Yves Saint Laurent, Black Opium EDP

Średnia ocena: 4.60/5

hairstore.pl
Średnia ocena: 4.80/5

zobacz więcej ofertzwiń

Perfumy wylansowane we wrześniu 2014 roku jako nowa, rock`n`roll`owa interpretacja klasycznego `Opium`. Nutami dominującymi jest kawa, któremu towarzyszy różowy pieprz, kwiaty pomarańczy, jaśmin, wanilia, paczula i cedr.
Butelkę udekorowano cekinami dla podkreślenia glamrockowego stylu.

Nuty zapachowe: kawa, różowy pieprz, kwiat pomarańczy, jaśmin, wanilia, paczula, cedr

wody perfumowane
drzewne, kwiatowe

82% jesień/zima 18% wiosna/lato

Kupiony w: Perfumeria Sephora

Jestem zachwycona!

Byłam do nich mocno zniechęcona przez fakt, że są one teraz bardzo popularne, natomiast po pierwszym ich powąchaniu już wiem czym jest to spowodowane.
Perfumy te są bardzo kobiece. Ja używam ich za równo na wieczorne wyjścia, jak i w ciągu dnia, dlatego uważam, że są dość uniwersalne,
Najbardziej wyczuwalne nuty to w mojej opinii wanilia oraz kawa, co jak najbardziej mi odpowiada,
W ciągu dnia utrzymują się bardzo dobrze ( dostałam wiele komplementów i zapytań o to jakich perfum używam)
Ponadto ich zapach nie należy do duszących.
Jestem bardzo zadowolona z ich zakupu i myślę, że będą mi towarzyszyć jeszcze przez długi czas.

• Flakon: 5

Jedne z moich ulubionych perfum

Moja koleżanka z pracy ma niesamowity gust co do perfum. Zawsze ma na sobie niesamowity zapach, który potem nie daje mi spokoju. Tak właśnie poznałam Opium Black.

Ten zapach wstrzelił się niesamowicie w moje gusta. Uwielbiam zmysłowe, słodkie zapachy. W tym przypadku:
Nuty głowy to różowy pieprz, gruszka oraz kwiat pomarańczy. Nuty serca: jaśmin i kawa. Natomiast podstawę stanowią wanilia, paczuli i cedr. Nie umiem określić co w tym wszystkim wybija się najbardziej, ale całość daje zniewalający efekt.

Najczęściej używam tego zapachu na co dzień w porze jesienno-zimowej. Lubię przez cały dzień być pobudzona tym zapachem. A słodkość tych perfum działa na mnie niczym otulający kocyk.

Buteleczka sama w sobie też jest niesamowicie elegancka i oryginalna.Czerń z brokatem totalnie wpisuje się w moje gusta. Posiada atomizer.

Perfumy są mega trwałe. Ubrania pachną nawet po wypraniu. Zdecydowanie polecam. Perfumy warte swojej ceny

Opiumowe szaleństwo

Zacznijmy od tego że tylko przypadek sprawil że stałam się posiadaczem tych perfum ,ale się w nich zakochałam ...Perfumy są dosyć ciężkie bo słodkie a niestety nie wszyscy za takim przepadają ale dla mnie są nr 1 .
Z czystym sumieniem mogę polecić ich zakup bo warto

Kultowy zapach

Zapach towarzyszy mi już od wielu lat. Piękne połączenie wanilli z kawą. Utrzymuje się u mnie cały dzień. Często dostaje komplementy na jego temat. Flakon też przyciąga uwagę, jest masywny.

Kupiony w: Perfumeria internetowa

Jeden z moich ulubieńców

Zacznijmy od oceny wizualnej, elegancki flakon o ciekawej budowie.
Wygodny, poręczny, po prostu ładny.
Czarny flakon o nienagannej budowie z połyskującymi dodatkami myślę ,że to coś co uwielbia każda kobieta.
Przejdźmy do seta, czyli do zapachu.
Dla mnie strzał w 10 ! Kobiece nuty słodkiej wanilii, jaśminu oraz soczystej gruszki. Zapach jest zrównoważony, moim zdaniem bardziej słodki ale w tej kwestii zdania są podzielone.
Elegancki,kobiecy i piękny zapach.
Każdemu polecam wypróbować, warty swojej ceny.
Długo się utrzymuje.

Wykorzystała: kilka próbek

Kupiony w: Inna perfumeria

• Flakon: 5

Uniwersalny, przyjemny, kobiecy zapach bez pazura

Butelka: Gdy pojawiła się na rynku robiła naprawdę duże wrażenie, elegancka czerń z połyskującymi drobinkami oraz interesująca forma butelki zwracają uwagę, obecnie jest już nieco opatrzona, lecz wciąż bardzo estetyczna

Zapach: Przyjemny, kobiecy, uniwersalny zapach, wyczuwam w nim pomarańczę i jaśmin z lekką domieszką kawy, ale ogólnie nie są to zbyt słodkie perfumy, wanilia jest prawie niewyczuwalna; buteleczka sugeruje coś z pazurem, jednak samemu zapachowi trochę brakuje charakteru

Trwałość i projekcja: Niestety nie jest to ani specjalnie trwały, ani intensywny zapach, jego trwałość to około 3-4 godziny, nawet przy kilku psiknięciach jest wyczuwalny jedynie z bardzo bliskiej odległości od skóry

Podsumowanie: Wiele razy próbowałam się do nich przekonać, bardzo trafia do mnie estetyka opakowania i nuty przedstawione na papierze. Kusząca obietnica dominującej kawy z wanilią jak dla mnie jest jednak niespełniona, jest to bardzo przyjemny, poprawny, kobiecy zapach, ale wydźwięk nie jest dla mnie wystarczająco słodki. Poza tym jak na wodę perfumowaną trwałość i projekcja pozostawiają wiele do życzenia. Mimo to ogólnie jest to niezły produkt, spodoba się wszystkim, lecz ta poprawność, brak intensywności i uniwersalność odbierają mu jego wyjątkowość.

• Flakon: 4

Coś się zmieniło

Perfumy były jednymi z moich ulubionych, i największą pojemnością cieszyłam się kilka lat. Zapach był trwały do kilku godzin, utrzymujący się na ubraniach i z wyraźnym aromatem kawy. Jakie było moje zdziwienie, gdy w ciemno kupiłam zapach ponownie i okazało się ... że nie utrzymuje się prawie w ogóle. Zakładam, że albo trafiłam na wadliwą partię - patrząc na inne recenzje - albo zapach stał się ofiarą reformulacji ze strony producenta.
Niestety zastanowię się dwa razy, nim kupię ponownie.

• Flakon: 5

Kuszący i zmysłowy aromat wanilii i kawy

Te perfumy skradły moje serce. Ich zapach jest kusząco słodki, ale nie przytłacza. Black Opium od Laurenta roztacza aurę tajemniczości. Intryguje nutami zapachowymi, w których można wyczuć delikatną woń wanilii i kawy, jaśminu i kwiatu pomarańczy.
Perfumy są trwałe, a ich zapach czuć cały dzień. Nie ulatnia się jak kamfora po 2 godzinach.
Perfumy zamknięte zostały w stylowym, czarnym flakonie, połyskującym drobinkami kryształków.
To zapach elegancki nie tylko na wieczór. Używam go także na dzień, bo kompozycja zapachowa bardzo przypadła mi do gustu.

Opiumowe love

Zapach, który lśni, oszałamia i uzależnia! Kawa, wanilia, różowy pieprz stanowią tercet idealny, dedykowany wszystkim kobietom z duszą przebojowej, awangardowej “femme fatale”! Osobiście jestem uzależniona! Black Opium to znakomite zwieńczenie wieczorowej kreacji, klasycznej “małej czarnej”. To wyrazisty, kokieteryjny bukiet, który dodaje mi śmiałości i wdzięku, sprawia, że chcę być zauważona! Bo absolutnie nie jest to zapach dla skromnych i niepewnych kobiet! To zaakcentowanie kobiecości, seksapilu i determinacji! A i jeszcze słowo o flakonie.. Przyciąga równie mocno, co sam zapach - błysk, błysk i raz jeszcze błysk! Doskonały dla każdej “sroki”, gdyż niczym biżuteria zdobi damską toaletkę :)

Kupiony w: Perfumeria internetowa

Nie tylko na wieczór

Są to już moje kolejne perfumy od marki Yvea Saint Laurent - używam jeszcze Libre Intense i również jestem nimi zachwycona.

Co do perfumu Black Opium jest on zamknięty w takim flakonie o klasycznym kształcie, w ciemnych kolorach z drobinkami. Do mnie przemawia i nadaje się do wrzucenia do torebki.

Zapach polecany jest na wieczór i jesień, jednak ja używam go cały rok i na co dzień również. Jest on słodkawy, na początku uderza słodkość gruszki, która potem zostaje przejęta przez pomarańczę i korzenne nuty. Perfum jest bardzo trwały i zostaje długo na skórze oraz ubraniach.

• Flakon: 5

Niezmiennie od lat uwielbiam ten słodki i kobiecy zapach

Niezwykła trwałość tego zapachu to coś, co mnie absolutnie zachwyciło. Aplikując Black Opium rano, mogę być pewna, że ten piękny i słodki aromat będzie towarzyszyć mi przez cały dzień. To niezwykle rzadka cecha, która sprawia, że te perfumy są wyjątkowe wśród innych.

Zapach Black Opium jest prawdziwym arcydziełem - słodki, uwodzicielski i zmysłowy. Nuty kwiatowe przeplatają się z delikatnymi akcentami drzewnymi, tworząc kompozycję, która jest zarówno elegancka, jak i uwodzicielska. Jest to zapach, który nie tylko dodaje pewności siebie, ale także przyciąga uwagę innych.

To, co sprawia, że Black Opium jest tak wyjątkowy, to fakt, że jest to klasyk. To perfumy, które przetrwają próbę czasu, pozostając zawsze modne i pożądane. Niezależnie od okazji czy pory roku, Black Opium zawsze się sprawdza.

To piękne perfumy, które nie tylko wzbudzają zachwyt wśród innych, ale także dodają mi poczucia luksusu i elegancji. To bez wątpienia pięć gwiazdek w skali perfekcji.

Ciacho

Pamiętacie zapach kuchni po pieczeniu ciasta, zwłaszcza drożdżowego lub waniliowego?
To dla mnie Black Opium otula tym ciepłem, zapachem przyjemnego wieczoru w domowym zaciszu, gdzie z kuchni dobiega zapach świeżo upieczonych łakoci. Jednak to tylko część Black Opium, bo poza tą słodyczą, ten nowoczesny flakonik kryje w sobie jeszcze coś niezwykłego.., tajemniczego.. intrygującego.. kobiecego..

Zapach przede wszystkim wieczorowy.

Uwielbiam ❤️