Avene, Couvrance, Mascara Haute Tolerance (Tusz do rzęs)

Avene, Couvrance, Mascara Haute Tolerance (Tusz do rzęs)

Tusz do rzęs stworzony dla najbardziej wrażliwych powiek i oczu. Polecany dla osób ze skłonnością do reakcji alergicznych oraz noszących soczewki kontaktowe. Pogrubia, rozdziela i podkręca nawet najkrótsze rzęsy. Ze specjalne zaprojektowaną szczoteczką, której jedna strona maksymalnie zwiększa objętość rzęs, natomiast druga strona idealnie je podkręca. Tusz długo się utrzymuje i jest łatwy w demakijażu. Bezzapachowy.

Super efekt, tylko długo się nim nie nacieszysz

Tusz dostałam w prezencie.

Początkowo oczarował mnie efektem. Drobna, precyzyjna szczoteczka, z jednej strony prosta, z drugiej strony tzw. łódeczka, wygięty łuk, który rewelacyjnie docierania do nasady rzęs przy malowaniu ruchem obracającym szczoteczkę. To lubię, to sprawdza się zazwyczaj idealnie przy moich długich, skłonnych do sklejania rzęsach.

Efekt bardzo mi się podoba. Rzęsy są podkreślone w sposób naturalny, wydłużone, perfekcyjnie rozdzielone. Nie ma efektu mocnego pogrubienia, ale dzięki rozdzieleniu rzęs wydaje się naprawdę sporo w przeciwieństwie do tuszy sklejających rzęsy - a mam szczęście do takiego efektu.

Trwałość również bez zarzutu, nic w ciągu dnia nie osypuje się, nie rozmazuje. Niestety tusz ma jedną, ale jakże istotną wadę - bardzo szybko wysycha. U mnie wysychanie dało się odczuć po miesiącu użytkowania. Tusz nie malował już tak szybko i ładnie jak dotychczas. Po półtorej miesiąca tusz poszedł do kosza bo aplikacja stała się niemożliwa. Jak na tusz w tej cenie, to trochę przegięcie. Chyba, że kogoś stać, mi na szczęście pasują też tańsze tusze.

Ratunek przy uczuleniu na tusze

Faktycznie bardzo dobry dla alergików. Nie miałam wcześniej problemów z alergią na tusze, aż do czasu...

Zaczęło się od tuszu Loreala, potem Pupy, a następnie okazało się, że nawet tusz z Bourjois mnie uczulił, a nigdy nie miałam z tą marką problemów. Po pomalowaniu się "zwykłym" tuszem występowały takie reakcje (w zależności od tego, którym tuszem się pomalowałam), jak: czerwona skóra wokół oczu, pod oczami i na powiekach (taka czerwona panda), skóra była jak poparzona, piekła i swędziała, opuchnięte powieki i opuchnięta skóra pod oczami następnego dnia po użyciu tuszu, po kilku dniach rekonwalescencji i intensywnego nawilżania, następowało złuszczenie skóry... Istny koszmar.

Obecnie przerzuciłam się całkiem na ten tusz, reszta niestety poszła w odstawkę. Jest bardzo dobrze, nic nie piecze, skóra się goi, nie powoduje podrażnień.

Sam tusz jest w porządku, nie daje spektakularnych efektów wydłużenia czy pogrubienia, ale przy dwóch warstwach uzyskuje się zadowalający efekt na co dzień.

Nie wiem, czy jakoś znacznie podkręca, gdyż akurat rzęsy podkręcają mi się same, więc tu nie ma problemów. Nie kruszy się, a mam go na rzęsach przez średnio 10 godzin dziennie.

Najważniejsze jest jednak dla mnie to, że nie muszę rezygnować z tuszu do rzęs.

Warto kupić jak już przez Internet, jest trochę taniej, bo w aptece zapłaciłam ponad 80 zł...

Fajny - do codziennego użytku

Fajny do codziennego użytku. Nie podrażnia - nawet po całym dniu na rzęsach. Trzyma się całkiem dobrze - nawet w upałach. Większość maskar rozmazywała się na mojej tłustej skórze już po 2h - z tą maskarą nie muszę się martwić, że w pracy wyglądam jak panda.
Ale żeby uzyskać mocniejszy efekt - trzeba się trochę namachać.
Opakowanie poręczne - biało srebrne - elegancki produkt z apteki.
Szczoteczka wygięta - fajnie się nią maluje.
Bardzo wydajny - używam produkty kilka miesięcy - ale też maluję się raz dziennie - rano bez poprawek w ciągu dnia.
Polecam spróbować - cena dość wysoka ale ja jestem zadowolona.

Bardzo dobry

Od bardzo długiego czasu szukałam takiego tuszu. Podkreśla naturalne rzęsy, delikatnie pogrubia. Używałam bardzo wielu tuszy z różnych półek cenowych i ten, po długich poszukiwaniach dał mi to, czego tak długo szukałam. Lekkie, naturalne wykończenie, podkreślające naturalny urok. Nie próbowałam budować nim jakiegoś spektakularnego efektu pogrubienia i wydłużenia. Wystarczą mi dwa/trzy machnięcia szczoteczką i mam to co chciałam. przed nałożeniem tuszu używam zalotki.

Tusz mnie nie podrażnił, ale nie mam jakiejś mocno alergicznej skóry wokół oczu. Czasami po jakiś lorealach i innych czułam że oczy po całym dniu są zmęczone i uwrażliwione, po tym nie mam takiego uczucia. Jedyna wada jaką widzę to to że w upały potrafi delikatnie się rozmazać pod dolną linią rzęs. Jest to prawie nie widoczne więc i tak daję 5

Przeciętny

Trudno mi jednoznacznie ocenić ten produkt, ma on swoje plusy i minusy.
Kupiłam go przy ciężko wymęczonych alergią powiekach,ale muszę przyznać,że przy takim stanie moich oczu szkodził mi tak samo jak wszystkie inne tusze, w tym te niehipoalergiczne. Muszę jednak przyznać,że po podleczeniu alergii i podrażnienia, sprawdza się pod tym względem porządnie - nie puchną mi powieki, nie łzawią oczy. Jego trwałość w ciągu dnia jest b. słaba, wystarczy odrobina wilgoci i po prostu płynie. Na początku używania bardzo trudno mi było osiągnąć nim efekt mocniej podkreślonych rzęs, był to raczej subtelny i naturalny makijaż. Teraz, po około dwóch miesiącach używania, trochę zgęstniał i mogę go stopniować wedle życzenia, ale dalej nie są to spektakularnie długie rzęski. Osobiście, nie przypadła mi do gustu mała, lekko wygięta i silikonowa szczoteczka, trzeba się przy niej trochę namachać,aby uzyskać wyraźniejszy efekt.
Najbardziej jednak jestem rozczarowana faktem,że nie koił i nie robił żadnej różnicy w przypadku mocno podrażnionych oczu,a było to moim priorytetem.
Przy normalnym stanie powiek, sprawdza się super, nie podrażnia,nie uczula,ale niestety, najbardziej liczyłam na to,że znajdę produkt, który umożliwi mi nierezygnowanie z makijażu podczas alergii.
W związku z tym cena w przedziale 50 - 70 złotych, również wydaje mi się średnio adekwatna do jakości produktu.

Podoba mi się :)

Zakup na allegro, podyktowany potrzebą używania delikatnego, hipoalergicznego tuszu dla wrażliwych oczu, który ma przyjazny skład i szerokie możliwości. Nie zawiodłam się :)

-Cena
-Dostępność
-Czasami wydaje mi się, że ta szczoteczka jest dla mnie nieporęczna. Za dużo brudzę oko dookoła, a przecież nie od wczoraj się maluję... ale to szczegół :)
-Opakowanie mogło być bardziej kolorowe, wygląda na produkt apteczny

+Skład
+Szczoteczka silikonowa, ładnie rozczesuje rzęsy, podkreśla nawet te najkrótsze
+Bezzapachowy, nie uczula mnie, nie drażni
+Nie obciąża rzęs, nie czuć go na nich
+Fajnie podkręca i wydłuża, a także nałożony kilkoma warstwami- pogrubia
+Można budować warstwy bez efektu "dredów" czy grudek
+Utrzymuje się na rzęsach cały dzień, nie testowałam go w warunkach ekstremalnych
+Demakijaż oka jest przyjemnością, nie trzeba trzeć oka
+Nie wysusza rzęs
+Daje naturalny efekt

Polecam :)))

Uwielbiam!

Od pewnego czasu zaczęłam przeglądać asortyment aptek również pod kątem kosmetyków kolorowych - licząc ze trafię na dobre i bezpieczne produkty. Maskara Avene jest własnie jednym z takich produktów. Ja kupiłam ją w sklepie wapteka pl w zestawie z płynem micelarnym i bardzo elegancką kosmetyczką za jakieś 70 zł, co było super okazją zważywszy że sam tusz kosztuje ponad 60 zł.
Ale do rzeczy. Wybrałam ta maskarę nie tylko ze względu na promocje i tez nie tylko dlatego że mam słabość do tuszy i uwielbiam testować nowe - jak leci. Po pierwsza zachęciła mnie szczoteczka - podobna jak w zółtym tuszu z Lovely, który jest polecany wszędzie gdzie się da i który mnie też bardzo przypasował. Ta lekko wygięta szczoteczka jest super uniwersalna - nadaje się do każdego typu oka i rzęs, ale powinny pokochać ją zwłaszcza babeczki z opadającą powieką (otwiera oczy). Najlepsze efekty uzyskuję nakładając ją ruchem zygzaka. Pięknie unosi i rozczesuje i podkręca rzęsy. Jestem też zadowolona z jego trwałości - wiadomo, że jak się uroni kilka łez albo wyśpi w makijażu to się posypie czy rozmaże, ale w normalnych warunkach to nam nie grozi. Do tego łatwo się zmywa przy pomocy plynu micelarnego.
Druga rzecz, która przekonała mnie do zakupu to skład - pozbawiony parabenów i substancji zapachowych, no i duża tolerancja dla wrażliwych oczu. Ostatnio łatwo u mnie o podrażnienia, dlatego zdecydowałam się na produkt bardziej specjalistyczny. To dla mnie świetna wiadomość, że można mieć tusz, który jest łagodny dla oczu, a zarazem nie jest to kosztem efektu makijażowego. Dodatkowo wydaje mi się, że odkąd używam tego tuszu moje rzęsy są w lepszej kondycji - mniej wypadają i są jakby mocniejsze i odżywione.

Podsumowując, dla mnie ten tusz ma same zalety:
+daje bardzo ładny efekt, bez sklejania i grudek
+jest trwały
+łatwo się zmywa
+ma super szczoteczkę
+jest hipoalergiczny
+poprawia kondycje rzęs
+można nałożyć kilka warstw zależnie czy chcemy bardziej naturalny czy spektakularny efekt

ładny efekt, słaba trwałość

Dostałam próbkę, a właściwie prawie połowę standardowego opakowania, bo aż 3ml razem z białą, małą kosmetyczką jako gratis do kremu na dzień.

Jestem bardzo zadowolona z podkładu w płynie z tej serii (z kompaktu już zdecydowanie mniej), dlatego chętnie przystąpiłam do testów.

Bardzo lubię tusze z tego typu wygiętą szczoteczką (Cat Eyes Gosh, VML zielony). Efekt po jednej warstwie jak najbardziej mi odpowiadał: rzęsy były ładnie rozdzielone, podkręcone, nabrały objętości. Tusz się nie skleja, nakłada bajecznie łatwo, ma ładny odcień czerni. Na tym niestety plusy się kończą, bo ma jedną zasadniczą wadę: TRWAŁOŚĆ.

Jeśli zdarzy nam się w trakcie jego używania deszczowa pogoda, to mamy efekt pandy murowany. Jeśli deszczu/śniegu nie będzie, nie mamy jednak co liczyć na całodzienną trwałość. Tusz się nie obsypuje, ale tajemniczo znika z rzęs w ciągu dnia, po jakichś 3-4h. Znika cały efekt, objętość etc. To go w moich oczach dyskwalifikuje.

Nie umiem się wypowiedzieć, jak ze zmywaniem, bo po prostu nie ma czego zmywać. Używałam przez miesiąc, dając szansę, podwajając warstwy, ale efekt wciąż ten sam. Nie polecam i nie kupię ponownie. Gdyby był trwały, byłby naprawdę bardzo dobry.

Ilość zużytych opakowań: próbka 3ml

Super!

Tusz w aptekach interentowych można nabyć za jakies 60-65 PLN, więc z tym założeniem oceniam.

Tusz ma bardzo krótki i przyjemny skład, ładny czarny kolor i estetyczne opakowanie.
Pojemność standardowa, czyli 6 ml.
Jeśli kupować za cenę regularną, to uważam, że jest trochę drogi.
Natomiast...

Zawsze byłam fanką drogich tuszy, bo były (podkreslam "były") zauważalnie lepsze od tych drogeryjnych. To co przeważało szalę na ich strone to trwałość i brak podrażnień. niestety te czasu to już przesłość.
Ostatnio zauważam, że większość tuszy przerzedza mi rzęsy - przy demakijażu co wieczór miałam ich min dwie na każdym płatku. Łatwo policzyć, że po niedługi czasie moje powieki by wyłysiały. Zmieniałam tusze i testowałam i nic. Aż do tej pory.

Uważam, że ten tuszy to jedno z moich nawiększych odkryć makijażowych:
1) zazwyczaj nie robi efektu ksero na powiece (a mam do teggo skłonności)
2) ma idealną szczotkę, która ładnie wyciąga i roczesuje rzęsy, można ich spokojnie nałożć 2, max 3 warstwy (jeśli ktoś woli mocniejszy efekt) bez sklejania
3) brak jakichkolwiek podrażnień i osłabiania kondycji rzęs
4) dziecinnie łatwy demakijaż
5) wolno zasycha
6) Efekt - bardzo ładny i zmysłowy - rozczesane, "czyste", czarne rzęsy, odrobinę wywynięte i podkręcone.

Niestey musiałam odjąć pół gwazdki bo po całym dniu, w przypadku jakiegokolwiek majstrowania przy oczach się slicznie rozmażemy.
Tak samo zakończy się drzemka (piękna panda), spacer w deszczu (też panda), pospieszne ubieranie swetra (sklejanie, zmierzwienie).
Sytuację ratuje jedynie fakt, że po wytarciu pandy, makijaż wygląda ok. więc mozna się poratować :)

edit: wrzucam na listę moich hitów, bo zmienił moje rzęsy nie do poznania.
Prawda, że tuninguje je odżywkami, ale stosowanie maskar, ktore te rzęsy osłabiało, niwelowało działanie odżywek. nawet jak rzęsy były dłuższe, to się przedzedzały, robiły mi się "wyrwy" w linii rzęs, itp. itd.
A teraz - po jakichś 2 mies. regularnego stosowania codziennie, rzęsy są jak jakieś "dorobione. Błyszczące, gęstrze i bardziej elastyczne.
Dziewczyny kupujcie w ciemno. Sporadyczne wpadki z trwałoscią można znieść ;)

edit nr 2: zabieram kolejną gwiazdkę - niestety z czasem, jak tusz się "zestarzeje\' od używania, jego trwałość leci na łeb, na szyję :/ zaczyna się kserować pod brwiami i nieprowokowany robi pandę :( jeżeli tak się zachowuje zimą, to lata już się boję :(

Używam tego produktu od: 1 mies
Ilość zużytych opakowań: 1/2 op

genialny!! świetny!! cudo!!

kupiłam gdy miałam problemy z alergią oczu i raczej zostanę przy nim na zawsze! obwiałam się że jak tusz jest hipoalergiczny no to nic nie zdziała, ale że mam zaufanie do firmy Avene to wziełam w ciemno i chyba nigdy żaden kosmetyk mnie tak nie zaskoczył!
jest prześwietny! jest to pierwszy tusz który można nakładać wartswami i nic kompletnie nic się nie skleja. szczoteczka jest genialna różna z dwóch stron wyłapie każdą rzęsę. pięknie rozkłada tusz równomiernie na rzęsach i cudownie podkręca. jestem oczarowana nigdy nie byłam tak zadowolona i zaskoczona.
dopóki nie miałam problemów alergicznych to moimi faworytami były Wonder Lash z Oriflame i They-re real z Benefitu.

Podumowując:
+ można stopniować intesywność makijażu poprzez nakładanie kolejnych warstw
+ jest kompletnie niewyczuwalny - nie przeszkadza
+ świetnie się zmywa, nie trzeba trzeć i szorować oczu
+ dla mnie najważniejsze jest to że się nie osypuje! nic a nic, trzyma się cały dzień na rzęsach
+ jest totalnie hipoalergiczny
+ podkręca
+ daję efekt "baby doll" - spokojnie może rywalizować z Lancome
+ nie skleja, rzęsy są rozdzielone
+ pogrubia

jest genialny ciekawa jestem jeszcze ile wytrzyma bo używam dopiero miesiąc, kupiłam w promocji za 70zł.
polecam wszystkim nie tylko alergikom ale każdej dziewczyna która szuka spektakularnego tuszu do rzęs

Rewelacja

Generalnie większość tego typu produktów niezależnie od półki cenowej bardzo mnie podrażnia, oczy łzawią i pieką po paru godzinach. Dlatego byłam zmuszona poszukać alternatywy w aptece. Po kilku tygodniach stosowania mogę śmiało stwierdzić, że ten tusz jest rewelacyjny i polecić go nie tylko osobom o wrażliwych oczach, ale także dziewczynom/paniom o mniej wymagających patrzałkach :)

+ nie podrażnia i nie powoduje łzawienia po całym dniu.
+ nie odbija się i nie osypuje ( po całym dniu , aczkolwiek nie testowałam w wilgotne dni )
+ cudowna szczoteczka, doskonale łapie i rozdziela rzęsy ( 4 warstwy i nic się nie skleja ! )
+ po paru tygodniach nie zauważyłam zmiany konsystencji , co się często trafia przy produktach np. drogeryjnych
+ łatwo można stopniować efekt jaki chcemy uzyskać - od dziennego przez wieczorowy aż po dramatyczny - w zależności ile warstw nałożymy wciąż tusz wygląda super

+/- może się nie spodobać fakt, że trzeba tego tuszu nałożyć troszkę wiecej by podkreślić oko do dziennego makijażu, pierwsza warstwa wypada dość naturalnie. jednakże jak wspomniałam tusz ten nadaje się do nakładania wielu warstw jak żaden inny. pierwsza warstwa musi być naniesiona wklęsłą stroną szczoteczki a druga wypukłą .

+/- cena może trochę boleć ( 90 zł ) ale uważam, że produkt jest wart tej kwoty

Tusz jest bardziej podkręcający niż pogrubiający.

Zdecydowanie mój hit i kupię ten tusz jeszcze wiele razy, gorąco polecam.