czy coś się zmieniło i czy pajączki (o ile są) znikną szybko czy powoli…

PLUSY:
- serum w dobrej konsystencji, błyskawicznie się wchłania pozostawiając uczucie nawilżenia;
- skóra po nałożeniu serum jest przyjemna w dotyku i z wyglądu;
- nie zauważyłam aby w jakikolwiek sposób podrażniało skórę twarzy, a nawet oczy – raz wsadziłam sobie (niechcący!) palec z resztką serum do oka ;-) ;
- bardzo sympatyczny delikatny zapach;
- ładne, szklane opakowanie z pompką – wygodne w używaniu – ale miałam problemy w wydobyciem resztek „na wykończeniu” ;-)

NEUTRALNIE:
- zaobserwowałam znikome zmniejszenie się widoczności moich nielicznych „pajączków” na twarzy… niewielkie zmniejszenie… niezbyt mocne… bardzo trudno zauważalne...

NEGATYWNE:
- zdecydowanych negatywów brak, choć oczekiwałam, że serum do skóry naczynkowej w pierwszej kolejności zajmie się moimi pajączkami, a tu… kicha… naczynka akurat mało zniwelowane, ale stan ogólny skóry – bardzo dobry.

Ostatecznie, serum ląduje w kategorii POLECAM, choć z pewną uwagą – nie należy traktować go jako produktu, który zajmie się waszymi naczynkami / pajączkami, mimo iż wszędzie podkreślone jest, że to produkt do cery naczyniowej.

Jest to natomiast, zdecydowanie, serum odżywiające, poprawiające ogólną kondycję skóry. W tej roli mi się sprawdził, szczerze polecam.
Wydaje mi się jednak, że powinno się chyba zmienić nazewnictwo produktu, bo jest mylące? :p . W moim przypadku w każdym razie tak było… oczekiwałam zupełnie czegoś innego, niż dostałam :) .

Używam tego produktu od: lipiec 2014
Ilość zużytych opakowań: skończone 1 opakowanie