Sylveco, Kremowy żel do ciała

Sylveco, Kremowy żel do ciała

Sprawdź ceny produktu

Hypoalergiczny, kremowy żel do mycia ciała z cytrusową nutą zapachową, pochodzącą od naturalnego olejku eterycznego z werbeny egzotycznej. Zawiera bardzo łagodne, ale jednocześnie skuteczne środki myjące, które nie podrażniają nawet najbardziej wrażliwej skóry. Żel posiada fizjologiczne pH, łatwo tworzy pianę, dokładnie oczyszczając skórę i ją odświeżając. W składzie znalazły się składniki o działaniu zmiękczającym i odbudowującym barierę lipidową, a ekstrakt z liści ruty zwyczajnej poprawia kondycję skóry skłonnej do zaczerwienienia. Codzienne stosowanie żelu pod prysznicem, czy w czasie kąpieli, wspomaga regenerację przesuszonej skóry, pozostawiając ją elastyczną i gładką.

w butelce
w żelu
>250ml
Skóra
wrażliwa

Skład jest w trakcie moderacji.

• Woda, Glukozyd laurylowy, Betaina kokamidopropylowa, Gliceryna, Masło avocado, Panthenol, Ekstrakt z ruty, Kwas mlekowy, Oleinian glicerolu, Guma guar, Benzoesan sodu, Olej rokitnikowy, Olejek z werbeny egzotycznej

Polecam, polecam i jeszcze raz poleca!! Jest niezwykle delikatny dla mojej wrażliwej i bardzo suchej skóry. Posiada przyjemny orzeźwiający zapach oraz kremową konsystencje, co jest dla mnie dużym plusem. Po dłuższym stosowaniu skóra jest miękka i zauważyłam brak uczucia ściągania skóry, które towarzyszyło tuż po kąpieli mi przy używaniu innych żelach. Warto wypróbować !

Żel bez SLS to podstawa pielęgnacji ciała!

Wiele osób nie zdaje sobie sprawy z tego, jak wiele znaczy dla skóry delikatny kosmetyk myjący. Żaden balsam nie nawilży nam skóry tak skutecznie jak wtedy, gdy jednocześnie będziemy stosować żel, który nie narusza bariery hydrolipidowej skóry!

Dzięki temu żelowi mogę zapomnieć o stosowaniu balsamów, ponieważ skóra jest bardzo dobrze nawilżona, nie pojawia się na niej drobnopłatkowe złuszczanie. Odkąd stosuję żele bez SLS stosowanie balsamu stało się przyjemnością i chwilą relaksu a nie koniecznością, przymusem.

Kremowy żel Sylveco posiada obłędny zapach (werbenowy, jak wyczytałam na opakowaniu- mi kojarzy się z żółtymi cukierkami Nimm2 ;)), sprawia, że skóra po prysznicu jest gładka, miękka i przyjemna w dotyku.

Żel można także stosować jako "płyn" do kąpieli.

Odkąd zmieniłam żele myjące na te bez SLS poprawiła się także kondycja mojej skóry na dłoniach oraz stopach!

Mój nr 1

Jedyny żel do ciała, przy którym zatrzymałam się na dłużej i w tym momencie zużywam już 2 opakowanie. Wybrałam go ze względu na skład, w którym nie ma tysiąca sztucznych dodatków. Przyzwyczaiłam się też do tego, że kierując się wyborem naturalnego składu nie ma co liczyć na ładny zapach i tutaj się przyjemnie rozczarowałam - żel pachnie ślicznie a przy tym świetnie się rozprowadza.

Najfajniejszy od Sylveco

To mój ulubiony żel do mycia tej marki - moim zdaniem wypada dużo lepiej niż wersja ,,delikatna". Ma świeży, owocowy zapach, naprawdę bardzo przyjemny. Do tego wygodne i szczelne opakowanie - można zabrać na wyjazd i w kosmetyczce się nie rozleje. Delikatnie myje i nawilża, skóra po myciu nie jest mocno wysuszona. Jest dość wydajny, wystarczy spokojnie na kilka miesięcy. Sprawdza się też jako delikatny szampon na wyjazdach. Włosy są po nim miękkie i gładkie, a do tego błyszczące i pięknie pachną. Konsystencja jest dość lejąca, ale w niczym to nie przeszkadza.

Delikatny płyn

Butelka płynu jest bardzo wydajna - nie ma potrzeby nakładania go dużo na dłonie by namydlić ciało. Konsystencja dość rzadka jak na żel, ale mi to nie przeszkadza - przez to chyba jest też wydajniejszy. Po nałożeniu i spłukaniu, mam wrażenie, że pozostawia cienki film na skórze - odkąd go używam, też zauważyłam, że skóra nie jest wysuszona po kąpieli (czasami doświadczam tego na goleniach i ramionach w przypadku płynów z SLSem).
Ma dość specyficzny zapach - taki cytrusowy, dla mnie też z nutką sosny. Osobiście mi się podoba, choć na początku był dla mnie zaskoczeniem.

Kremowa piana, zapach cukierków na kaszel

Streszczenie recenzji: Znasz jakiś produkt Sylveco/Biolaven/Vianek do mycia (czegokolwiek)? Ten jest taki sam, tylko inaczej pachnie ;)
Działanie: Typowe dla żeli z glukozydami jako głównym środkiem myjącym – myje łagodniej niż te ze SLESem, ale przy okazji ma charakterystyczną ,,oporną” konsystencję, drobną, trudniejszą do uzyskania pianę i skłonność do pozostawiania włosów lekko matowymi. Sam żel nie jest kremowy, kremowa jest za to piana, która powstaje, kiedy rozprowadzi się go na myjce z siatki. Wtedy też jest w miarę wydajny. Używam go do mycia ciała i włosów, bo ma skład bliźniaczo podobny do szamponów Sylveco i działa, jak na mnie, tak samo, a najczęściej jest dwukrotnie tańszy ;)

Na plus:
- sprawdza się i jako żel i jako łagodny szampon
- rozprowadzony na gąbce lub myjce daje dużo piany
- zapach cukierków na kaszel jest całkiem pozytywny ;)
- bardzo dopracowana otoczka produktu – butelka z ładną grafiką, dobrze wygląda na półce w łazience

Na minus:
- niezbyt dobra wydajność

Cudowne działanie, kiepski zapach.

Plusy:
+ doskonale i długotrwale nawilża;
+ skóra jest po nim miękka i zdrowa;
+ widocznie zmniejszył problemy z gęsią skórką;
+ wydajny;
+solidne opakowanie;

Minusy:
- zapach – specyficzny, faktycznie kojarzy się z tabletkami na ból gardła;
-konsystencja – nie wiem skąd pomysł, że kremowa – jest rzadszy niż przeciętne żele pod prysznic; musiałam się przestawić, bo zdarzało mi się wylać go więcej niż potrzebowałam;
- dostępność;

Najlepszy żel pod prysznic, jakiego kiedykolwiek używałam. Zmienię go jeżeli znajdę odpowiednik o przyjemniejszym zapachu.

nie jest kremowy a pachnie, hmm specyficznie ;)

Mimo sympatii do Sylveco nie zamierzam wracać do tego produktu, żeli bez SLS jest już dość sporo na rynku, ten niczym się nie wyróżnia poza wysoką ceną a rozczarował mnie zapach i konsystencja.

-zgadzam się co oceny zapachu przez inne Wizażanki- cytrynowa landrynka albo tabletki na ból gardła, mnie niestety taki zapach nie odpowiada, wolę zapachy bardziej słodkie, otulające

-żel jest raczej wydajny, pieni się dobrze (zawiera Cocamidopropyl Betaine) ale mniej niż żele z SLS

-nie wiem, czy żel wysusza ponieważ żaden produkt nie powoduje u mnie takiego problemu

-opakowanie poręczne, bez trudu można wycisnąć odpowiednią ilość produktu, zamknięcie jest mocne

-konsystencja niestety typowo żelowa, mimo że żel został nazwany kremowym

Skład
Aqua, Lauryl Glucoside, Cocamidopropyl Betaine, Glycerin, Persea Gratissima Butter, Panthenol, Ruta Graveolens Leaf Extract, Lactic Acid, Glyceryl Oleate, Cyamopsis Tetragonoloba Gum, Sodium Benzoate, Hippophae Rhamnoides Oil, Litsea Cubeba Fruit Oil.

Używam tego produktu od: kilku tygodni

pierwszy kosmetyk Sylveco, który pokochałam

Skład ze strony producenta:
Woda, Glukozyd laurylowy, Betaina kokamidopropylowa, Gliceryna, Masło avocado, Panthenol, Ekstrakt z ruty, Kwas mlekowy, Oleinian glicerolu, Guma guar, Benzoesan sodu, Olej rokitnikowy, Olejek z werbeny egzotycznej.

Inna wizażanka opisała zapach żelu jako cytrynowa landrynka. Trafnie! Moje pierwsze skojarzenie było bardzo podobne: cukierek na gardło.
Mnie zapach nie przeszkadza, raczej rozśmiesza. Szybko zresztą ulatnia się po myciu.

Żel jest wydajny.
W przeciwieństwie do większości kosmetyków bez silnych detergentów, które rozprowadzają się topornie, ten niemalże sunie po skórze jak aksamit.

Mam wrażenie, że pozostawia skórę nawilżoną.
Nie podrażnia.

Nie wiem dlaczego, ale uznane kosmetyki firmy jakoś mnie nie przekonały, nawet krem brzozowy, ten żel jest pierwszy. Mam nadzieję będą kolejne

Używam tego produktu od: ubiegły miesiąc
Ilość zużytych opakowań: 1 butelka i będą następne

cytrynowa landrynka

Zachęcił mnie bardzo dobry skład. Żel jest świetny, to fakt, podpisuję się pod wcześniejszymi opiniami, jednak dla mnie żel ma być albo odświeżający, albo słodki. Zapach żółtej, cytrynowej landrynki zupełnie nie pasuje mi ani na lato ani na zimę. Liczyłam na piękny orzeźwiający zapach werbeny a dostałam ręce uklejone cukierkiem. I tylko do tego nieszczęsnego zapachu się przyczepiam. Spróbuję z drugim żelem z serii.

Używam tego produktu od: 1mca
Ilość zużytych opakowań: nadal pierwsze

Bardzo dobry

Żel nie należy do najtańszych jak za taką pojemność i jest średnio wydajny. Pachnie ładnie a zarazem delikatnie. Podczas mycia rzeczywiście dobrze się pieni. Dzięki niemu skóra po kąpieli jest dobrze oczyszczona, nawilżona, odżywiona oraz miękka. Poza tym żel nie podrażnia skóry i mam wrażenie że przyśpiesza zmniejszenie zaczerwienienia skóry po depilacji.

Używam tego produktu od: Miesiąca

Nie domywa ciała

Żel kupiłam jako gratis do kremu brzozowego za ok. 29zł. więc cena była zachecająca.
Z kosmetykami Sylveco mam tak, ze niby są dobre, ale brakuje im tego czegoś (oprócz świetnego płynu micelarnego), po prostu nie zachwycają. I tak samo jest z tym żelem - wszystko niby ok, a jednak nie do końca.
I tak po pierwsze, żel nie jest kremowy, to po prostu zwykły żel przeciekający przez palce. Ponadto nie pieni się zupełnie (no wiem, to pewnie przez ten przyjemny skład), przez co miałam wrażenie niedomycia ciała. Pachnie ładnie, cytrusowo, zapach w sam raz na lato.
Plusem jest oczywiście skład, krótki i treściwy.
Zużyłam go w 4,5 miesiąca na zmianę z innymi żelami.

Podsumowując: to kolejny kosmetyk z Sylveco, który jest dobry, ale bez szału. Mimo to polecam ze względu na skład.

Używam tego produktu od: 4,5 miesiąca