Kiehl`s, Ultra Facial Oil-Free Gel Cream (Beztłuszczowy nawilżający krem-żel do twarzy do skóry normalnej i tłustej)

Zawiera odżywczy ekstrakt z korzenia trawy imperata cylindrica, glikoproteinę Antarcticine i ogórek. Głęboko i trwale odżywia skórę, utrzymuje wilgoć oraz widocznie minimalizuje świecenie się skóry. Skóra staje się czysta, zbalansowana, gładka. Odpowiedni do skóry normalnej i tłustej.

na dzień
matujące, nawilżające
w słoiczku
krem
50 – 100ml

Przeciętny krem, na pewno nie na chłodniejsze pory roku

Mam cerę mieszaną, a nawet w gorsze dni nawet tłustą, odwodnioną, wymagającą nawilżenia, ale łatwo się zapychającą. Zazwyczaj kupuję zatem kosmetyki o lekkiej formule, tak żeby się nie świecić chwilę po nałożeniu kremów.

Niestety na tym kremie się zawiodłam. To krem, który ma konsystencję wybitnie pasującą cerom tłustym, problematycznym. Ale niestety nie nawilża na długo. Po nałożeniu wchłania się ekspresowo aż do matu. O ile nakładanie go na skórę po toniku/hydrolacie daje efekt matu i gładkiej skóry o tyle jeśli pod spód idzie jeszcze serum (choćby niewiele i tej samej firmy) - krem potrafi się nawet nieco rolować (może to kwestia kłócenia się formuł kremu i serum???).
No ale. Mamy na twarzy ten mat. Wydaje się, że jest pięknie. Tyle że bez serum pod krem, on sam w sobie nie nawilża na długo. Jakieś 2-3 h po aplikacji moja skóra zwłaszcza na kościach policzkowych jest sucha i napięta. Używałam go teraz zimą, w chłodne dni. Może to błąd... Myślę, że ten krem może nieźle nadawać się na lato. Może nawet nie będzie to złe. Ale teraz jestem zawiedziona. Mówimy o chłodnych dniach, nie o mrozie. Krem nie spełniał swoich zadań.

No i standardowo przy kosmetykach tej marki - ceny są wysokie, do rozważenia czy faktycznie jest to jakość adekwatna do ceny.

ideał dla cery mieszanej

Długo szukałam kremu, który upora się ze świecącą strefą T i suchą skórą na moich policzkach. Khiel\'s nie zawiódł mnie nawet w najmniejszym stopniu, ten krem jest ratunkiem dla cery mieszanej. Idealnie matuje skórę i jest świetną bazą pod makijaż. Efekt ,,suchości" w strefie T utrzymuje się do 9h! Łączyłam go z podkładem Estee Lauder Double Wear i zwykłym Affinitone Maybelline - w obydwu przypadkach makijaż praktycznie nie wymagał poprawek. Bardzo dobrze nawilżył suche okolice mojej twarzy. Wypróbowałam dziesiątki kremów do cery mieszanej ale ten jest absolutnym numerem 1. Mam go od 3 miesięcy i nie zużyłam jeszcze 1/3 opakowania. Warty swojej ceny.

Plusy:
-matuje strefę T, zero błyszczenia!
-nie zapycha
-cera staje się gładsza
-baaardzo wydajny
-idealny pod makijaż
-nie wysusza skóry, ma bardzo dobre działanie nawilżające

Minusy:
-może podrażnić bardzo delikatne okolice oczu

Ilość zużytych opakowań: w trakcie pierwszego opakowania

Możliwe, że osoby z tłustą cerą będą zadowolone

Skusiłam się zachęcona opinią znajomej, jak i sprzedawczyni. Bardzo kusi, że Khiels tak mocno podkreśla zarówno swoje farmaceutyczne korzenie, jak i stosowanie naturalnych dodatków.
Krem-żel jest niewątpliwie żelem. Wydaje mi się, że taki specyfik trudniej zrobić, niż krem w postaci tradycyjnej, białawej emulsji. Tutaj podstawowym składnikiem jest gliceryna. Zwykle w moim przypadku kremu glicerynowe nie wchłaniają się całkowicie i pozostawiają film na skórze - ten nie. Zastanawia mnie jednak, jak to jest z gliceryną w dużej ilości - tu na drugim miejscu w składzie - a tak trąbią o tym, że w dużym stężeniu w kosmetyku ma właściwości odwrotne do nawilżających, bo wręcz odsysa wodę ze skóry. Nie wiem, mnie krem nie wysuszył, więc zakładam, że Khiels wie, co robi. Zaraz za gliceryną mamy alkohol, który wielu może przerazić i mnie też trochę, gdy w domu dokładnie oglądałam krem. Zapewne zapobiega, by krem nie dostał rączek, nóżek i futerka, ale dlaczego tak wysoko w składzie? Może inaczej się tutaj nie dało, ale trochę obawiałam się tego składnika, że może powodować pieczenie i wysuszać. Jego też winię za okresowe podrażnienia pojawiające się w czasie stosowania kremu.
Zamiast gdybać, przejdźmy do działania. Cóż, krem idealnie się wchłania i stanowi genialną bazę pod makijaż, czy filtr. Niestety nie nawilża w żaden zauważalny sposób, skóra woła o więcej, jakbym nic na nią nie położyła i już po paru godzinach domaga się położenia czegoś łagodząco nawilżającego. Krem żel najwyraźniej nie dość chroni wrażliwą cerę przed czynnikami atmosferycznymi. Działanie ma krótkotrwałe, ale nie zauważyłam też, żeby sam z siebie przesuszał, innymi słowy, nie robi nic - nakładam, a on znika. Zapewne na tłustej skórze lepiej by się sprawdził i mógłby zdobyć uznanie. Konsystencja jest na prawdę przyzwoita, utrzymuje mat i mam wrażenie, że zapobiega świeceniu.
Nie skuszę się ponownie na ten produkt, ale nie uważam, że to bubel. Chyba zwyczajnie nie do mojej cery.
Cena jest niczego sobie, ale coraz bardziej przekonuję się, że inwestując w droższe kosmetyki nie koniecznie dostanę dużo lepszy jakościowo produkt. W moim przypadku - nie było warto.

Używam tego produktu od: około trzy miesiące