Versace, Yellow Diamond Intense EDP

Versace, Yellow Diamond Intense EDP

`Yellow Diamond Intense` marki Versace to nowe, kwiatowe perfumy dla kobiet, wydane w 2014 roku.

Kategoria: kwiatowa

Nuty zapachowe:
nuta głowy: neroli, cytron, gruszka, bergamotka
nuta serca: kwiat pomarańczy, jaśmin, osmantus, frezja
nuta bazy: żywica bursztynowa, benzoes, piżmo, drzewo gwajakowe

Nuty
kwiatowe
50 - 100ml

0% jesień/zima 100% wiosna/lato

Bardzo dziwne diamenty

Dziwne, co nie znaczy, że brzydkie. Ta kompozycja trochę nawiązuje do Blonde Versace, ale jest o wiele ciakawsza, bardziej skomplikowana i szlachetna.

Już na pierwszy rzut "nosa" czuję neroli, co mnie bardzo mocno cieszy, ale zaraz za nim pojawia się taka ilość piżma, że można się udusić. Nie lubię. Dali mi zabawkę i zabrali mi zabawkę.

Zza tego przytłaczającego piżma czuję neroli, cytrusy, bergamotkę, magnolię, kwiat pomarańczy, frezję, benzoes, który gdzieś mnie tam atakuje nieładnie swoją kokosową naturą, ogólnie greckie takie klimaty.

Nie jestem w stanie używać tych perfum ze względu na moc, intensywność i projekcję, a to wszystko za sprawą tego niepotrzebnego piżma. Gdyby nie to, byłyby jednymi z moich ulubionych kompozycji.

Słodkawe, ciepłe, odważne, krzykliwe. Gdyby nie piżmo, rzecz jasna.

Podcięcie skrzydeł...

Świtaniem Ikar wzbił się do lotu, i było pięknie!
Przedpołudniem Ikar lekko znużony, leniwie przysiadł na chmurze, i było miło.
Zmierzchem Ikar ciężarem skrzydeł rażony jak gromem, runął bezwładnie, i było smutno...

Yellow Diamond Intense mnie rozczarował, rachunek zysków i strat w tym przypadku, w mojej opinii, wypada na niekorzyść tej kompozycji.

Wersja intense może jest trwalsza, na pewno bardziej klasyczna, zdecydowanie kwiatowa, i w sposób oczywisty bardziej elegancka, ale...

Intense to podcięcie skrzydeł, lub dokładniej i bardziej obrazowo, zniszczenie przestrzenności i zwiewności Yellow Diamond EDT - niczym wosk oblekający lotki bezpowrotnie niweczący możliwość wzbicia się w wyższe sfery niebieskie.

Proszę zrozumieć, to naprawdę ładny, kobiecy, bogaty i hmm luksusowy zapach...Jednakże,
w sposób niezrozumiały, totalnie i bezapelacyjnie nudny! Przyciężki w swojej oczywistości i po raz pierwszy chyba, nuta jaśminowa przyprawia mnie o rozpacz, zresztą nie w niezrozumiały sposób... jak bowiem można ciekawie zestawić frezję i jaśmin nie potykając się o banał?

Jestem rozczarowana i lekko zażenowana, bowiem ten, kto tak jak ja pokochał (wbrew sobie!) Yellow Diamond cudnie mimozowo-bergamotowy, ten zdziwi się poprawnością wersji Intense i być może jak ja, godzinami będzie dumał nad ideą przewodnią i zamysłem kreacyjnym tego "wynaturzonka" ;-)

P.S. korek jak zwykle paskudny...

Używam tego produktu od: testy
Ilość zużytych opakowań: testy