YSL, Black Opium EDP

YSL, Black Opium EDP

Perfumy wylansowane we wrześniu 2014 roku jako nowa, rock`n`roll`owa interpretacja klasycznego `Opium`. Nutami dominującymi jest kawa, któremu towarzyszy różowy pieprz, kwiaty pomarańczy, jaśmin, wanilia, paczula i cedr.
Butelkę udekorowano cekinami dla podkreślenia glamrockowego stylu.

Nuty zapachowe: kawa, różowy pieprz, kwiat pomarańczy, jaśmin, wanilia, paczula, cedr

76% jesień/zima 24% wiosna/lato

Używa produktu od: próbka

Wykorzystała: kilka próbek

Mocny pozostawia za sobą smuge zapachu

Zapach bardzo intensywny. Kompozycja zupełnie inna od klasycznego Opium. Słodka, ciężka ale można odnaleźć nutki owocowe. Jak dla mnie zbyt przytlaczajacy. Podoba mi się na kimś kto obok przejdzie. Ja sama utonelabym w tym zapachu

Super

Perfumy pozytywnie mnie zaskoczyły. Są mega trwałe a zapach jest cudowny, wyjątkowy, wyróżnia się z pośród innych. Nie jest zbyt mocny ani zbyt słaby. Buteleczka jest wygodna, poręczna a dodatkowo przyciąga uwagę. Jak najbardziej polecam.

Mój najlepszy!

Achh Black Opium od YSL to dla mnie strzał w 10! Od razu zakochałam się w tym zapachu od kiedy pierwszy raz go powąchałam! :)
Dla mnie cudo zamknięte we flakoniku. Piękny, oryginalny, kobiecy, zmysłowy, seksowny, mroczny... Hmmm ile mogę wymieniać? Zapach!
Polecam, polecam, polecam!
Bardzo trwały, kiedy popryskam bluzkę zapach czuć jeszcze przez kilka dni.

tak tak tak

Uwielbiam te perfumy.
Są słodkie i kuszące. Mają w sobie taką nutę tajemniczości .
Dzięki nim czuje się pewna siebie i kobieca. Jedynym minusem jest cena, która niestety jest strasznie wysoka. Ale taka jest cena kobiecości.

Magiczny

Zawsze miałam problem z doborem odpowiednich perfum. Poszukiwania w perfumeriach kończyły się fiaskiem. Przełom jednak nastąpił, kiedy już podłamana i zrezygnowana chwyciłam za tester Black Opium. Nie spodziewam się cudów, nie przepadam raczej za słodkimi zapachami, i jeszcze ta kawa w tle... A jednak, to był strzał w dziesiątkę. Miłość od pierwszego powąchania. Zachwycił mnie słodki (ale nie przesłodzony), ciepły, otulający, kobiecy zapach. Czarujący, wręcz magiczny. W życiu nie spodziewałam się, że dzięki perfumom będę czuć się pewniejsza siebie, piękniejsza i szczęśliwsza. Jestem od Black Opium uzależniona. Mimo, że są dość ciężkie i tak używam ich całym rokiem, nie umiem się z nimi rozstać.
Zapach bardzo trwały, na skórze utrzymuje się cały dzień, na ubraniach aż do prania.

Cudo

Zacznę od najmniej ważnych rzeczy. Flakon - piękny, elegancki, z charakterem. Oddaje charakter zapachu. A ten? Mocny, choć jednocześnie lekko słodki. Delikatnie wyczuwalny zapach kawy . Pozostałe nuty jak jaśmin, kwiat pomarańczy, wanilia, paczula i cedr dodają mu zmysłowości i kobiecości, a różowy pieprz - drapieżności. Zapach jest intensywny, zadziorny. U mnie na większe wyjścia, nie jest to według mnie zapach do codziennego stosowania. Jedyny minusik to trwałość - za tę cenę oczekiwałbym jednak większej trwałości.

Must have każdej romantyczki!

Cudowny zapach! Zakochałam się w nim od razu... Słodki, aż duszący. Pomarańcza, wanilia, kawa... wszystko jest tak niesamowicie intensywne i utrzymuje się przez wiele godzin. Polecam przede wszystkim na wielkie wyjścia, ale i romantyczną kolację lub randkę :-)

Słodkie, kobiece i uwodzicielskie ...

To była miłość od pierwszego powąchania;) Jestem wielką fanką takich nieoczywistych zapachów, Black Opium kryją w sobie bowiem nutkę tajemniczości ...
Może zacznę od opakowania, określiłaby je jako wieczorową elegancję, klasyczna wygodna w użyciu brokatowa buteleczka idealnie odzwierciedla swoją zawartość.
Zapach jest ciepły i ciężki, słodki ale nieprzesłodzony, bardzo kobiecy i uwodzicielski - przyciąga facetów jak magnes ;) W tym przypadku kawa bierze górę nad innymi nutami zapachowymi - jednak nie jest to do końca takie oczywiste i proste do określenia przez co też perfumy są takie bardzo intrygujące;)
Black Opium są bardzo trwałe, wystarczą dosłownie dwa psiknięcia aby zapach na skórze utrzymywał się przez cały dzień (a na odzieży jeszcze dłużej). Perfumy są przyjemne dla nosa i otoczenia, pomimo tego, że jest to jeden z tych cięższych zapachów nie jest on duszący ani drażniący.
Black Opium są zapachem idealnym na wieczorne wyjścia, to mój must have jeżeli chodzi o perfumy na sezon jesienno-zimowy..
Dodatkowo perfumy są bardzo wydajne a cena moim zdaniem ja na tak trwały i cudowny zapach zamknięty w eleganckim flakoniku jest jak najbardziej przystępna.

Polecam !

Zimowy przyjaciel

Kiedy powachałam je pierwszy raz, wiedziałam, ze musze je miec! Piękny, zmysłowy zapach, który bardzo długo utrzymuje się na moim ciele jak i na ubraniach. Ten perfum towarzyszy mi jesienia i zimą, ale również na każde nocne wyjście. Dodaje mi pewności siebie. Dzieki temu zapachowi każda kobieta może poczuć się zmysłowo.

Black opium nowość

To moja druga butela i jestem dalej nimi zauroczona spośród ilości perfum na rynku. Bardzo trawaly aczkolwiek ja nie czując ich na sobie słyszałam ze pieknie pachnę. Uwielbiam je .

Piękny, kobiecy...

To kolejna odsłona pod szyldem „opium”. Chciałoby się rzec, jakie czasy, takie opium ;). Zupełnie nie rozumiem nawiązania do klasyka, już Belle d'opium wykazywał bladziusieńkie konotacje z pierwowzorem, a Black to zupełnie inna historia. Po co? Dlaczego? Uważam, że Black Opium i tak dobrze sprzedałby się pod swoją unikatową nazwą. Ale do rzeczy:)
Generalnie jest to zapach bardzo przyjemny i kobiecy. Oczywiście wpasowuje się w panujące trendy słodkości, ale, o ile konkurencja (chociażby La vie est belle lub np. Si) porażają słodyczą, o tyle Black Opium tej słodyczy ma w sam raz.
Poza wyraźną nutą kawową, nie potrafię rozebrać go na składniki i wg.mnie świadczy to o wysokiej jakości. Ogólne wrażenie: jest kwiatowo, waniliowo, jest też na samym początku coś świeżego. Po prostu pięknie, kobieco, otulająco, elegancko itd. Kawa, najbardziej wyczuwalna w nucie serca, dodaje charakteru, leciusieńkiej goryczki i sprawia, że zapach jest intrygujący. Mimo to, w moim przypadku, wcale nie budzi kulinarnych skojarzeń. Niestety, a może stety, kawa nie gra pierwszych skrzypiec, ustępując w fazie bazy - zdecydowanie wanilii. Jedynym mankamentem kompozycji jest lekka i trwająca przez niedługi czas, nuta palonej gumy , którą wyczuwa się jednak dopiero przykładając nos bezpośrednio do skóry (a może tylko moja skóra tak reaguje...).

Generalnie Black Opium jest naprawdę pięknym zapachem. Na szczęście twórcy nie dali pierwszeństwa paczuli (tak modnej i wszędobylskiej ostatnimi czasy) i dzięki temu zapach jest miękki, bez krawędzi,ostrych kantów,słodyczy wirującej w nosie i przyprawiającej o ból zębów, a jednocześnie, dzięki kawie, ciekawy i charakterystyczny.
Noszę z przyjemnością. Szkoda tylko, że trwałość nie jest na najwyższym poziomie. Perfumy są generalnie raczej bliskoskórne, o niewielkiej projekcji (co akurat lubię), ale niestety również o niewielkiej trwałości ( u mnie do max. 4-5 h). Natomiast na tkaninach zapach trwa do kilku dni.

Przelotne zauroczenie

Na początku zapach bardzo mi się podobał, jednak chyba najlepsze chwile mamy już za sobą. Zapach ciepły, orientalny i pasujący do wieczorowej sukienki. Trwałość średnia, flakon niezwykle elegancki. Nie wiem czy jego fenomen to sam zapach czy sława YSL ale ja o kolejną buteleczkę się już nie pokuszę. Z uwagi na to, że na początku baardzo mi się podobał nie zaniżam jego oceny.