Wella, Wellaton (Krem koloryzujący z reaktywatorem koloru)

Wella, Wellaton (Krem koloryzujący z reaktywatorem koloru)

Krem koloryzujący zapewniający długotrwały i intensywny kolor. Perfekcyjne pokrycie siwych włosów. W dniu farbowania - nałóż farbę tak jak zwykle. Pigmenty aktywują kolor wnikając we włosy.

farby
zapachowa
fluid / krem
Trwałość
długotrwałe

rewelacja

Wczoraj po raz pierwszy farbowałam włosy, sama :) Po kilkukrotnym rozjaśnianiu zdecydowałam się na powrót do naturalnego brązu. Wybrałam odcień mlecznej czekolady. To był strzał w 10! Odrost ominęłam, farbowałam tylko te rozjaśniane do blondu, po umyciu efekt mnie zachwycił - kolor jest jednolity, idealnie dopasowany. Chłopak, oczywiście nie znający się na farbowaniu, uznał że "zmyłam blond do moich naturalnych" :D Także bardzo na plus!

zwykła farba z bajerami

Farbę kupiłam po promocyjnej cenie za jakieś 16 zł, uważam, że więcej nie jest warta. Nie przekonuje mnie reaktywator koloru, nie widzę, aby cokolwiek zmienił
w wyglądzie farby na moich włosach.
Sama farba jest dobra, ale nie różni się od tych tańszych za 8-10 zł. Dobrze pokrywa siwe włosy, utrzymuje się do następnego farbowania, fajnie, że ma 2 saszetki
z odżywką.
Miałam odcień 4/0 - średni brąz.

Ma plusy i minusy

Używałam tej farby kilkakrotnie w 2015 roku (blondy). Najpierw o plusach- blondy łapią ciemny odrost. Dobrze pokrywają siwe włosy, z czym wiele farb sobie po prostu nie radzi. Produkt jest wydajny, choć na bardzo długie i na bardzo gęste włosy trzeba używać dwóch opakowań. Farbę łatwo się nakłada i nie zauważyłam, aby się wypłukiwała. Z reaktywatora koloru nie korzystałam, więc nie oceniam. Odżywka dołączona do opakowania jest całkiem fajna, ładnie wygładza włoski. Z farby tej jednak zrezygnowałam i raczej do niej nie wrócę. Zasadniczy powód- zapach. Nie jestem jakąś szczególnie nadwrażliwą osobą na tym punkcie, ale przy używaniu tej farby musiałam otwierać okna na oścież- zapach mnie drażnił, wywoływał duszności. Drugi minus- blondy, nawet te chłodne, na moich włosach wychodziły zawsze w żółtawym odcieniu.

najlepsza

Ta farba pozwoliła mi się uporać z odrostem, który odznaczał mi sie od reszty włosów. Ufarbowałam swego czasu włosy na trochę za ciemny dla mnie brąz, zaczęłam próbować wyrównywać go z naturalnym odrostem. Ciągle efekt by ten sam, po różnych farbach: ciemniejsze dołem, jaśniejsze i bardziej w ciepłym odcieniu górą. Mimo, że w końcu przyszłam po rozum do głowy i farbowałam sam odrost. Po kilku tygodniach od każdego farbowania farby spłukiwały się u nasady bardziej i dawały nienaturalny wygląd. Ta farba "złapała" odrost. Użyłam średniego brązu. Teraz mogę nawet poczekać, aż mi mój kolor odrośnie, bo farba nie kłóci się z nim, nie rudzieje, zmywa się do naturalnego odcienia.

6/0 ciemny blond

To jest odcień którego szukałam. Chyba dlatego, że jest to blond wychodzi z niego idealny dla mnie brąz (z natury jestem szatynką). Nie jest czarny tak jak bywają brązy tej samej firmy. Farbuję same odrosty i obecnie mam włosy w kolorze lekko wpadającego w złocisty brązu - podoba mi się ten efekt. Farba ma trwałość standardową, wytrzymuje miesiąc. Z reaktywatora koloru nie korzystałam - nie ocenię. Odżywka po farbowaniu w normie - po użyciu włosy są miękkie i łatwo się rozczesują. Zapach jak to przy farbie nie najpiękniejszy, ale do wytrzymania. Minusem farby jest jej regularna cena - na szczęście często jest w promocji i wtedy kupuję.

Moja ulubiona.

Farbuję nią włosy od ponad roku. Mam długie falowane włosy w kolorze "jasnomysim" i farbuję je odcieniem irlandzka czerwień. Na początku zafarbowałam całość (jakiś rok temu) i do teraz co miesiąc farbuję tylko odrosty. Cały czas skracam czas ich trzymania (na początku chyba 40 min, obecnie 20 min). Kolor wypłukuje się, ale dzięki temu wygląda bardzo naturalnie. Odrosty po kilku umyciach idealnie dopasowują się do odcienia reszty włosów (czyli obecnie wypłukanego, ładnego naturalnego rudego sprzed roku).Wszyscy dają się nabrać, że jestem ruda naturalnie ;) Jeżeli komuś zależy na naturalnym efekcie to polecam w 100% ten kolor.

Farba nie ma pięknego zapachu... Jest lekko duszący i niestety pozostaje na włosach do kolejnego mycia (producent zaleca spłukanie farby samą wodą - już tego nie robię bo nie mogłam wytrzymać tego zapachu..).
Świetnie się ją miesza. Wyciska się krem koloryzujący do aktywatora, wstrząsa i gotowe.

Co do reaktywatora koloru - wyrzucam go do śmieci. Użyłam raz, spowodował złote refleksy na włosach (wolałabym efekt miedziany) i niestety mocno rozjaśnił tym kolor sprzed 2 tygodni. Miejsce odrostów zrobiło się żółte.
Farba w porządku, reaktywator bez sensu. W rezultacie farba mogłaby być tańsza...
Bardzo dobre 2 odżywki dołączone do opakowania.

Pomimo zapachu i słabej trwałości (która mnie odpowiada) oceniam farbę wysoko za bardzo naturalny kolor i bezproblemowość w farbowaniu odrostów, które dopasowują się do reszty włosów.

totalna porażka!

wybrałam kolor jasny brąz , chociaż w rzeczywistości nie miało to nic wspólnego z JASNYM brązem...
\\nWłosy przed:
\\nKolor: naturalny blond
\\nStan: długie, nawilżone, niezniszczone, gęste.
\\nWłosy po:
\\nKolor : miał być JASNO brązowy, wyszedł zimny ciemny brąz.
\\nStan: Po zmyciu farby nie mogłam rozczesać włosów kompletnie! nie pomagały maski nawilżające ect. zaczęły mi się robić kołtuny ;o ! włosy były przesuszone, zniszczone, zaczęły sie kruszyć .
\\n
\\nMoje farbowanie tym czymś zakończyło się ścięciem włosów o 8 cm!!! Włosy mi leciały z głowy .. dzieki innym zabiegom przestały. Co nie zmienia faktu ze włosy muszę bardziej pielęgnować co miesiąc podcinać itd. aby wróciły do poprzedniego stanu. Kolor wypłukuje swoimi sposobami , zjaśniał sporo . co nie zmienia faktu, że włosy są w fatalnym stanie.

Używam tego produktu od: użyłam raz miesiąc (?) temu
Ilość zużytych opakowań: 1 opakowanie (bez aktywatora koloru)

Nie polecam.

Jakiś czas temu znudził mi się mój ciemny (rozjaśniany) blond i zapragnęłam powrócić do ukochanych rudości.
Naczytałam się recenzji i jedyne co z nich zapamiętałam, to że nie warto kupować farb Palette.
W Rossmannie rzuciła mi się w oczy farba Wellatonu - kolor Irlandzka Czerwień. Faktem jest, że przy podejmowaniu decyzji względem jej zakupienia, kierowałam się również romantyczną nazwą koloru, jaki można osiągnąć po zafarbowaniu. Która fanka rudych włosów nie marzy o włosach przywodzących na myśl elfickie królewny pląsające po zielonych łąkach pochmurnej Irlandii?
Tak więc z ufnością dziecka dałam się porwać temu marzeniu i kupiłam Irlandzką Czerwień.
Kolor wyszedł makabryczny. Ani rudy ani czerwony. Być może to była wina mojego pradawnego rozjaśniania włosów, ale szczerze wątpię, bo w momencie położenia na nie farby nie były białe albo żółte tylko w kolorze zdecydowanego ciemnego blondu. Po farbowaniu otrzymałam efekt kolorystyczny przypominający barwę starego rozjechanego na asfalcie pomidora. Na końcach włosy były ciemno czerwone, na samej górze żółte a gdzieś pomiędzy zwyczajnie czerwone. Żadnych elficko irlandzkich rudości.
Po farbowaniu włosy były bardzo przesuszone, ale to chyba zdarza się po każdej koloryzacji. Nie wiem czy załączony nabłyszczacz coś zdziałał, bo na sianie trudno cokolwiek zaobserwować.
Zapach do przyjęcia, śmierdzi, ale nie jest nie do wytrzymania.
Jedynym plusem tej farby jest to, że bardzo szybko się zmywa. Po tygodniu byłam znów blondynką z delikatnymi rudymi refleksami.
W związku z tym nie czuję się zobowiązana do użycia reaktywatora koloru po dwóch tygodniach czy nabłyszczacza po miesiącu.

Używam tego produktu od: użyłam go raz jakiś miesiąc temu

Trwala i ladne chlodne brązy

Oceniam odcień 7/1 = sredni popeilaty blond.
Farbowalwm nim glowę mojej mamy , która lubi odcienie jasnych brązow chlodnych. Odcien 7/1 wychodzi pieknie - taki jasny brąz w chlodnym odcieniu, kolor nie blaknie i rowno pokrywa wlosy, kolor idelanie chlodny jasny brąz. Nalezy pamiętac ze odcienie 7/1 6/1 maja nazwe blond ale to jasne chlodne brązy, Polecam

Używam tego produktu od: jeden

Koszmar !

Na szczęście ja nie miałam tego na głowie ,dzięki Bogu :)
Pani ekspedientka doradziła mojej mamie nową farbę Wellaton, pomyślałam ok lubię testować nowości, więc chęcią podejmę się domowej koloryzacji, doświadczenie w tej dziedzinie mam spore, zatem nie bałam się niepowodzeń z mojej strony. Samo rozrabianie i nakładanie farby nie było takie straszne. Najgorszy był efekt końcowy z jasnego,chłodnego blondu zrobiła żółte żonkile.
Oczywiście bez kolejnego farbowania się nie odbyło.
Co gorsza farba bardo zniszczyła włosy, wysuszyła.
Wszystkie wskazówki i zalecenia były jak najbardziej przestrzegane. Nie rozumiem fenomenu tej farby. Już nigdy Wellaton !

Używam tego produktu od: raz

I tak i nie.

Farbę kupiłam po raz drugi i właśnie jestem świeżo po farbowaniu. Wybrałam kolor "Tytoniowy blond", który wpada w rudość (dla mnie plus, o to mi chodziło).
Zacznę od zalet:
+ Nakłada się całkiem nieźle
+ Kolor na włosach jest zbliżony do tego na opakowaniu
+ Zapach nie jest tragiczny, jest znośny
+ Wygodna buteleczka
+ Bardzo fajne duże rękawiczki (zwracam na to uwagę, gdyż mam spore dłonie)

No i niestety są też minusy:
- Kolor zbyt szybko spłukuje się
- Odżywka jest słaba (choć przyznam,że ładnie pachnie)
- CENA!!! Cena bez promocji odstrasza, ta farba nie jest tyle warta! :/
- Ilość! Farby jest za mało, jest gęsta i po prostu mi jej brakuje. 2 opakowania to za dużo, 1 za mało :/

No i taki plus/minus to reaktywator koloru. Nie wiem co o nim myśleć tak naprawdę.
Wydaje mi się, że coś tam daje, ale nie jestem w stanie powiedzieć co dokładnie :D
Trzymałam go na włosach zalecane 10 min, zabieg wykonałam na kilka dni przed kolejnym planowanym farbowaniem, odrost był już widoczny. Po zmyciu wiedziałam, że coś jest inaczej. Kolor został nieco podbity? Nie jestem pewna. Zastanawiam się co takiego zawiera ten "magiczny" reaktywator , gdyż nie śmierdzi farbą, raczej jakąś odżywką. Dziwna sprawa :D Krzywdy mi nie zrobił i włosy wyglądały po nim dobrze, jednak nie wiem do końca co o nim myśleć...

Z pewnością na jakiś czas zostanę przy tej farbie, gdyż podoba mi się ten odcień, nawet po wypłukaniu jest ok, gdyż jest zbliżony do mojego naturalnego koloru włosów i odrost nie rzuca się drastycznie w oczy.
Gdy znudzi mi się ten kolor i zechcę sięgnąć po inny, na pewno kupię farbę innej marki.

ZDJĘCIE kilka dni po farbowaniu, kolor nieco spłukany ale nadal ładny :)

Używam tego produktu od: jestem po 2 farbowaniach
Ilość zużytych opakowań: zużyte 2, mam 1 w zapasie :)

ABRAKADABRA...

Zdecydowałam się na tę farbę skuszona ceną(19,99 zł) oraz flagowym "reaktywatorem koloru". Ciekawiło mnie, czy będzie to jakiekolwiek udoskonalenie w porównaniu z innymi dostępnymi na rynku produktami.

Na "zabieg" udałam się z farbą do mojej fryzjerki, wychodząc z założenia, że lepiej powierzyć to profesjonaliście niż płakać nad własną głupotą.

Oceniam odcień: 4/6 Burgund.

ZALETY:
+ podczas farbowania zapach nie jest przykry, NIE DUSI, woń amoniaku praktycznie niewyczuwalna,
+ brak reakcji alergicznych(tak w przypadku farby, jak i reaktywatora oraz odżywek nabłyszczających),
+ świeżo po farbowaniu kolor wychodzi powalający(w pozytywnym sensie),
+ w przeciwieństwie do innych stosowanych przeze mnie farb, ta NIE NISZCZY włosów.

WADY:
- kolor drastycznie szybko się spiera(pal sześć reaktywator); minął prawie miesiąc od farbowania a przy myciu włosów woda nadal się barwi,
- nakładane "odżywki" nie wywołują żadnego efektu,
- podczas farbowania o mały włos i ZABRAKŁOBY farby, a nadmienię w tym miejscu, że mam włosy sięgające tylko jakieś 5 cm poniżej ramion,
- cena(gdyby nie promocja, wątpię, czy zdecydowałabym się na zakup).

Z całą pewnością jest to nowość. Producent obiecuje cuda-niewidy, tymczasem po upływie miesiąca i zużyciu wszystkich saszetek mazideł z opakowania, kolor wychodzi zaledwie CIUT LEPSZY niż po farbowaniu pierwszą z brzegu farbą drogeryjną.

POLECAM do przetestowania OSOBOM Z KRÓTSZYMI WŁOSAMI. Jeśli ktoś ma dłuższe włosy, zabieg nakładania farby może się skończyć... w drogerii, gdzie dana osoba będzie zmuszona nabyć drugie opakowanie farby. To w najlepszym razie. Inna wersja jest taka, że zafundujemy sobie niezamierzony efekt OMBRE:D