Babydream, Lotion (Lotion dla niemowląt (stara wersja))

Babydream, Lotion (Lotion dla niemowląt (stara wersja))

Babydream lotion dla niemowląt. Ułatwia pielęgnację i dostarcza dużo wilgoci. Szybko się wchłania nie pozostawiając tłustej warstwy. Rumianek koi skórę. Oleje z jojoba i awokado działają nawilżająco i natłuszczająco. Lotion jest przeznaczony także dla wrażliwej skóry dorosłych. Produkt gwarantowanej jakości. Nie zawiera barwników i substancji konserwujących, nie zawiera oleju mineralnego i parafinowego, pH neutralne dla skóry, tolerancja przez skórę potwierdzona dermatologicznie.

Bezpieczny i dobry

Przy kupowaniu produktów dla dziecka bardzo istotny jest dla mnie skład, a oferty Babydream pod tym kątem możemy być pewni.
Moja 4,5 letnia córka ma problemy z suchą skórą, często skarży się na swędzenie. Ja okresowo mam problemy z AZS. Lotionu używałyśmy obie.

Skład jest prosty i łagodny, bogaty w substancje aktywne. Balsam ma dość lejącą konsystencję i białą barwę. Zapach taki "dzieciowy". Bieli skórę podczas smarowania, więc trzeba się trochę namachać. Ale to zapewne przez brak emulgatorów, a przecież w kosmetykach dla dzieci chemii chcemy unikać, więc to absolutnie nie jest minus. Dobrze się wchłania, ale delikatny film pozostaje.
Lotion przede wszystkim natychmiastowo koi skórę, nawilża i odżywia i jest to efekt długotrwały. Przy regularnym stosowaniu poprawia stan skóry.
Jedynym minusem jest opakowanie, bo butelka zrobiona jest z dość twardego plastiku, przez co ciężko wyciska się z niej balsam. Butelka zamykana na zatrzask.
Poza tym świetna dostępność w każdym Rossmannie i niska cena.

Super balsam za niska cene

Do zakupu sklonily mnie opinie "srokao" na temat skladu - ze jest calkiem przystepny, zawartosc chemii zminimalizowana. Cena bardzo niska, szybka i bezproblemowa aplikacja. Balsam fajnie sie wchlania, nie zostawia tlustej warstwy. Jedyne do czego moge sie przyczepic to zapach - lubie gdy dziecko ladnie pachnie balsamem. Ten niestety ma srednio przyjemny zapach. Cala reszta super

Mój synek go uwielbia

Pierwszy preparat z działu dziecięcego o nietoksycznym dla dziecka składzie. Zaczęłam zwracać uwagę na skład kosmetyków i przerażający jest fakt, ile szkodliwych substancji się w nich znajduje. Cała seria babydream jest stosunkowo bezpieczna. Lotion ślicznie pachnie, jest wydajny i łatwy do rozsmarowania. Wchłania się dość szybko i dobrze nawilża delikatną dziecięcą skórę.

Używam tego produktu od: rok
Ilość zużytych opakowań: mniej niż 10

dla skóry bezproblemowej

Ten balsamik używamy tylko z przeznaczeniem dla córeczki. Jej skórka nie jest sucha, ale większość kosmetyków ją uczula. Tutaj nic się nie dzieje.

Balsam ma lekką konsystencję. Wchłania się dość szybko. Wiadomo, dla dziecka i tak za wolno, bo Mała się niecierpliwi, ale tragedii nie ma.
Zapach jest dość chemiczny, ale delikatny. Podejrzewam, że ma imitować rumianek. Małej nie przeszkadza, mi tym bardziej, ale wolałabym żeby go nie było.
Mimo wszystko wydaje mi się, że balsam nie poradził by sobie ze skórą wymagającą porządnego nawilżenia, a taką dzieci często miewają, dlatego nie dałam 5 gwiazdek.

Oceniam wysoko, bo nie uczula, jest w miarę przyjemny w stosowaniu, tani i łatwo dostępny.

Polecamy.

Bardzo dobry

Balsam stosuję zamiennie z oliwką Babydream dla dzieci i tą dla mam.
Oliwki zawsze nakładam na mokrą skórę i przez kilka minut czekam z ubraniem się, by skóra wyschła, a oliwka się wchłonęła.
Tego balsamu używam, gdy bardziej mi się spieszy i nie mam czasu czekać, aż kosmetyk się wchłonie.
I bardzo go lubię.
Jest łagodny, nie uczulił mnie, a jestem alergikiem.
Dobrze nawilża i szybko się wchłania.
Bardzo polecam i dla dzieci i dla dorosłych wrażliwców borykających się z uczuleniami.

Ilość zużytych opakowań: dwa

Zwykły, bardzo dobry nawilżacz

+Nawilżanie i odżywianie jest dobre.
Nie mija po pierwszym myciu ( ;) ) – z czym miałam często do czynienia. Do ciała, do rąk, do stóp – ze wszystkim daje radę.

+Konsystencja.
Łatwo się go rozprowadza, szybko się wchłania, nie pozostawia filmu, nie brudzi ubrań.

+Nie powoduje podrażnień, nie zapycha.

+Cena, dostępność, wydajność.

-Opakowanie. Opakowanie jest zbyt twarde w stosunku do gęstej konsystencji – w pewnym momencie musi stać na wieczku.

PRODUKTU UŻYWAM NA SOBIE
Po raz kolejny linia Babydream mnie nie zawiodła. Balsam stosuję go jednak w formie pewnego rodzaju obowiązku, niż przyjemności – zapach się nie utrzymuje, nie przypadł mi jakoś wyjątkowo do gustu. Co nie zmienia faktu, iż produkt jest dobry/bardzo dobry – skład, działanie – nie mam do czego się przeczepić.

Ilość zużytych opakowań: 3/4 pierwszego, przy prawie codziennym stosowaniu

bardzo dobry

Co prawda okres niemowlęctwa mam już dawno za sobą, ale i tak zdecydowałam się na zakup tego produktu ze względu na fajny skład i niską cenę (zapłaciłam niecałe 7 zł bo był w promocji).

Jestem posiadaczką skóry suchej. Po każdym prysznicu/kąpieli muszę się posmarować jakimś balsamem, w innym wypadku mam nieprzyjemnie ściągniętą, swędzącą i przesuszoną skórę. Ten kosmetyk spisuje się idealnie. Pozostawia przyjemnie nawilżoną i gładziutką skórę. Na lato niestety może być trochę za ciężki, ale na okres późnej jesieni- idealny!

Lotion podczas aplikacji dość mocno smuży, jeśli ktoś używał balsamu z Alterry z granatem i masłem shea, i mu to przeszkadzało to raczej nie będzie zadowolony z tego produktu, bo tu jest to o wiele większe. Mi to większej różnicy nie robi bo podczas rozsmarowywania kosmetyku i tak wykonuje delikatny masaż.
Po wchłonięciu nie pozostawia tłustej i lepkiej warstwy na skórze.
Zapach do najpiękniejszych nie należy, ale nie zwracam na to większej uwagi.

Skład:

Aqua- woda

Glyceryl Stearate Citrate- emulgator

Cetyl Alcohol- alkohol, emolient

Helianthus Annuus Seed Oil- olej z pestek słonecznikowy

Glycerin- alkohol, humektant, środek nawilżający

Caprylic/Capric Triglyceride- emolient, stosowany na skórę w stanie czystym, może być komedogenny, w preparatach do pielęgnacji skóry i włosów tworzy na powierzchni warstwę okluzyjną, zmiękcza i wygładza

Ethylhexyl Stearate- emolient tzw. tłusty, stosowany na skórę w stanie czystym, może być komedogenny, w preparatach do pielęgnacji skóry i włosów tworzy na powierzchni warstwę okluzyjną która zapobiega nadmiernemu odparowywaniu wody z powierzchni

Persea Gratissma Oil- olej z awokado

Simmondsia Chinensis Oil- olej jojoba

Sodium Lauroyl Lactylate- detergent, biodegradowalny

Parfum- kompozycja zapachowa

Tocopheryl Acetate- syntetyczna witamina E, antyoksydant

Xanthan Gum- stabilizuje emulsje, posiada właściwości żelujące, jest dobrze tolerowana przez skórę

p-Anisic Acid- kwas anyżowy

Sodium Hydroxide- regulator pH

Citric Acid- regulator pH

Chamomilla Recutita Flower Extract- ekstrakt z rumianku

Bisabolol- zapobiega powstawaniu stanów zapalnych, ułatwia gojenie się skóry, łagodzi podrażnienia

Farnesol- substancja zapachowa, może uczulać, imituje zapach konwalii

Używam tego produktu od: niecały miesiąc

fantastyczny

Fantastyczny kosmetyk dla dzieci. Córeczka uwielbia zapach rumianku i jak ja smaruje lotionem bo uwielbia być masowana, nie pozostawia wilgotnej i lepkiej warstwy, dzięki czemu od razu po wykonaniu masazyku ciała można ubrać bodziaczka i położyć dziecko spać. Zwłaszcza polecam po kąpieli, dziecko jest zrelaksowane i spokojnie spi. Kazda mama powinna go wyprubowac na swoim dziecku!! Ja osobiscie rowniez uzywam bo jest lepszy niz nie jeden krem nawilzajacy do ciala i twarzy. Cieszymy sie ze wrocil na rynek, bo po urodzeniu córeczki używałam go ciągle i teraz będę mogła ponownie. SUPER

Ilość zużytych opakowań: 4 duze

Jest świetny

Tego lotionu używałam pod koniec zeszłej zimy. Okazał się "lekiem" na moje AZS pod kolanami z którym zmagałam się całą zimę.
Konsystencja lotionu jest lejąca i chyba lepiej by mi się go używało, gdyby był w butelce wyposażonej w pompkę. Pachniał delikatnie, "dzieciaczkowo" - coś w okolicach rumianku. Bardzo szybciutko się wchłaniał i nawilżał wyjątkowo przyzwoicie. Byłam zaskoczona jak dobrze koił podrażnioną skórę. Nigdy nie wywołał pieczenia, nawet na skórze czerwonej jak "żywe mięso".
Bardzo lubiłam go używać zamiast kremu do twarzy. Nie zostawiał lepkiej warstwy, a buzia była jedwabista w dotyku. W ten sposób stosowałam go głównie na noc (bo w chłodnym czasie na dzień byłby zbyt lekki) i rano cera była promienna, bez zaczerwienień.
Trzeba tylko pamiętać, żeby nie odstawić go do szafki na zbyt długo po otwarciu, bo się rozwarstwi.
Chętnie kupię go ponownie.

Używam tego produktu od: około 3 miesięcy
Ilość zużytych opakowań: jedno całe