Paula Begoun, Paula`s Choice, Sun Care, Extra Care Non-Greasy Sunscreen SPF 50 (Krem przeciwsłoneczny z wysokim filtrem)

Dla skóry normalnej, tłustej i mieszanej. Krem przeciwsłoneczny z wysokim filtrem i antyoksydantami, nie pozostawiający tłustej, lepkiej warstwy na skórze. Doskonały do stosowania zarówno na skórę ciała jak i twarzy - idealnie sprawdza się jako baza pod makijaż, jest także wysoce wodoodporny. Krem łatwo się rozprowadza i zapewnia satynowe, matowe wykończenie. Antyoksydanty chronią skórę przed szkodliwym wpływem środowiska i zapobiegają pojawianiu się oznak starzenia.
Bez substancji zapachowych i barwników. Wysoce wodoodporny - ponowna aplikacja dopiero po 80 minutach przebywania w wodzie.
pH 6.5 - 7.5.

Filtr idealny?

Co do filtrów nie jestem zbyt ostra w ocenie. Nie łudzę się, raczej używam z pokorą, z wyrozumiałością do wszystkich skutków ubocznych jak bielenie, tłuszczenie, mega nieestetyczny makijaż.
A tu taka niespodzianka!
Na zakup zdecydowałam się po bardzo wnikliwym testowaniu próbek, na przeróżnych podkładach, na serach, kremach, połowa twarzy z tym filtrem, połowa z ulubionym kremem itp.
Mam cerę mieszaną, ciężko mi stworzyć makijaż podkładami z najwyższej półki by do wieczora trwało to mega estetycznie. A co dopiero z użyciem wysokiego filtra....
Oczywiście, że nie jest idealnie ale nie jest gorzej niż z najlepszym i najmniej bezproblemowym kremem. Dostaję najwyższy filtr, a twarz wygląda jak po kremie który sprawdza się lepiej niż inne. No to jest cudowne dla mnie.
Używam go śmiało na twarz bo producent mówi, ze można. Oczywiście znajdą się osoby które nie bedą w stanie go używać na twarz bo on i mnie delikatnie, podszczypuje na twarzy, szczypie w oczy, czuję jego woń, posmak ale nie jest to widoczne na twarzy więc znoszę dzielnie.
Używam go zamiennie z kremem na dzień 30 SPF.
Jeśli go używam to na emulsje Kanebo,.
Do tego jego ogromną zaletą jest ekonomiczność bo przeliczając na mililitry cenę, dostajemy tubkę gratis (średnia cena filtru aptecznego).
Przy mojej mieszanej, świecącej cerze, zazwyczaj średnio noszącej podkłady sprawdza się wręcz idealnie.
Może podrażniać, to moja jedyna uwaga, akurat mnie osobiście nie podrażnia.
Jest to bezproblemowy filtr. Nie ma aptecznych filtrów których bym nie testowała i zostanę przy tym na wieki.
Tu naprawdę można stwierdzić, że filtr jest WYDAJNY!
Moja twarz po nim świeci się bardzo, bardzo ale po nałożeniu makijażu jest tak jak zawsze. Sam w sobie jest bardzo tłusty i wzmianka o mieszanej cerze może być troszkę rozczarowująca. Natomiast pod makijaż sprawdza się bezproblemowo. Nie utrudnia aplikacji, nie wpływa na gorszą trwałość, czy nieestetyczne ścieranie i osadzanie co u mnie jest normą w przypadku:wysoki filtr+podkład.
Niemniej najlepszy, trzeba wypróbować.