Yves Rocher, Anti-Pelliculaire, [Anti Dandruff] Lotion Traitante (Płyn przeciwłupieżowy z ekstraktem z granatu)

Przywraca skórze głowy uczucie świeżości i dogłębnego oczyszczenia. Dzięki działaniu wyciągu ze skórki granatu zawartego w formule płynu, skóra głowy odzyskuje naturalną równowagę a łupież nie powraca.
Składniki:
Ekstrakt ze skórki z owocu granatu: działa przeciwłupieżowo, oczyszczająco i ochronnie.
Sposób użycia: Stosować na suche lub wilgotne włosy. Delikatnie wmasować. Nie spłukiwać.

Nawilża skórę głowy i usuwa łupież

Bardzo polubiłam tą kurację z YR. Nawilżyła mi skórę głowy przy jednoczesnym zmniejszeniu objaw ŁZS jakim jest łupież.

<b>Opis moich włosów: </b>
Moje włosy są bardzo trudne w pielęgnacji. W stanie naturalnym (czyli bez jakichkolwiek zabiegów chemicznych) były ciężkie, często miały efekt &#8222;naleśnika&#8221; czyli włosów przyklejonych do głowy - obecnie nadal tak jest przez co mam krótkie włosy (bez szans na zapuszczenie). Dodatkowo przetłuszczające się bardzo mocno &#8211; ŁZS, co powoduje dodatkowo problemy na tle podrażnień, łupieżu alergii. Dlatego przeszłam wiele zabiegów chemicznych by choć trochę zmusić je do układania. Miałam wielokrotnie farbowane &#8211; od czerwieni (bakłażan, wiśnia), przez brąz po po raz kolejny czerwień &#8211; obecnie naturalny lekko popielaty średni brąz. Dodatkowo niestety przeszły bardzo ciężki zabieg &#8211; trwała ondulacja &#8211; niestety wykonana makabrycznie &#8211; za dużo płynu do skręcania przez co były spalone. Przez to dostały efektu &#8222;puchu&#8221; co utrudnia jeszcze bardziej pielęgnację. Przez to wszystko lubią lekkie sylikony i inne polimery (jednak w ograniczonej ilości, bo lubią on podrażniać skórę głowy). W stylingu akceptują wyłącznie żele, gumy i pasty oraz lekkie lakiery - pianek nie cierpią. Kochają bezgranicznie aloes, zioła i proteiny - najbardziej kreatynę i jedwab + glicerynę jako humektant. Nie lubią żadnych olei stosowanych przed myciem.

<b>Opakowanie: </b>
Genialne! Pozwala na idealne dozowanie preparatu na skórę głowy. Widać ile go poszło przy jednoczesnym b. precyzyjnym dawkowaniu. Po zużyciu produktu przelałam w niego spray z Seboradina, by lepiej go dawkować.

<b>Działanie: </b>
Płyn ten nawilża skórę głowy przy jednoczesnej skuteczności antyłupieżowej. Zmniejsza objaw ŁZS w postaci łupieżu. Nie podrażnia skóry głowy. Lekko wysusza moje przesuszone włosy, ale jednocześnie nie podrażnia i nie wysusza skóry głowy. Łuski się po nim nie sypią. Nie zwiększa przetłuszczania się skóry głowy - 2 dni, czyli tyle co ile muszę normalnie włosy myć.

<b>Wydajność: </b>
Wydajność jest spora. 2 mies - w tyle czasu schodzi mi to jedno opakowanie. To sporo, bo nie trzeba go wiele na całą głowę.

<b>Cena: </b>
Jest dość spora - no, ale to w końcu YR ;) Często są promocje na kartę. Jak dla mnie cena jest ok.

<b>Podsumowanie:
Na plus: </b>
+nawilżanie skalpu
+ likwidacja łupieżu
+ dokładne nałożenie dzięki opakowaniu
+ wydajność
+ opakowanie dzięki któremu wiem ile go jest

<b>Na plus / minus: </b>
+ / - cena