Avon, Extra Lasting, Liquid Foundation (Supertrwały podkład SPF 12 (nowa wersja))

Supertrwały płynny podkład z kompleksem Comfort Wear, który tworzy wokół pigmentów warstwę chroniącą kolor przed czynnikami zewnętrznymi - makijaż wygląda tak, jakby był zrobiony przed chwilą. Chroni filtrem SPF 12. Zapewnia naturalny wygląd i pełen komfort przez 18 godzin. Nawilża, jednocześnie absorbując nadmiar sebum i redukując błyszczenie skóry. Pokrycie - pełne.

przeciętny

zakupiłam go jakiś miesiąc temu na promocji ,z czystej ciekawości .Opakowanie ładne solidne ale nie podoba mi się pompka kilka razy muszę nacisnąć aby wydostać kosmetyk ze środka .Podkład ładnie się rozprowadza nie jest za gęsty i nie trzeba długo wklepywać w skórę .Kolor na szczęście mi się udał i świetnie współgra z opaloną skórą .Ma ładny i naprawdę delikatny zapach .Jego trwałość hmmm.powiem tak jeżeli nie dotykała bym twarzy to wygląda perfekcyjnie wiele godzin .Ja niestety nie kontrolowałam rąk i spojrzałam do lustra po czym się przeraziłam bo widziałam każde dotknięcie w postaci plam i nierówności ,na szczęście podkład nawet po wielu godzinach na twarzy nadal dobrze się rozciera więc szybko wyrównałam niedoskonałości.Co do krycia ,niestety słabo kryje przynajmniej te większe zmiany .Ogólnie nie jest zły ale czy jeszcze kupię to nie wiem.

Długotrwały, pięknie leży, ale te kolory..... Aaaaaaaaa ratunku!!

Oceniam odcień: Nude.

Zacznę może od tego, że gama kolorystyczna to jedna z największych w tej kategorii porażek, jakie w życiu widziałam. Macie jasną / średnio jasną cerę? Zalecam kupno rozjaśniacza, bez tego ani rusz. Sama mam karnację jasną, ale nie bladą, wybrałam odcień Nude - jasny, z żółtym podtonem, bo jaśniejszy wydawał się nieco różowawy. I wierzcie mi lub nie, w butelce to kolor piękny, kropelka na palcu - piękny, rozprowadzamy..... boooom, pomarańcza. Naprawdę, nie wiem jak to możliwe, bo ten podkład nie ciemnieje po chwili, jak to czasem bywa, on ZMIENIA KOLOR PODCZAS ROZPROWADZANIA. Jakby ktoś go zaczarował, jak tylko ruszymy palcem to, co wycisnęliśmy z butelki, mamy odcień ciemniejszy o 3 tony.
Dlatego daję ogromnego minusa za kolor - ja mogę go używać tylko z białym mikserem, wtedy odcień jest już super (i nie ciemnieje z czasem - ale też na mojej skórze podkłady rzadko oksydują).

Krycie - dobre średnie, można budować. Formuła nie jest za gęsta, plastyczna, dobrze poddaje się rozprowadzaniu i dokładaniu (nakładam zwilżoną gąbką do podkładu). Na skórze daje przepiękny efekt! Jestem bardzo zadowolona, bo jest super gładki, satynowy, daje efekt wyblurowania - nie sposób się przyczepić. Jestem bardzo zadowolona, bo pod względem krycia i wykończenia spełnia wszystkie moje oczekiwania.
Daje wykończenie satynowe, nie zostawia kredowego, suchego matu (dla mnie ogromny plus), skóra wygląda na "żywą", naturalną. Jest gładka, ze zdrowym kolorytem i naturalnym, choć dobrym stopniem krycia.
Nie wchodzi w pory, nie jest na twarzy widoczny, po przypudrowaniu nadal wygląda dobrze. I nie jest suchy, czego najbardziej obawiałam się w przypadku długotrwałego podkładu. Plus także za to, że nie daje wrażenia ciężkości i nie jest wyczuwalny na twarzy.

Trwałość - muszę przyznać, że u mnie jest super trwały. Może moja cera nie stawia mu wielkich wyzwań (nie ma tendencji do błyszczenia, dobrze trzyma podkłady, jest bezproblemowa), ale i tak oceniam go jako zdecydowanie trwalszy niż przeciętny podkład. Przede wszystkim nie wyciera się (dość odporny nawet na przypadkowe przetarcie), nie warzy, a w ciągu dnia cały czas wygląda świeżo i nieskazitelnie. Żadnych plam, prześwitów, wędrowania po twarzy, wchodzenia w zmarszczki. Używałam go także w gorące dni i takie z wysiłkiem fizycznym i wszystko było super. Bardzo podoba mi się jego wygląd na twarzy po kilku godzinach, nie znoszę kiedy podkład staje się widoczny - z tym nie mam tego problemu.

Opakowanie - wygodne, z pompką, na razie nic mi się nie zacinało. Widać poziom zużycia. Sama butelka - trochę zwyklak taki, nie jestem fanką takich byle jakich graficznie opakowań, ale to już kwestia gustu. Trzymam w szufladzie, nie przyglądam się mu i nie kontempluję zbytnio ;P

Mogę stwierdzić, że gdyby nie ten nieszczęsny kolor (czy ktoś w ogóle może tu dobrać coś dla siebie, poza mocno śniadymi karnacjami?) byłby to jeden z moich ulubieńców. Za wykończenie, za trwałość. Wkurza mnie jednak, że zawsze muszę go mieszać, i naprawdę nie wiem czemu większość firm ma w d... osoby z karnacją jaśniejszą niż przeciętny Hindus. Większość Polek ma jednak jaśniejszą cerę niż mieszkańcy Delhi, a już na pewno nie wściekle pomarańczową czy wściekle różową. Zła jestem na Avon za tą gamę kolorystyczną tak, że mam ochotę odjąć dwie gwiazdki. Ale sam podkład jest dobry, więc zlituję się i zostawiam mu cztery.

(moja cera: normalna w kierunku suchej, karnacja: jasna, ale nie blada, neutralna)

Nikomu nie polecam

Byłam zadowolona z poprzedniego podkładu tej marki, więc skusiłam się na ten podkład, na szczęście w cenie promocyjnej.
Najjaśniejszy kolor jest po prostu ciemny, a do tego z każdą godziną robi się coraz ciemniejszy, po 8 godzinach w prac y, wyglądam jak pomarańcza. Okropnie to wygląda. Niestety, podkład jest trwały, ale zupełnie nie kryje niedoskonałości. Jedyny plus to to, że łatwo się rozprowadza, i łatwo schodzi. Nigdy więcej po niego nie sięgnę. Dla mnie to bardzo nieudany kosmetyk, jako podkład kryjący w ogóle się nie sprawdza, wręcz przeciwnie, podkreśla to co powinien ukryć.

Ciemnieje i schodzi z twarzy

Zachwycona pozytywnymi opiniami postanowiłam kupić ten podkład na własny ślub ponieważ sama sie malowałam.
Dobrze ze kilka dni wcześniej wypróbowałam go...
Podkład po godzinie od nałożenia bardzo ściemniał na twarzy, a później schodził tworząc brzydkie placki.
W ogóle nie stapia sie z cerą, nie wiem jak to określić ale skóra jakby go nie chciała przyjąć i byl wciąż na wierzchu jakby sie ważył.
Podkład leży nieużywany w kosmetyczce, już nawet napisy z niego zeszły i nie wiem jaki kolor kupiłam ale bodajże Nude.
Jak jedna z recenzentek pisała podkład postarza, dodaje lat, podkreśla suche skorki i zmarszczki mimiczne, wchodzi w załamania.
A jak ściemnieje dodaje lat, cera brzydko wygląda, na zmęczoną albo jakbym nie spala całą noc po imprezie.
Nie polecam.

Lepszy niż przeciętny

Podkład zakupiłam skuszona rewelacyjnym wyglądem cery koleżanki.
Nie zawiodłam się, choć czytając opis produktu spodziewałam się czegoś więcej.
Kolory przyzwoite, na mojej lekko opalonej po lecie twarzy idealnie sprawdza się kolor NUTURAL BEIGE, polecam wypróbować bo warto!

Skóra wygląda staro!

Bardzo słaby podkład. Po 1-2h skóra wygląda na zmęczona. Mam mieszaną skórę, a ten podkład mi ją przesuszył. Nie utrzymuję się długo. Kolor utlenia się, powodując efekt maski. Tak bardzo powchodził w moje załamania ( zmarszczki mimiczne) okolice ust, ze skóra wyglądała na starą i zniszczoną. Strefa T przy tym produkcie świeci sie już po 30 minutach.
Nie polecam

Niestety nie polubiłam go

Kupiłam kolor najjasniejszy - Ivory i ten tez oceniam. Mam jasna karnacje i z reguly wybieram najjasniejsze odcienie, ten jednak mimo, ze jest najjasniejszy na mojej cerze wyranzie sie odcina , jest zbyt ciemny juz po wycisnieciu z dozownika, a po nalozeniu dodatkowo ciemnieje. Krycie tego podkladu jest bardzo przecietne, wiekszych blizn czy niedoskonalosci nie ukryje. Podklad ma rzadka konsystencje, jest dosc lekki, dobrze sie go rozprowadza na twarzy, nie zostawia smug. utrzymuje sie caly dzien, ejdnak wymaga poprawek w ciagu dnia. Nie ma wlasciwosci matujacych, wiec dla cer meiszanych i tlustych raczej sie nie sprawdzi. Jest dosc wydajny, ale za te cene mozna kupic cos lepszego.

- bardzo ciemne kolory
- slabe krycie
- nie matuje

+ wydajny
+ opakowanie z pompka
+ nie zapycha
+ nie robi smug
+ łatwo się go rozprowadza

Całkiem dobry

Plusy:
+świetnie kryje
+jak dla mnie to jest super trwały
+wtapia się w skórę
+pompka się nie za cięła
+cena ok. 22 zł
+odcień nude-w końcu dobrany do mojej cery (tak mi się wydaje :-) )
+gęsty

Minusy:
-trochę wysusza cerę
-nie widać przez opakowanie czy się kończy produkt

Używam tego produktu od: 4miesięcy

Bardzo przeciętny

Spodziewałam się czegoś lepszego. Dla mnie jest to podkład, który nie daje żadnego efektu. Owszem, lekko nawilża, nawet delikatnie matuje, nie stwarza efektu maski... ale może dlatego, że po nałożeniu SERIO nie widzę żadnych efektów, żadnych zmian na skórze twarzy. Moja twarz po nałożeniu tego "cuda" wygląda tak jak przed nałożeniem. A po podkładzie spodziewałabym się chociaż minimalnego krycia. Nic z tego - ten podkład jest jak krem....delikatnie nawilży i na tym się kończy jego działanie.
W rezultacie kupiłam inny podkład a ten stoi na półce i czeka...albo na czarną godzinę albo na odwiedziny w koszu.

Używam tego produktu od: 1 rok
Ilość zużytych opakowań: 1 - w trakcie

tylko dla ciemnych karnacji

Miałam odcień nude, bo zazwyczaj ten wybieram przy kolorówce podkładów avonu, ale tutaj wszystkie ciemnieją już przy nakładaniu - a nude to ciemny ciepły pomarańcz. Nawet latem nie wygląda zbyt naturalnie. Nie było rady i podkład został zużyty poprzez mieszanie z jaśniejszym innej marki.
Pomimo kolorystyki i tak nie odpowiadał mi efekt - faktycznie był super trwały, ale robił na twarzy super-nie-matową-świetlistą-nie-oddychającą maskę. Bardzo męczył buzię, a super krycia nie było. Avon ma w swojej ofercie lepsze podkłady.

Ilość zużytych opakowań: 1 op.

ciemne kolory!!

Sam w sobie podkład jest naprawde ok. Ale..... te kolory to jest masakra jakaś!

Posiadam kolor ivory. Najjaśniejszy. W opakowaniu jest ładnym beżem, jasnym. A podczas rozcierania i nakładania na twarz zamienia się w różowy pomarańcz. To nawet nie jest kolor dla opalonej skóry. Ze względu na kolor ten podkład do nieczego się nie nadaje.

Właściwości same podkładu są naprawdę dobre.
+Matuje, ale nie podkreśla skórek, nie wysusza skóry.
+Jest bardzo trwały! Nie ściera się, nie znika w trakcie dnia, nie plami urań.
+Nie waży się podczas wysokich temperatur, nie wchodzi w zmarszczki.

Wykończyłam go mieszając z bardzo jasnym innym podkładem. Na szczęście się skończył.

Właściwości tego podkładu są naprawdę dobre, lecz całkowicie dyskwalifikuje go jego kolory. A szkoda.

Używam tego produktu od: 8 miesięcy? może więcej.

ciemne kolory

ja tego podkładu nie kupię ale tylko dlatego, że kolory mi nie pasują
najjaśniejszy ivory nadałby się dla mnie tylko gdybym była mocno opalona (jest to kolor w tonacji żółtawej, złotej)
kolejny, porcelain jest jeszcze ciemniejszy i różowy
miałam po 2 próbki każdego koloru i mimo chęci nie byłam w stanie wyjść z domu mając je na twarzy
*podkład daje mocno matowy efekt, jaki ja bardzo lubię. Zastyga na twarzy ale nie tak szybko żeby nie dało się go rozprowadzić spokojnie i dokładnie
*rozprowadza się ładnie, aksamitnie
*matuje na kilka godzin
*mat jest mocny i dość płaski, więc podkład nie jest niewidoczny, ale nakładany w rozsądnej ilości nie robi maski, tylko po prostu daje matowy, a więc niebyt naturalny efekt
*kryje dobrze, choć nie jest to "pełne krycie" jak określił producent, to nie kamuflaż tylko podkład - krycie średnie w kierunku mocnego. Pewnie nakładając grubszą warstwę da się uzyskać mocniejsze krycie. Zakrywa małę przebarwienia i krostki, mi to wystarczy
*trwałość niezła, choć ściera się np chusteczką

ogólnie w działaniu porównałabym go do bourjois 123 perfect - ten sam mat i poziom krycia

używałam kiedyś starej wersji, była trwalsza, bardziej podobna do revlon colorstay, krycie też było większe, ale podkład wtedy był bardzo widoczny

Używam tego produktu od: ok tydzień prób
Ilość zużytych opakowań: 4 próbki w dwóch kolorach