Wibo, Leather Nail Polish (Lakier do paznokci imitujący efekt skóry)

Wibo, Leather Nail Polish (Lakier do paznokci imitujący efekt skóry)

Pojemność 8,5 ml

Wibo Leather Nail Polisht to lakier imitujący efekt skóry. Dostępny w czterech różnych, jesiennych kolorach - beżowym, czerwonym, bordowym i czarnym.

Nie jest to skóra, ale i tak jest dobrze.

Wibo po raz kolejny skusiło mnie na coś fajnego w swojej ofercie. Wybrałam nr. 4, czyli czerń. Lakier miał imitować efekt skóry, czyli nie być piaskowym lakierem. Jednak nim był, ale ten efekt również mnie zadowolił. Nie był tak chropowaty jak to przy innych piaskowcach.
Do pokrycia całej płytki potrzebowałam dwóch warstw. Błyskawicznie zasychał, nie tworzył smug. Z czasem jak gęstniał stawał się trudniejszy do nakładania, a ostatni raz to była męka.
Był dość trwały, utrzymywał się trochę dłużej na paznokciach bez odprysków, niż inne lakiery.
Nie podobało mi się, że przy zmywaniu brudził potwornie palce, dlatego po zmywaniu starałam robić sobie peeling.
Nie wiem czy jest jeszcze dostępny, chyba nie, ale jakby był to chętnie wypróbowałabym wersję nude.

Plusy:
- daje delikatny efekt piasku
- nie odpryskuje po dniu czy dwóch
- piękna głęboka czerń
- nie zgęstniał mi za szybko
- tani

-/+ nie daje efektu skóry, opis może być mylący.

Nie

Lakiery z Wibo są ogólnie dostępne i tanie, a poza tym to można spotkać jakieś nowości. Ja skusiłam się właśnie na ten lakier. Mam kolor bardzo intensywnej czerwieni. Jeżeli chodzi o nakładanie to nie zauważyłam problemów, pędzelek klasyczny, lakier ma początkowo normalną konsystencję. Trzeba tylko szybko zamalować wszystkie "błędy" bo zasycha szybko, a potem bardzo ciężko cokolwiek zrobić. Po zeschnięciu zmienia się w chropowatą powierzchnię z małymi grudkami. Czy jest to imitacja skóry? Nie wiem. Efekt może i fajny, ale zmywa się baaardzo ciężko. Fajnie spróbować, ale bez rewelacji.

Gdzie ta skóra?

Mam wszystkie odcienie tego lakieru.
Najpierw kupiłam bordo i czerń, bardzo je polubiłam, więc dokupiłam czerwień i nude.
Mam właściwie tylko jedno zastrzeżenie - efekt nie przypomina mi skóry.
To raczej nieco subtelniejszy mniej drapiący piasek.
To jednak wyłącznie czepianie się z mojej strony ;)
Lakiery są bardzo fajne, dobrze kryją, szybko schną, utrzymują się prawie tydzień, co u mnie jest rekordem, zmywają się łatwiej, niż piaski.

Używam tego produktu od: ok pół roku
Ilość zużytych opakowań: cztery

Fajny, ale nie do końca to jest to, co obiecuje producent :)

Skuszona obietnica producenta i efektem sztucznej skory niezwlocznie zakupilam ta nowosc. Bylam ciekawa czy naprawde jest tak jak to pisuje producent, jednak okazalo sie, jak zwykle, ze nie do konca..

+ trwalosc
+ sliczne kolory
+ szeroki pedzelek
+ ladne wykonczenie
+ masa kolorow do wyboru
+ wytrzymalosc ok. 5 dni bez poprawek
+ dobre krycie, wystarczy 1 warstwa
+ mozna stopniowac intensywnosc koloru
+ wydajnosc

- niestety nie jest to efekt skory, a raczej piaskowy lakier, za co odejmuje gwiazdke

Fajna ciekawostka

+ ciekawy wygląd na paznokciu, może nie prawdziwej skóry ale jest to drobny piasek
+ całkiem niska cena
+ ładne kolory (cielisty i ciemnobordowy)
+ dobra trwałość
+ dobre krycie, wystarczą dwie warstwy przy bordowym i od biedy jedna przy cielistym
+ wygodny pędzelek

jednym słowem: polecam!

Ilość zużytych opakowań: w trakcie dwóch

Nigdy więcej!

Na szczęście kupiłam ten lakier za niewielką cenę (ok.8zł). Lakier na pierwszy rzut oka wydawał się fajny i ten obiecujący opis "imitacji skóry". Nic bardziej mylnego. Po pierwszym użyciu lakieru (2-3 warstwy) myślałam,że ten "drobinkowy" lakier jest efektem tego,że lakier był bezpośrednio nałożony na paznokcie bo wcześniejszym zmyciu lakieru brokatowego. Niestety zawiodłam się po drugim użyciu gdyż zauważyłam,że ten lakier jest piaskowy przez co niedbale wygląda na paznokciu :(

Używam tego produktu od: użyty 2 razy
Ilość zużytych opakowań: w trakcie pierwszego opakowania

zaskakujący

ten lakier okazał się całkiem sympatyczną odmianą, a co ciekawsze dosyć dobrą jakościowo odmianą

+ coś nowego, wygląda to interesująco
+ stosunek ceny do jakości
+ kryje jedną warstwą równomiernie, chociaż dosyć blado (najlepiej nakładać bardzo niewielką ilośc produktu, żeby równomiernie zmieniał konsystencję na paznokciu)
+ szybko schnie
+ nie odpryskuje wcale
+ po ok 4-5 dniach tylko lekko spiłowały mi się końcówki, co uważam za rewelacyjny wynik dla tak taniego lakieru o chropowatej powierzchni, po 6 dniach nadawał się do zmycia

- troche burdelowy odcień czerwieni, teraz poluję na czarny
- niewielki "-" za ubogą gamę kolorystyczną
- wąski i długi pędzelek

nie jest to produkt do stosowania na stałę, ale na pewno warto go wypróbować

stosowałam na odżywkę E8w1, bez lakieru nawierzchniowego

Używam tego produktu od: kilku tygodni
Ilość zużytych opakowań: 0,5

fajny ale...

skuszona rosmanowskim 1+1 zakupiłam go w kolorze bordowym.

+efekt jest bardzo ciekawy
+krycie standardowe (dla mnie jak zawsze 2 warstwy)
+fajny pędzelek
+ładne opakowanie
+cena
+kolor przy 2 warstwach jest świetny

-bardzo szybko się zużywa
-po miesiącu troche zmienia się jego konsystencja, dzięki czemu nakładanie to masakra
-trwałość przy użyciu bazy i 2 warstw to ok 2 dni, bez bazy kilka godzin więc bardzo słaba

mimo wszystko pewnie wrócę do niego jeszcze nie raz

Ilość zużytych opakowań: 1 standardowe

Niebanalna czerń

Oj, ile to czasu minęło jak miałam ostatnim razem na paznokciach czarny lakier... Sięgam pamięcią do gimnazjum, kiedy w weekendy podmalowywałam pazury na ciemno, bo w tygodniu do szkoły nie wolno było takich wynalazków nosić... ;) Kiedy usłyszałam, że Wibo wypuściło nową serię piasków, a ponadto te piaski mają dawać skórzany efekt - wiedziałam, że jak skóra, to tylko czarna!

Efekt skórzany jest widoczny, choć nie rzuca się w oczy od razu, dopiero po dokładniejszym przyjrzeniu się. Nie jest to typowy szorstki piasek, który ciężko się zmywa lub potrafi rozerwać rajstopy, raczej tworzy na paznokciu niezbyt gładką powierzchnię.

Jedna warstwa wygląda wyjątkowo biednie, odcień niby czarny, ale tak naprawdę szarawy. Dopiero 2-3 warstwy sprawiają, że czerń jest jak smoła i prawdziwie błyszcząca, faktycznie jak skóra.

Mam drobne zastrzeżenia co do czasu wysychania i trwałości tego lakieru - potrafi odprysnąć na trzeci dzień, a starte końcówki po dobie to już standard. Po malowaniu przez pół godziny za bardzo nie można nic zrobić, a w przypadku piasków, które mają naturalnie chropowatą powierzchnię, zazwyczaj jestem bardziej "mobilna".

Pędzelek dosyć wąski, preferuję szersze. Nie odpowiada mi szeroka zakrętka, która kiepsko leży w dłoni.

Generalnie fajny bajer za kilka złotych, jak właściwie każda limitowanka lakierowa Wibo - zwłaszcza, jak ktoś ma ochotę na czerń na paznokciach, ale w bardziej niebanalnym wydaniu.

Kolor - cudo, trwałość - zostawia wiele do życzenia.

Tak jak w tytule. Jestem posiadaczką bakłażanowego fioletu/bordowego (ciężko go dokładnie określić). Nie nazwała bym go lakierem "skórzanym", zwykły piaskowiec i tyle. Kolor mnie niezwykle urzekł, niestety lakier już na drugi dzień mi odpryskuje. Ratuje się nałożeniem tego dnia kolejnej warstwy, która mimo tego i tak następnego dnia musi być pokryta kolejną żeby nie odleciała. Mimo tego lubię go. Szybko wysycha, jest tani i wydajny. Ogromnie szkoda mi że jest to limitka :( Chyba będę musiała zaopatrzyć się w pare zapasowych buteleczek na czarną godzinę. Mimo kiepskiej trwałości, lubię go.

Używam tego produktu od: dwa tygodnie
Ilość zużytych opakowań: w trakcie pierwszej

Jest super trwały!

Zanim go kupiłam, czytałam opinie tutaj i trochę byłam niezbyt przekonana, ale na promocji w Rossmanie się zdecydowałam i to od razu na dwa w kolorach: czarnym i czerwonym.

Daję 5 gwiazdek!
Dwie warstwy dają piękny efekt, i WCALE NIE JEST to efekt odciśniętej pościeli, tylko ładny chropowaty efekt (skóra też to nie jest, ale jest bardzo ładny).
Kolory bardzo intensywne, żywe.
Bardzo trwały, bez użycia żadnej odżywki wytrzymał mi na paznokciach 1,5 tygodnia (potem zmyłam, bo już mi się znudził) :)
Buteleczka i pędzelek są bardzo wygodne, nie wylewa się nie wiadomo ile dookoła skórek, praktycznie nic.
Nie wiem czemu macie problemy ze zmyciem! Myślę, że to kwestia zmywacza. Ja używam takiego zielonego z Rossmana (bodajże ISANA) i schodzi od razu, nawet lepiej niż zwykłe lakiery.
Czerwony nie zostawia żadnego zółtego osadu.

IDEAŁ w niskiej cenie!

Ilość zużytych opakowań: początek 2

Aktualnie ulubieniec

Nie jestem pazurkowcem. Moje paznokcie z natury są słabe, łamliwe, a do tego uwielbiam je skubać. Nie mam zbyt wielu doświadczeń z lakierami, ale nawet na moich króciutkich paznokciach Wibo wygląda przynamniej dobrze.

KOLOR:
Mam kolor bordowy, planuję zakup czerni. Bardzo ładnie wygląda na paznokciach, nawet przy mojej różowawej skórze.

ZASYCHANIE:
Rachu ciachu i jest suchy. Cały manicure trwa pięć minut. Włącznie z piłowaniem paznokci.

TRWAŁOŚĆ:
Nie jest źle. Trzyma się przez trzy, cztery dni, o ile nie planujemy prania na tarce.

KRYCIE:
Bardzo dobre. Wystarczy jedna warstwa, żeby paznokieć w całości pokrył się lakierem.

FAKTURA:
Nie wiem, czy nazwałabym to skórą. W każdym razie efekt jest interesujący i ma jedną, niesłychanie dla mnie istotną zaletę: ze względu na fakturę można szybko dokonać poprawek, po prostu malując miejsce, gdzie lakier odprysnął i niczego nie widać! Można powiedzieć, że tym samym znacznie przedłużamy żywotność lakieru. Do tego nie widać ewentualnych śladów dotknięcia, co na ogół jest moim utrapieniem. Pod tym względem - CUDO!

ZMYWANIE:
Tu jest nieco gorzej, ale też nie tragicznie. Wystarczy przytrzymać wacik przy paznokciu przez jakie dziesięć sekund i lakier schodzi bez oporu i zmaz. Zmywany w pośpiechu potrafi zapaskudzić cały palec.

CENA:
Nieźle. Nie lubię drogich lakierów, gdyż nigdy nie zdążę ich zużyć. Ponieważ z Wibo korzystam praktycznie cały czas, będzie to prawdopodobnie pierwszy lakier, jaki mi wyjdzie, zanim zdąży skamienieć.

PLUSY:
+ Kolor
+ Krycie
+ Faktura
+ Szybko zasycha
+ Czary-mary z błyskawicznym poprawianiem manicure

MINUSY:
- Trwałość
- Konieczność mozolnego zmywania lakieru

Ilość zużytych opakowań: Jedno w trakcie