L`Oreal Professionnel, Serie Expert, Absolut Repair Lipidium, Thermo Cream (Regenerujący krem termiczny)

Krem termiczny L`Oreal Absolut Repair Lipidium jest aktywowany za pomocą ciepła. Dzięki temu włosy stają się gładsze i znacznie ułatwia się proces ich suszenia oraz modelowania. Kosmetyk ten wzmacnia pasma, regenerując uszkodzone partie. W jego składzie znajdziesz lipidy, ceramidy, fito-keratynę oraz kwas mlekowy. Doskonale sprawdzi się w pielęgnacji włosów zniszczonych i uwrażliwionych.

Dobry

Mam suche włosy, ze skłonnością do rozdwajania. Krem dobrze je dyscyplinuje, chroni przed rozdwajaniem. Nakładam je na całą długość włosów za wyjątkiem nasady. U mnie się sprawdził: włosy łatwo się rozczesują, są mięciutkie i błyszczące.

Potęguje odczucie suchości i psuje wygląd fryzury

Kupiłam, ponieważ w wypadku tak suchych i wysokoporowatych (choć minimalnie tylko zniszczonych) włosów jak moje, każde, sporadyczne użycie stylizacji/suszenia na ciepło może skończyć się armageddonem. Biorąc pod uwagę obietnice producenta i dobre opnie na jego temat, dotychczas obecne na KWC, zawód jest jednak dość spektakularny.

Działanie: Jeśli po użyciu tego kremu włosy robią się gładkie, to jestem świętym Mikołajem. Po moich zdecydowanie trudniej przejechać jest wówczas i dłonią i prostownicą, a w dotyku są... cóż... szorstkie jak psia sierść. Oczywiście o żadnym połysku nie ma nawet mowy, no, ale tego akurat producent nie obiecuje. Obiecuje natomiast ułatwienie modelowania, co przy wszechobecnym zmatowieniu i usztywnieniu włosów, ułatwiłoby mi jedynie zrobienie messy bun. Co do regeneracji, dodałam skład i jak widać, zbyt wiele odżywczych substancji w nim nie znajdziemy (daleko w składzie 3 hydrolizowane proteiny roślinne, szumnie nazwane fito-keratyną ;), kondycji moich włosów w każdym razie nie poprawia. Jedyne co robi dobrze, to termoochrona, ale stylizuję rzadko (raz na miesiąc lub mniej) i w temperaturze 150oC lub 170oC, więc aż tak trudnego zadania przed kremem nie stawiam ;)

Na plus:
-chroni przed wysoką temperaturą
-wydajność ma naprawdę dobrą
-lekkie, wizualne pogrubienie włosów i ich usztywnienie w przypadku niektórych fryzur może być plusem

Na minus:
-matowi i nadaje szorstką teksturę włosom, utrudniając przez to stylizację i psując wygląd włosów
-nie regeneruje
-niezbyt wygodna aplikacja (krem nie jest gęsty, ale rozprowadza się tak sobie, manewrując urządzeniem do stylizacji, łatwiej byłoby włosy spsikać sprayem)
-zapach odbieram jako nieprzyjemny

Podsumowując: Lubię produkty z tej serii (maskę, primer, ampułki), ale ten krem nie daje połysku i pięknego wyglądu tak jak pozostałe. Uważam go za niewypał i nie polecam.

Bardzo dobry

Krem nie jest drogi co rekompensuje jego wydajność. Pachnie ładnie a po aplikacji szybko się wchłania we włosy nie pozostawiając na nich żadnej wyczuwalnej warstwy. Dzięki niemu włosy są nawilżone, bardziej gładkie i mniej się puszą. Poza tym krem nie obciąża włosów a ja mam farbowane, cienkie blond włosy.

Ilość zużytych opakowań: 1/3 opakowania

Świetny dla suchych włosów

Mam z natury grube, puszące się i porowate włosy, w dodatku ostatnio chciałam pobawić się kolorami i poddałam je zabiegowi odbarwiania, co straszliwie wysuszyło włosy. Bez odpowiednich odżywek mam na głowie straszliwe siano.
Ta odżywka spisuje się rewelacyjnie - używam jej przed suszeniem włosów suszarko-lokówką. Po jej zastosowaniu włosy są znacznie bardziej miękkie, gładsze, przyjemniejsze w dotyku.
Jedyny minus (który dla wielu będzie zaletą) - odżywka prawie zupełnie nie obciąża włosów. Ja po wysuszeniu nakładam na włosy dodatkowo olejek, żeby je dociążyć. Ale moje włosy są chwilowo tak suche, że wciągnęłyby każdą ilość odżywki ;)
Poza tym, odżywka nie jest bardzo droga, a dosyć wydajna. Używam jej już 2 miesiące i nie zużyłam nawet połowy opakowania.

Dla wymagających włosów- rewelacja!

Kupiłam z polecenia mojej fryzjerki, która zauważyła, że dla moich rozjaśnianych, suchych włosów jednak zbyt słaba jest ochrona przed wysoką temperaturą w postaci spray\'ów . Zaryzykowałam zakup, mimo, że obawiałam się, że fryzura będzie po tego typu kremie obciążona a włosy będą się mocniej przetłuszczać... nic bardziej mylnego! :) Włosy stały się gładkie, miękkie, delikatne i lśniące. Zdecydowanie dodaję, że zauważyłam poprawę w ich kondycji, nie łapią już tak mocno wilgoci w ponury dzień i są mocniej nawilżone. Według mnie ten krem to REWELACJA DLA WYMAGAJĄCYCH WŁOSÓW po przejściach, takich jak moje- niby regularnie podcinane ale rozjaśniane, codziennie myte, suszone, prostowane, co z tego, że funduje im maski, odzywki, olejki... dobra ochrona przed wysoką temeparturą to jednak podstawa!

Zaznaczam jednak, że przy cienkich włosach ten krem może obciążać. Ja mam z natury gęste, mocne a przy tym suche włosy. Dobrze im robi deliaktne obciążenie!

Stosuje ten krem na mokre włosy, tuż po myciu.
Wystarczy naprawdę niewiele, wmasowuje wyżej niż od połowy długości włosów no ale nie tuz przy przedziałku :p zbyt oklapnięte włosy nie są fajne :p
Następnie susze a potem prostuje, co fajne ten krem chroni włosy podczas prostowania przy wysokiej temperaturze- 230 stopni a ja właśnie przy tej temperaturze prostuje włosy.

Plusem jest, że krem ten nie "świni" prostownicy tzn. nie brudzi płytek ceramicznych tak jak robiły to niektóre spray\'e których używałam.

Opakowanie bez zarzutów, poręczne, wygodne, ładne.

Cena, wyższa niż spray\'e ale jednak krem jest bardziej wydajny więc jest tu równowaga ;)

Dodam, że od kiedy stosuje ten krem, znacznie rzadziej stosuje maski a także używam mniej olejków!
Polecam spróbować ale rekomeduje raczej dla włosow suchych i zniszczonych.

Zaznaczyłam, że nie wiem czy kupię ponownie bo obecnie kupiłam krem również z loreal P. ale z serii mythic oil i jest równie dobry a zapach chyba odrobinkę bardziej mi pasuje, jednak ten zapach kremu lipidium też był ładny :)
Polecam stosować z maską z serii lipidium, efekt jest jeszcze lepszy, maska również b. dobrze się spisuje przy moich zmęczonych włosach :)

Używam tego produktu od: października do połowy stycznia
Ilość zużytych opakowań: 3/4 zużyte

nowa (nie)lepsza wersja

Ja również wolałam starszą wersję czyli Thermo Cell Repair - żelowa, lekka konsystencja, większa pojemność, przyjemny zapach.
Ta nowa wersja wg mnie jest gorsza - jest to gęsty, bardzo bogaty krem, który nałożony w zbyt dużej ilości powoduje, że włosy sprawiają wrażenie tłustych (nawet nałożony tylko od połowy długości). Jest to wg mnie wada absolutnie dyskwalifikująca ten kosmetyk. Poza tym mniejsza pojemność a cena ta sama (ok 36zł). Zapach też jest inny, jakiś taki mdły. Plusem jest to, że rzeczywiście chroni włosy przed wysoką temperaturą.
No cóż, przemęczę się i zużyję opakowanie do końca, choć wolałabym pozbyć się tego specyfiku...

Używam tego produktu od: kilku tygodni

moje włoski lubią ten krem :)

Krem ten jest podobno nową i lepszą wersją mleczka "Thermo Cell Repair",które swoją drogą baardzo lubiłam - a zostało wycofane :(. Z tego co widzę "ulepszenie" zaczęto od zmniejszenia pojemności ze 150 do 125 ml - cena mniej więcej ta sama. Nie wiem dlaczego ale poprzednia wersja według mnie była nieco lepsza , choć ta też jest dobra :) bo włoski są zadbane i zdrowe. Konsystencja jest trochę gęstsza i bardziej "konkretna". Podejrzewam, że dzięki temu będzie wydajniejsze. Wiec nawet to zmniejszenie pojemności wyjdzie na to samo :). Polecam.

Używam tego produktu od: niecały miesiąc.
Ilość zużytych opakowań: pierwsze w trakcie.

godny polecenia

Włosy pozostają odbudowane, miękkie i łatwo się układają. Nie trzeba używać po każdym myciu. Preparat świetnie się rozprowadza.
Jak dla mnie super

Ilość zużytych opakowań: 1 całe opakowanie