Neostrata, Skin Active, Intensive Eye Therapy (Terapia w kremie liftingująco-wypełniająca pod oczy)

Skin Active Krem do powiek to intensywna terapia przeciwzmarszczkowa delikatnej skóry wokół oczu. Zawiera formułę SynerG 6.0 zapewniającą wzmocnienie i podniesienie skóry powiek oraz usunięcie cieni pod oczami.
Skład formuły SynerG 6.0:
- komórki macierzyste z łodygi szwajcarskiej jabłoni - przedłużają "życie" komórek skóry wokół oczu, pozwalając im dłużej zachować młody wygląd,
- peptydy (Matrixyl 3000) - stymulują składniki matrix skórnego do zwiększenia syntezy kolagenu, wraz z NeoGlukozaminą powodują wzmocnienie struktury otaczającej włókna kolagenowe,
- kofeina - likwiduje obrzęki,
- kwas hialuronowy - silnie nawilża,
- witamina E - zapewnia ochronę przeciwutleniającą.
Dzięki stosowaniu Skin Active Krem do powiek skóra w okolicach wokół oczu jest podniesiona a kurze łapki, cienkie linie i głębokie zmarszczki wygładzone od wewnątrz.
Składniki aktywne produktu współdziałają by korygować wszystkie widoczne oznaki starzenia dla zapewnienia młodszego wyglądu skóry.
Preparat był testowany okulistycznie, nie wywołuje podrażnień.

Jeden z lepszych

Skóra wokół oczu jest trudna w pielęgnacji, bo z jednej strony jest cieniutka i pierwsza się starzeje- z drugiej strony nie można tam stosować agresywnych substancji, bo bardzo łatwo o podrażnienia.

Cały czas szukam produktów, które faktycznie będą chronić przed upływem czasu, a większość kremów anti-age pod oczy skupia się tylko na maskowaniu wiotczenia i zmarszczek.
Ja jeszcze nie potrzebuję pseudo-pogrubiania skóry wazeliną czy innym natłuszczaczami typu shiseido benefiance, chciałabym chronić ten kapitał który wciąż mam. Zresztą na dłuższczą metę jaki może przynieść pożytek smarowanie kremem który tylko natluszcza? To może być dodatek do pielęgnacji, ale nie podstawa.

Na dobrą sprawę oprócz nawilżania pozostaje używanie silnych antyutleniaczy, peptydów i ochrona UV.

I szukając kremów z peptydami trafiłam na neostratę.

Krem ma postać gęstego, zbitego żelu, choć tak naprawdę to nie tradycyjny żel typu woda+zagęstnik jak np flos-lek, tylko składniki są rozpuszczone w silikonowej bazie. Innymi słowy- nawilża mocno, mimo niby-żelowej formuły.

Co do działania krótkofalowego- u mnie dał efekt rozświetlonego spojrzenia i dbał, żeby oczy nie były zapuchnięte. Przyjemnie się go aplikuje, bo silikony gładko suną po skórze, dobrze nawilża, nie powoduje podrażnienia i łzawienia.

Nie wiem czy pomoże na zmarszczki mimiczne, póki co ich nie mam- mam 29lat, za 10 lat może edytuję recenzję :)

Na dłuższą metę mam nadzieję, że zadba o utrzymanie jędrności. W składzie jest m.in matrixyl, peptyd, który rzekomo działa na syntezę kolageu podobnie do retinolu. Właściwie, ze względu na zawartość tego peptydu go kupiłam. Pod oczy nie można użwać retinolu, a przecież jakoś tę skórę trzeba ujędrniać :) matrixyl jest niestety strasznie drogi i niewiele firm go stosuje.

Mimo wszystko nie wiem czy do Skin Active wrócę, bo obecnie stosuję inny krem Neostraty, który wydaje mi się jeszcze lepszy - Exuviance age reverse eye contour. Ta linia jest niedostępna w Polsce, ale kupiłam sobie próbki na ebayu i póki co jestem z niego strasznie zadowolona (on ma trochę bogatszy skład np dodatkowo zawiera kwasy PHA, wit C i również zawiera te mojej peptydy, które mają mi kolagen produkować ;)).

Nie będę się rozpisywać, że Skin Active zastąpi medycynę estetyczną bo kosmetyki cudów nie są w stanie robić, ale jako profilaktyka starzenia skóry pownien się spisać.

Używam tego produktu od: marca
Ilość zużytych opakowań: 5x2g (saszetki)

lubię go używać

Czasem naprawdę trudno powiedzieć, czemu akurat ten, konkretny kosmetyk przypadł nam go gustu - lub nie ;) To jak z miłością :)
Krem kupiłam w zestawie z kremem do twarzy z tej serii, razem były zresztą znacznie tansze. 200 bym za niego nie dała, tym bardziej, ze w większości przypadków spokojnie możemy używać pod oczy te same kremy, co na twarz..
Podoba mi się opakowanie - malutkie, zgrabne, poręczne. Żadnego nadmuchania do dumnego stawiania na półce - przypomina szminkę czy miniaturę perfum. Dodatkowo opakowanie jest wygodne, higieniczne, a pompka dozuje odpowiednią ilość kosmetyku. Mogłaby z boku być podziałka, pokazująca, ile zostało, ale niech tam...;)
Bez zapachu, rzecz jasna, oczy nie muszą niczego wąchać. Konsystencja - gesty żel, ale aksamitny, zbliżony do kremu. Jak nie lubię żelu zamiast kremu - to ten jest inny, zwarty, bez tendencji do rozlewania się, kapania, klejenia. ..Dobrze się rozprowadza, zostawia lekki film, nic nie jest ściągnięte, ani tłuste, skóra staje się aksamitna. Dobrze i długotrwale nawilża.
Jak dla mnie - baaardzo przyjemny krem, wart przetestowania, trafia do moich ulubionych.

Używam tego produktu od: ponad 1,5 miesiąca