M.A.C., Prep+Prime, Lip Base (Baza pod pomadkę)

M.A.C., Prep+Prime, Lip Base (Baza pod pomadkę)

Sprawdź ceny produktu

Pojemność 1,7 g

Bezbarwna baza do nakładania pod pomadkę. Nawilża, wygładza i pielęgnuje usta. Poprawia wygląd stosowanych produktów do ust.

wygładzające
w sztyfcie

Nie jest zła :)

Polecił mi ją wizażysta z countera M.A.C. w Douglasie przy okazji testowania szminki w odcieniu Hot Tahiti, na który długo się czaiłam. Jako baza sprawdza się całkiem dobrze, na pewno ułatwia nakładanie szminek (ja przynajmniej sprawdzałam tylko przy tych z M.A.C., nie wiem jak sprawdziłaby się w przypadku szminek innych firm). Przyjemnie się ją nakłada, moja się nie kruszy, jest nadal w stanie nienaruszonym. Można wyczuć też lekki zapach, trudno mi go określić. Czy przedłuża trwałość szminek? Według mnie trochę tak, ale jakoś wielkiej różnicy nie zaobserwowałam. Baza może być też stosowana jako balsam do ust, dla mnie to plus. Cena ciut za wysoka, ale marka robi tutaj swoje.

Fajna pod matowe pomadki

Mam tę bazę już od długiego czasu i muszę przyznać, że jest fajna, jednak nie robi jakiegoś 'wow' ;) Nie do końca przedłuża trwałość pomadek - wydaje mi się taka sama jak i bez bazy. Potrafi się też trochę kruszyć, czy ułamywać przez swoją lekką formułę (przynajmniej u mnie). Niemniej jednak, nawilża usta i dużo łatwiej nakłada się też na nią pomadki. Szczególnie uprzyjemniła mi życie z Retro Matte z M.A.C. - te pomadki mają dość tępą konsystencję, ale dzięki bazie dużo łatwiej się je nakłada. Sprawdza się też przy płynnych pomadkach, które mają tendencję do wylewania się za kontur ust. Ta baza trzyma je na miejscu. Jak zwykle, jeśli mówimy o M.A.C. muszę to napisać - cena trochę za wysoka ;)

Przekłamuje kolory szminek

Mimo wszystko nie żałuję zakupu, jednak ten specyfik nie zachwycił mnie.
Nie umiem nosić szminek, nie zależnie od pomadki z najwyższej półki u mnie szminka trwa dosyć krótko. Obecnie skupiam się na szminkach MAC które lubię ale trwałością nie powalają.
Miałam cichą nadzieję, że ów produkt pomoże ale niekoniecznie.
Wydaje mi się, że trwałość szminek MAC z nim i bez jest taka sama.
Szminki Mac są bardzo łaskawe dla moich ust (również maty) więc również nie powiem, że ma wybitną funkcję pielęgnującą.
Na dodatek kolory jak Plumful, Hot Tahiti czy Creme in your coffe( czyli każdy z innej półki:śliwka, czerwień, brąz) tracą na oryginalnym kolorze.
Każda szminka na tej bazie daje efekt jakby podbitego na brudny róż koloru. Nie można jednak powiedzieć , że mam na ustach jest Plumful czy inny charakterytstyczny kolor bo bynajmniej u mnie na tej bazie szminki tracą na indywidualności.
Musiałam go przetestować, nie sprawdza się wybitnie ale krzywdy nie robi.
Nie robią się z tą bazą, żadne białe grudni, usta mimo zimnej pory są w dobrej kondycji jednak nie spełnił swojej funkcje.
Nie ma posmaku i nie jest to upierdliwy produkt jednak dla osoby nie umiejącej nosić szminek się nie sprawdził.
Na minus:
-Przekłamuje kolory
-Nie przedłuża trwałości
Na plus:
+Nie robi grudek
+Możliwe, że na ustach wysuszonych mógł by mieć funkcję pielęgnującą