Bielenda, SOS Lip Expert, Kompres do ust nawilżąjacy

Bielenda, SOS Lip Expert, Kompres do ust nawilżąjacy

Kompres do ust nawilżający to wyjątkowa pomadka ochronna utrzymująca delikatną skórę ust w zdrowiu i prawidłowej kondycji. Kompres zapewnia codzienną pielęgnację i ochronę przed pękaniem naskórka. Dzięki właściwie zbilansowanej kompozycji składników aktywnych, prawdziwie natłuszczająca konsystencja, zapewnia ochronę przed słońcem, mrozem i wiatrem. Stanowi doskonałą kurację dla suchych, popękanych i spierzchniętych ust.

Nieporozumienie

Bielendę kocham miłością wielką.
I z bolącym sercem podchodzę do recenzji która nie będzie pochwalna, oj nie.

Moje usta są raczej zadbane, choć bezproblemowe są tylko późną wiosną i latem.
Największy problem mam w okresie przesileń i srogiej zimy. Wtedy w zasadzie nic nie potrafi doprowadzić ich do porządku.

Bielenda nie musiała mnie długo namawiać na zakup tego sztyftu.
Zobaczyłam słowo "kompres" w opisie i to mi w zupełności wystarczyło.

Kompres to dla mnie opatrunek, który nie tylko zabezpiecza ale i przynosi ulgę.
Firma chyba rozumie to zupełnie inaczej...

Dla mnie to pomadka ochronna nawet nie klasy średniej.
Niskiej będąc dosłowną.
I nie mam tu na myśli ceny jaką trzeba za nią zapłacić.

Chwila po posmarowaniu jest ok.
Bez szału ale jakieś delikatne nawilżenie jest odczuwalne. Na dosłownie chwilę.
Produkt bardzo szybko znika z ust.
I co gorsza im częściej go używałam tym usta były w coraz to gorszym stanie.
Suche, spierzchnięte co potęgowało moje zirytowanie.

Na swoje nieszczęście kupiłam 2 opakowania.
Jedno wykończyłam z ulgą, kolejne rzuciłam na dno szuflady i czekało na lepsze czasy lub mój lepszy humor.
Po blisko roku moja złość opadła na tyle by sięgnąć po nie.
Efekt był ten sam - przyjemnie nawilżone usta na chwilę, a później z dnia na dzień coraz to gorszy ich stan.

Pierwszą i drugą używałam w różne miesiące roku.
Pierwsza była w ruchu latem kiedy to z ustami nie mam większego problemu.
Druga jesienią kiedy to usta zaczynały kaprysić.
W obu przypadkach mój zawód był równie wielki.

Żadna z obietnic w moim odczuciu nie została spełniona.

Opakowanie bardzo ładne, słowa "sos", "ekspert" oraz "kompres" na kilku centymetrowym kartoniku pobudzają wyobraźnię. Spodziewałam się przez nie wiele dobrego w jego wnętrzu...

Zapach jest w zasadzie neutralny, smaku nie posiada co akurat mnie ucieszyło.
"Wykręcanie" działał bezproblemowo, a samo opakowanie naprawdę solidne.
Sam sztyft ani nie za miękki ani za twardy. Idealny jeżeli o to chodzi i co ważnie - nie topi się pod wpływem ciepła.

Mimo tych kilku atutów moja ocena jest surowa i nie do negocjacji.
Nie spełnia podstawowej funkcji - nie nawilża.
Nie mówiąc już o reszcie obietnic producenta...
I o pogarszającym się stanie ust.....

Jedna z najgorszych pomadek jakie dane mi było używać.

Fajny balsam

Ten balsam jest naprawdę w porządku, ale wydaje mi się, że producent trochę przesadził z nazwą. Czytam "S.O.S." i myślę o turbo nawilżeniu, odżywieniu, regeneracji, ciężkiej formule i trochę o cudzie w sztyfcie ;) a to taki balsam jak balsam.

Na plus jest proste nieprzekombinowane opakowanie i miły słodki zapach (bardzo delikatny). Nie wyczuwam jakiegoś większego smaku pomadki.

Działanie: miło nawilża usta, nie zjada się za szybko, więc faktycznie trochę pielęgnuje, ale wielkie S.O.S. to nie jest ;) na mocno wysuszone usta to odrobinę za mało. Trochę też zastyga na zimnie, więc wtedy aplikacja jest trudniejsza.

Plusy:
+przyjemny słodki zapach
+nawilża usta
+przyzwoicie utrzymuje się na ustach

Minusy:
-na zimnie trochę zastyga i przez to aplikacja jest utrudniona
-obietnice producenta są trochę na wyrost

Może być

Dobra, ochronna pomadka. Raczej dla ust, które nie wymagają intensywnej regeneracji, a jedynie podstawowej pielęgnacji i ochrony w chłodniejsze dni. Bezzapachowa i bezsmakowa. Sztyft ma zbitą konsystencję, jest stabilnie osadzony w nasadce i lekko zaokrąglony na końcu, co zapewnia wygodną, pewną aplikację. Nie łamie się, nie kruszy. Wydajny.
Z początku konsystencja wydaje się twarda i sucha, jednak w ciepłym pomieszczeniu szybko „dochodzi do siebie“, nabiera poślizgu, staje się masełkowata i otula usta delikatnym filmem.
Delikatnie natłuszcza, przywraca ustom miękkość i gładkość, chroni i nawilża.
Opakowanie proste, wygodne, dyskretne.
Nie wiem czy kupiłabym ponownie, ponieważ moje usta pokochały wersję Mleko i Miód, niemniej przyjemny produkt.

Skuteczna pomadka

Potrzebowałam czegoś porządniejszego na okres jesienno-zimowy, a sprawdzonej Isany Intensiv akurat nie było w Rossmannie. Padło na Bielendę, tylko dlatego, że akurat była promocja gdzie dostawało się w prezencie balsam. O ile "bonus" ma walory głównie smakowe, tak ta pomadka jest jedną z moich ulubionych.

Pomadka działa dość szybko. Lubię ja nakładać na noc, na suche i spierzchnięte wargi, zwłaszcza po wykonanym peelingu. Niezależnie jednak od pory dnia sprawia, że usta są miękkie i gładkie. Nie są to może tak spektakularne efekty jak w przypadku Isany, jednak wciąż jestem bardzo zadowolona z działania.
Na plus także zapach i posmak pomadki- nie jest on jakiś konkretny czy nachalny, jednak przyjemny co nie uprzykrza korzystania z niej. Sztyft jest wytrzymały, nie łamie się i nie topi, gładko sunie po ustach otulając je warstwą kosmetyku.

Podsumowując, jestem zadowolona z zakupu, choć nie pobiła mojej ulubionej pomadki. Jest jednak przyjemna w użytkowaniu i pewnie jeszcze do niej wrócę.

Używam tego produktu od: Listopad 2015
Ilość zużytych opakowań: W trakcie pierwszego

Słabeusz.

ciagle szukam czegoś meega nawilżającego do ust. Moje usta są bardzo spierzchnięte i szybko się wysuszają zwłaszcza zimą.

Pomadke kupiłam zachecona nazwą \'kompres\', która jak się okazało jest bujdą reklamową.

Pomadka słabo nawilża, jest zbyt miękka, szybko znika z ust.

Nie polecam!

Używam tego produktu od: 2 miesiace
Ilość zużytych opakowań: 1 zuzyte

Ostateczny ratunek

Przeciętniak, ale lepszy od np Hydro Care z Nivei.
Miałam ogromny problem podczas mrozów z moimi ustami. Boleśnie pękały i piekły.
No i SOS lip expert mi znacznie pomógł. :)
Nie daje jakiegoś niewyobrażalnego efektu nawilżenia, odżywienia i innych cudów, ALE zaradził na mój problem.
Do walki z mrozem jest idealny. :)

Jednak będę szukała kolejnych "cudownych" rozwiązań, ponieważ mam wrażenie, że pewnie znajdzie się coś znacznie bardziej spektakularnego.
Na razie się nim cieszę. :)

Przeciętna, nie ma mowy o kompresie

Sprawa ma się niemal identycznie jak w przypadku pomadki-kompresu regenerującego. Ta natomiast owszem, trochę nawilża i można to nawet odczuć, ale i tak potem trzeba po jakimś czasie nakładać na usta nową warstwę, bo szybko schodzi. Pachnie przyjemnie i jest wydajna. Ale na tle moich faworytów wypada raczej słabo.

Używam tego produktu od: dawna