YSL, Black Opium EDP

YSL, Black Opium EDP

Perfumy wylansowane we wrześniu 2014 roku jako nowa, rock`n`roll`owa interpretacja klasycznego `Opium`. Nutami dominującymi jest kawa, któremu towarzyszy różowy pieprz, kwiaty pomarańczy, jaśmin, wanilia, paczula i cedr.
Butelkę udekorowano cekinami dla podkreślenia glamrockowego stylu.

Nuty zapachowe: kawa, różowy pieprz, kwiat pomarańczy, jaśmin, wanilia, paczula, cedr

78% jesień/zima 22% wiosna/lato

Absolutny hit!

Chyba jeszcze nie spotkałam tak wspaniałego zapachu. Ma tyle pięknych, ożeźwiających i kobiecych nut, a do tego wszystkiego jest lekki i zmysłowy i intensywny. Cały dzień utrzymuje swoją intensywność i rozwija nuty zapachowe. Super!

Wykorzystała: kilka próbek

Chyba kupie sobie flakonik

Recenzja wystawiona na podstawie 2-óch próbek.
Bardzo fajne, długotrwałe, zmysłowe, wyrafinowane perfumy. Odbiegają znacznie od najstarszej siostry - Opium, ale nadal mają to "COŚ".
Kocham Opium i Belle Opium - mogłabym wręcz się pobić o ostatni flakon w perfumerii.
Black Opium EDP pomalutku wkrada się do mojego serducha. Jest to tajemnicza ciecz umieszczona w typowym dla Opium flakonie tym razem czarnym i połyskującym jest wyrazista, charakterna i ogoniasta.
Ja najbardziej wyczuwam na sobie nuty mocnej kawy, wanilii i jaśminu, które towarzyszą mi do późnego wieczora.
Gdzieś w międzyczasie pojawia się paczula, ale taka sucha, lekko zielarska. Pojawia się na chwilę , by za moment zniknąć i ponownie wrócić i tak w kółko Macieju z nią jest.
Kawa początkowo pachnie dla mnie kawą, prawdziwą, dopiero co zmieloną jeszcze ciepłą, dopiero później staje się mocnym espresso osłodzonym prawdziwą wanilią.
Jaśminu jest dużo, bardzo dużo. Są to kwiaty jaśminu, delikatne, białe, upojnie pachnące słodyczą. Cały wręcz krzew, upajający swoim aromatem.
Zużyłam dwie próbki i mam zamiar kupić sobie pełnowymiarowe Opium Black.

Piękny!

Nic dodać, nic ująć. Przeciwieństwo klasycznego opium - mniej "nachalny" zapach, choć wciąż mocny i wyrazisty.
Dla mnie kwintesencja klasycznych perfum.
Uwielbiam.

uwielbiam

Przepiękny ciepły, otulający zapach, bardzo trwały zamknięty w przepięknym eleganckim flakonie. Jestem zakochana w tym zapachu. Niestety wadą jest cena.

Cudowny zapach

Bardzo przyjemny mocny zapach, który długo się utrzymuje ale przy tym nie dusi i nie drażni . Jak dla mnie bardziej na jesień i zimę niż lato ale zdecydowanie zagości jeszcze w mojej kolekcji. Nie należy do zapachów delikatnych ledwo wyczuwalnych, polecam dla kobiet zdecydowanych, chcących wyróżniać się mocnym nienachalnym ale nieco uwodzicielskim zapachem

Dla odważnych

Przepiękny, trwały zapach zamknięty w stylowym flakonie-nic dodać, nic ująć. Jestem nim absolutnie zachwycona! Zapach jest bardzo intensywny, przez co świetnie sprawdzi się na większe wyjścia. Duży plus za dominującą kawową nutę! Zdecydowanie można zakochać się w nim od pierwszego "powąchania". :) Mój ulubiony!

Niestety mało trwałe.

Nie kupię ponownie tego produktu. Zapach jest dosyć drażniący po czasie i oklepany. Za chwilę go nie czuję ani nikt w moim otoczeniu. Pewnie to kwestia mojej skóry bo na mnie nie rozwija się ładnie. Polecam zakupić próbkę lub sprawdzić w perfumerii jak się zachowuje przed zakupem.

Tajemniczy zapach

Black opium dostałam w prezencie i na początku myślałam, ze ten zapach ma ze mna tyle wspólnego co nic. Dopiero po pewnym czasie stwierdziłam, ze coś z niego będzie a teraz jest moim zapachem w okresie jesienno - zimowym ze względu na jego „ciężar”. Jest słodki ale nie za bardzo, trwały ale bez przesady, wydajny aż za bardzo.

YSL.black opium

Mocny, wyrazisty zapach dla prawdziwych kobiet.
Pozostawia długotrwały zapach.
Opakowanie starcza na długo.
Od kilku miesięcy mój ulubiony.
Czuję się bardzo kobieco gdy otulam się tym zapachem.
Zmysły pracują.....

Elegancki, zmysłowy, ale na co dzień

Uwielbiam ten zapach od pierwszego powąchania. Nie byłam pewna czy na mojej skórze będzie tak ładnie pachniał jak na testerach, ale pachnie cudownie. Z jednej strony jest mocny i wyraźny, a z drugiej bardzo elegancki, zmysłowy i idealny na każdą okazję.

Używam go praktycznie codziennie obojętnie od okazji czy pory roku. Co prawda zapach nie każdemu się spodoba, bo jest z tych mocniejszych, bardziej wykwintnych, ale polecam sprawdzić na swojej skórze czy dobrze pachnie.

Trwałość oceniam na bardzo dobrą. Co prawda po kilku dniach się do niego przyzwyczaiłam i już nie czuję na sobie, ale inni go wyczuwają ;)

Miłość po grób!

Black Opium to mój zapach nr 1. Kocham go od pierwszego powąchania. Wyrazisty, mocny, ale z czasem zamienia się w ciepły, otulający i tajemnicy. Nosząc go czuję się bardzo kobieco, elegancko i z klasą. Jako jeden z nielicznych cięższych zapachów nie powoduje u mnie bólu głowy. Bardzo podoba mi się również sam flakon-niby prosty ale bardo szykowny. Zapach utrzymuje się bardzo długo na skórze i ubraniach. Dodatkow jest bardzo wydajny- wystarczy niewielka ilość.Noszę go zarówno latem jak i zimą. Perfumy te miałam na sobie również w dniu ślubu. Często dostaję pytania czym tak ładnie pachnę. Szczerze polecam!

Moj ukochany zapach

Co tu dużo mówić. Zapach jest albo uwielbiany, albo znienawidzony. Znam nawet osoby, które mają od niego ból głowy. Ja kocham black opium, to moje ulubione perfumy, zarówno na zimę, jak i lato, poranek i wieczór! Zapach wyrazisty, ciężki, trochę kadzidłowy, ale cudowny!

Spoko

Zapach jest dla mnie tak mglisty, z trudem odnajduję w nim poszczególne nuty z osobna, a niedługo później zapach- w ogóle! Zapach, który dodajmy bardzo przypadł mi do gustu, jest w nim bowiem szyk, miękkość i łagodność. Nie ma w nim ani jednej drażniącej nuty mogącej zburzyć spokojną koegzystencję poszczególnych składników. Nie ma w nim również nachalnej słodyczy, która z kolei upodobniłaby Black Opium do wielu zapachów powstałych przed nim...