Lierac, Prescription, Anti Blemish Dual Phase Concentrate (Koncentrat dwufazowy przeciw niedoskonałościom)

Koncentrat dwufazowy przeciw niedoskonałościom zawiera 14,7% kalaminy + hydroksykwasy + kwas azelainowy nowej generacji + cynk. Idealny do miejscowej likwidacji niedoskonałości. Szybko i skutecznie redukuje wypryski i stany zapalne, zapobiegając jednocześnie powstawaniu blizn. Niekomedogenny, bez barwników i bez parabenów:
- likwiduje wypryski przez wysuszenie,
- przyspiesza resorpcję niedoskonałości,
- zapobiega bliznom pozapalnym.
Skuteczność programu pielęgnacyjnego dla cery z niedoskonałościami (roztwór keratolityczny + pielęgnacja matująca + koncentrat dwufazowy)
Wyniki:
- skóra oczyszczona 84% i gładka 90% już po 1-szej aplikacji,
- redukcja wydzielania sebum 82%,
- odblokowane i zwężone pory 80% ,
- zmniejszenie widoczności porów zauważalne u 76% [4] ochotników,
- zauważalne zmniejszenie ilości zaskórników średnio -31% u 60% [5] ochotników,
- poprawa ogólnego wyglądu skóry 90%.

Kalamina - bladoróżowy puder, będący mieszanką węglanu cynku i tlenku żelaza. Daje odczucie schłodzenia i ukojenia, miejscowo łagodząc objawy. Ponadto posiada właściwości odkażające, dzięki czemu pozwala zapobiegać infekcjom w okolicach występowania dolegliwości.
Hydroksykwasy (10%) - Kwas salicylowy należy do grupy beta-hydroksykwasów i jego rola polega działaniu keratolitycznym i ułatwianiu przenikania do skóry innych składników aktywnych.
Kwas azelainowy nowej generacji - wybrany przez Laboratoria Lierac kwas azelainowy jest szczepiony na cząsteczkach glicyny, by zapewnić skórze uczucie komfortu i właściwe nawilżenie. Szczepiony kwas azelainowy pozwala znacząco zmniejszyć liczbę Propionibacterium acnes na skórze i wygładza fakturę skóry.
Cynk - reguluje wytwarzanie sebum (hamowanie 5-alfa reduktazy), wykazuje właściwości antybakteryjne, przyspiesza procesy gojenia, działa jak antyutleniacz i przeciwdziała stanom zapalnym.
Kamfora - zapewnia działanie antyseptyczne
Mentol - wyselekcjonowany z olejku eterycznego z mięty pieprzowej. Posiada silne właściwości przeciwświądowe, antyseptycznie i lokalnie znieczulające.

Absolutny hit!

Mam cerę problematyczną, mieszaną, do tego bardzo wrażliwą. Dla mnie ten produkt to najlepszy kosmetyk punktowy na wypryski! Bardzo szybko działa, efekt widać już po jednym użyciu. Stosuję go na zmiany zapalne i ropne krostki na noc, na oczyszczoną skórę. Potrafi załagodzić i widocznie zmniejsza powstające wypryski, do tego przyjemnie chłodzi zaognione miejsca. Zapobiega powstawaniu nowych niedoskonałości. Ze względu na swoje właściwości nadaje się do stosowania tylko na noc.
Opakowanie jest bardzo higieniczne, preparat nakładamy przy pomocy patyczka higienicznego, buteleczka dodatkowo zabezpieczona nakładką. Preparat składa się z dwóch faz - płynnej oraz pudrowej, których nie mieszamy przed użyciem produktu, a po zamoczeniu patyczka w roztworze, nanosimy go na zmiany. Konsystencja lekka, po naniesieniu na zmianę może powodować delikatne pieczenie, jednak uczucie to szybko ustępuję chłodzeniu i uldze. Preparat szybko wysycha, na skórze pozostaję tylko biała warstwa. Świetnie działa przeciwzapalnie, likwiduje także istniejące przebarwienia. Z większymi zmianami radzi sobie w ciągu 2-3 nocy, nie pozostawia uszkodzonego naskórka, ani nie wysusza. Po jego użyciu nie mamy ochoty na wyciskanie pryszczy, co ogranicza powstawanie blizn.
Po stosowaniu większości preparatów punktowych na zmiany trądzikowe i maści (w tym też tych receptowych), ten działa zdecydowanie najlepiej, najszybciej i nie ma efektów ubocznych. Skóra się także na niego nie uodparnia.
Polecam każdemu, zwłaszcza w sytuacjach awaryjnych - kiedy jutro ważny dzień, a na twarzy pojawi się niechciany gość ;)
Cena wygórowana jak za taką objętość, ale można go też znaleźć na promocji.

Nigdy się z nim nie rozstanę!

Mam cerę zdecydowanie problematyczną - przed okresem wyskakują mi hormonalne, bolące wypryski, z którymi walka nie należy do najłatwiejszych! Znalazłam ten produkt w internecie i postanowiłam zaryzykować. Jestem w nim zakochana po uszy, nie wyobrażam sobie wieczornej pielęgnacji bez aplikacji tego cudeńka. :-) Wysusza, odkaża i chłodzi zaognione miejsca, rozjaśnia przebarwienia i rzeczywiście zapobiega powstawaniu nowych wyprysków. Używałam różnych specyfików na receptę ale nic nie pobije tego preparatu. Uważam, ze każda dziewczyna z niespodziankami na twarzy powinna trzymać fiolkę Lieraca w swojej łazience!

Szybka pomoc w walce z pryszczami

Stosuję na noc, gdy tylko pojawi się jakiś nieproszony gość na mojej twarzy. Ładnie zasycha, do rana prawie nie ma śladu po pryszczu . Jest bardzo wydajny. Produkt mogę śmiało polecić niezdecydowanym.

Mój Ci on!

W okresie dojrzewania moja skóra była gładka, niczym pupa niemowlaka. Schody zaczęły się po przeprowadzce do większego miasta, kiedy najpierw stwierdzono mi AZS i zaczęto leczyć preparatami sterydowymi. Jak wszyscy wiemy, zabawa z tego typu składnikami przynosi efekty, ale i zbiera żniwo w postaci trądziku posterydowego. Łatwo nie było, moja niegdyś idealna skóra, stała się jednym wielkim stanem zapalnym, pory były zapchane, a linia żuchwy obsypana grudkami. Oczywiście leczyłam się wtedy najróżniejszymi preparatami pod kontrolą lekarza, niemniej jedynym skutecznym na stany zapalne okazał się Lierac - dwufazowy koncentrat.

Produkt zamknięty jest w skromnej butelczece o szalonej pojemności 15ml. Za taką przyjemność, w zależności od apteki/drogerii przyjdzie nam zapłacić od 60zł regularnie do 30zł w promocjach, co za tak małą pojemność jest ceną totalnie przesadzoną.

Preparat składa się z dwóch faz - płynnej oraz pudrowej, których nie mieszamy przed użyciem produktu, a po zamoczeniu patyczka w roztworze, nanosimy go na zmiany. Instrukcja obsługi tego profesjonalnie brzmiącego kosmetyku jest naprawdę prosta.

Działanie koncentratu to ósmy cud świata. W ciągu jednej nocy składniki aktywne (kwas azalainowy i w dużej mierze cynk) są w stanie "wchłonąć" mniejsze stany zapalne, wyrównać fakturę skóry w tym miejscu i zmniejszyć zaczerwienienie. Z dużymi pryszczami Lierac rozprawia się w dwie noce, nie uszkadzając przy tym naskórka, nie pozostawiając po sobie blizn i przebarwień, nie wysuszając punktowow. Przysięgam, że nie wierzyłam w jego cudowne właściwości i po pierwszej aplikacji zbierałam szczenę z podłogi - nie sądziłam, że preparat może być faktycznie aż tak skuteczny.
Nie jest to koncentrat przeznaczony na grudki i zmiany podskórne - w tym aspekcie zbyt dużo nie zmieni jego aplikacja, ale jest remedium na typowe bolesne stany zapalne i mniejsze pryszczyki.

Największą zaletą tego produktu jest oduczenie się wyciskania zmian, co zdecydowanie ogranicza powstawanie blizn i przebarwień. Aktualnie wolę jedną-dwie noce spędzić ze Stefanem na czole, nad którym pracuje Lierac, aniżeli samodzielnie go wyciskać - ślad po nim zostałby na mojej buzi o wiele dłużej.

Preparat nadaje się wyłącznie do używania na noc bądź w ciągu dnia, kiedy nie spodziewamy się gości - warstwa pudrowa koncentratu pozostawia biało-różową warstewkę na niedoskonałości. Zapach nie zachwyca - jest mocno alkoholowy z wyraźnymi nutami mentolowymi. Ale to nie perfumy, więc nie ma co się czepiać.

Wydajność produktu jest mocno średnia, zważywszy na zaporową cenę. Niemniej, zawsze poluję na niego na promocjach, 30 zł to jeszcze nie majątek. Nie jest to kosmetyk obowiązkowy do posiadania w kosmetyczce, ale przy skórach ze skłonnością do niedoskonałości wielokrotnie potrafi uratować życie przed większym wyjściem. Moim zdaniem warto go mieć pod ręką jako preparat awaryjny, a lepszego w swym działaniu, mimo wielu poszukiwań - nie znalazłam.

cudo

kupiłam całą serie w hebe. mam skórę skłonną do niedoskonałości, korzystałam z porad dermatologa ale efekt był taki, że miałam przesuszoną skórę... ale jak kupiłam te cuda to moja skóra od razu je pokochała. Po nałożeniu koncentratu punktowo na niedoskonałości "wysysa"on cały problem i nie przesusza skóry. istne cudo :)

Baaardzo dobry!

Niejednokrotnie pomógł mi zwalczyć jakąś niechcianą niespodziankę na twarzy. Działa również kojąco, delikatnie chłodzi. Nakładam go również na ślady i w tym wypadku przyspiesza ich znikanie, rozjaśnia skórę. Dodatkowo po nałożeniu nie kusi, żeby coś rozdrapać.

Fajny :3

Skuszona opiniami i promocja w aptece nabyłam tego maluszka. Nakładam patyczkiem, nie mieszając buteleczki.

Pierwsze co odczułam - przyjemne chłodzenie posmarowanego miejsca, potem zastygł do cynkowej mazi a potem ładnie zmniejszył stan zapalny - szok, po 2h zmiana już zaczynała sie chować :)

Polecam na punktowe zmiany, dodatkowo nie kusi zeby wyciskać a to tez plus :)

Skuteczny

Najważniejsze, że działa. Jeśli tylko widzę choć ślad możliwości, że gdzieś ma mi wyskoczyć wyprysk, od razu smaruję się tam na noc i rano cała sprawa jest wyciszona. Dobrze działa na okazjonalne, hormonalne niespodzianki. Nie sprawdził się u mojej siostry, która ma bardziej podskórne i grudkowe problemy.
Jest bardzo wydajny, myślę że nie zdążę go zużyć w ciągu roku, a tyle może stać od pierwszego otwarcia. Od czasu do czasu na Lierac'a są promocje w drogeriach lub aptekach.
Jestem bardzo zadowolona, że mi go polecono.

Rewelacja

Na jego zakup zdecydowałam się po opiniach z wizażu i się nie zawiodłam! Produkt polecam każdej osobie, która ma problemy z cerą. Likwiduje bardzo dobrze wypryski, gdy tylko coś wyskakuje, smaruje i po 2 dniach często nic nie ma. Ma 4 różne zastosowania, od matowienia, po antybakteryjne czy wysuszające i likwidujące wypryski. Najlepiej sprawdza się przy tak zwanych "wulkanach", do których lepiej nie podchodzić. Minusem jest cena, bo 15 ml to dość mało za produkt, który czasem kosztuje 50 zł, jednak jest dość wydajny. Żałuję, że dowiedziałam się o jego istnieniu tak późno, Na pewno kupię ponownie.

Idealny

Złoty środek na wszelkiego rodzaju wypryski na twarzy, wysusza kiedy pojawia się problem. Mam już dojrzałą cerę, niestety zdarzają mi się miejscowe wypryski przy zaleczeniu których ten środek jest niezastąpiony.

Ratunek dla cer problematycznych

Szkoda, że nie natrafiłam na niego gdy byłam nastolatką.
Bardzo przyjemna aplikacja, przde wszystkim higieniczna (używamy jednorazowego patyczka kosmetycznego), co jest rzadkie przy produktach punktowych. Nie rozciera się na twarzy, a praktycznie zaraz po nałożeniu zasycha. Miły zapach. I co najważniejsze szybko pomaga się uporać z wypryskami. Jest mega wydajny!

Mały cudotwórca

O tym płynie usłyszałam już tyle dobrego z różnych źródeł, że musiałam go mieć. Gdy trafiłam na niego w Hebe w promocji -49% nie wahałam się ani chwili.
Żałuję teraz, że nie zrobiłam zapasów i czekam tylko aż znowu się pojawi w tej promocji żeby się porządnie zaopatrzyć.

Koncentrat ten to produkt z gatunku tych, które po prostu trzeba mieć. Jak tylko czujemy, że cokolwiek zaczyna nam wychodzić smarujemy to miejsce patyczkiem nasączonym w płynie i duża szansa, że nic nam nawet nie wylezie. A ja wylezie to szybko zejdzie.
Preparat ten przyspiesza niewiarygodnie tempo gojenia zmian, zapobiega zostawaniu blizn, śladów, czerwonych plamek pozapalnych. Można stosować punktowo na różne powierzchnie ale zdarzało mi się i nanieść na większe obszary typu całe czoło po wysypie po kwasach i dawał radę.
Nie wysusza, po nałożeniu czuć przyjemne zimno i chłodzenie, ma przyjemny skład i fajną formułę.
Pomimo małej buteleczki wystarcza na bardzo, bardzo długo.
Must have!