L`Occitane, Shampooing Reparateur [Repairing Shampoo] (Odbudowujący szampon do włosów suchych i zniszczonych (nowa wersja))

Nasza nowa formuła zawiera specjalny kompleks przeciw łamliwości włosów, skomponowany z 5 różnych olejków oraz aminokwasów roślinnych, które wspomagają odbudowę struktury włosa. Bezkrzemowa formuła wygładza również łuskę włosa i regeneruje nawet najbardziej łamliwe włosy. Dodatkowo wzbogacony o witaminę B5 wygładza, zmiękcza oraz chroni strukturę włosów.
W teście konsumenckim przeprowadzonym na 38 kobietach w ciągu 4 tygodni, 92% uczestniczek uznało, że włosy są zregenerowane, a 89%, że ich włosy są pełne witalności. Dla uzyskania najlepszego efektu, należy używać z odżywką regenerującą z linii Aromakologia.

regenerujące
w butelce
>250ml

Uwielbiam!!

Uzywam od jakis 10 lat, z przerwami. Jest to cudowny, cudowny szampon i zniewalajacym zapachu, ktory zostaje na wlosach na wieki i sprawia ze nie potrzebujemy juz perfum :)
To wlasnie przez zapach kupilam go poraz pierwszy, w Paryzu i jeszcze dlugo , dlugo musialam czekac zanim otworzono 1 sklep w PL.
Ale dosc o zapachu, przejdzmy do wlqsciwosci. Szampon jest przeznaczony do wlosow suchych i zniszconych. I tu osoby ze sklonnosciami do przetluszczania skory glowy moga byc zawiedzine, chyba ze tak jak ja, myja wlosy codzienie :D (a z tym szamponem to sama przyjemnosc)
Mam wlosy bardzo dlugie, zdorwe, naturalnie lsniace i bez wiekszych problemow, choc ze sklonnoscia do przetluszczania. W moim przypadku L'Occitane sprawdzil sie doskonale. Wlosy sa lekkie i nie obciazone silikonem, lsniace i po prostu zdrowe.
I ten zapach!!!! :D Czasami jak wariatka, wacham swoje wlosy w pracy, bo nie moge sie opanowac haha
Polecam!

Kocham go!

Od pewnego czasu stał się moim ulubieńcem. To jeden z najlepszych szamponów do włosów jakie miałam w życiu. Obecnie mam włosy suche i przetłuszczającą się skórę głowy. Mimo tendencji do przetłuszczania moje włosy są suche i zniszczone przez ogrom zabiegów - zwłaszcza prostowania.
Ten szampon leczy wszystko. Nie dość że regeneruje włosy to jeszcze doskonale je oczyszcza.
Oczyszczenie skóry głowy jest i widoczne i mocno odczuwalne. Włosy po nim aż skrzypią ze świeżości. Używając go mam 3 dni spokoju z myciem włosów i przez 3 dni moje włosy są po prostu świeże.
Niestety zauważyłam też, że skóra głowy bardzo przyzwyczaiła się do tego produktu i inne (lżejsze formuły/tańsze/mniej oczyszczające) szampony już się nie sprawdzają tak jak kiedyś.
Samo mycie włosów tym szamponem jest dla mnie rytuałem ponieważ pachnie on wspaniale. Sam zapach utrzymuje się dość długo na włosach.
Nie jest też dobre stosowanie go z odżywkami do włosów innych firm (chyba, że są bezzapachowe lub mało pachną) ponieważ zapachy zaczynają się mieszać i gryźć.
Szampon nie jest tani - kosztuje ok. 89 zł za 300 ml ale jest wydajny i wart swojej ceny.
Ogólnie jest super i polecam go przede wszystkim za zapach i długotrwałą świeżość.

są w nim rzeczy do poprawki

Opakowanie szamponu nie jest do końca praktyczne. Butla lekko twarda pod koniec użytkowania ciężko wydobyć szampon ze środka-nie możemy postawić do góry nogami bo zatyczka na to nie pozwala. Dodatkowo zatyczka ciężko do otworzenia czasem , aż palce bolą.
Konsystencja dość rzadkiego żelu. Zapach absolutnie nie przypadł mi do gustu. W składzie są wymienione olejki z lawendy , paczuli , ylang-ylang i chyba z dzięgla jednak próżno ich szukać w aromacie.
Pachnie ziołowo , ciężko taką typową starą apteką. Sam zapach utrzymuje się na włosach nawet do następnego mycia włosów. Dla mnie to woda. Gdyż zapach mnie odrzuca.
Mimo rzadkiej konsystencji szampon jest bardzo wydajny i świetnie się pieni. Bardzo dobrze oczyszcza włosy z zanieczyszczeń i resztek preparatów do pielęgnacji.
Nie zauważyłam by wywołał łupież , skóra głowy również mnie po nim nie swędzi.
Producent obiecuję regenerację i odbudowę. Ja zauważyłam tylko , że bardzo łatwo rozczesać po nim włosy, wyraźnie je zmiękcza i delikatnie ujarzmia.
Odbudowy czy jakieś zwiększonej regeneracji nie zauważyłam.
No ale nie ma sylikonów w składzie , a ja jestem jednak osobą na której włosy sylikony jednak dobrze działają.
Ciężko mi go polecić gdyż jest drogi a cudów nie czyni.
Chyba że osobą które naprawde przywiązują wielką wagę do jak to najbardziej możliwe naturalnych składów

Popsuł się

Parę lat temu miałam fioła na punkcie tego szamponu i jako pracująca studentka odkładałam do słoika, żeby móc kupić sobie ten luksusowy kosmetyk. Niedawno do niego wróciłam i niestety..czar prysł.. Nie wiem czy zmieniła się receptura czy spadła jakość dodawanych olejków eterycznych, ale.. szampon drażni moją skóre głowy, nie odżywia, obciąża i strasznie plącze włosy! Zużyłam 2 butelki i na trzecią się już na pewno nie skuszę, a aromaterapie i dobre oczyszczenie włosów można zapewnić sobie dużo niższym kosztem.

Uczta zapachowa

Naprawdę, jesli ktos lubi naturalne, roslinne zapachy, olejki eteryczne, to bierzcie ten szampon w ciemno. Zawiera od groma naturalnych olejkow eterycznych: lawenda, geranium (pelargonia), bergamota i jeszcze kilka innych. Pachnie przewspaniale.

Tragedia zapachowa

Zdecydowanie za drogi jak na taką jakość, nie jestem przekonana. Opakowanie nie jest poręczne, ciężko czasem otworzyć zatyczkę, nie wiem po co takie dziwaczne utrudnienie. Kolejna sprawa - szampon bardzo brzydko pachnie, zupełnie jak familijne szampony, a nawet i gorzej! Włosy są w dość dobrej kondycji po jego zastosowaniu, ale i tak wydaje mi się, że to trochę za mało - za taką cenę? Połowę tańsze szampony naprawdę są o wiele lepsze.
Dobrze się pieni, jest wydajny, niemniej jednak nie widzę różnicy między nim, a szamponami za 10 zł, które w dodatku o niebo lepiej pachną.

Ilość zużytych opakowań: 1 całe opakowanie

uwielbiam

Ten szampon to bez wątpienia jeden z najlepszych jakie używałam do tej pory. Ma dobry, bogaty skład, zapach tak obłędny, tak niesamowity, tak uzależniajacy....pozostaje długa na włosach, wypełnia łazienkę. Kupowałabym go nawet jedynie dla zapachu ale to nie wszystko... on również doskonale działa. Jest diabelnie wydajny, gęsty, skoncentrowany, na moje długie włosy wystarczy odrobina, samo mycie jest przyjemnością, szybko się pieni, dobrze myje, włosy po użyciu tylko szamponu są miękkie, sypkie i pachnące a w połączeniu z odżywką dodatkowo śliskie i nawilżone.

Używam tego produktu od: ok3 lat
Ilość zużytych opakowań: jedno 250 ml plus kilka opakowań uzupełniających