BingoSpa, Czekoladowe masło do ciała z karite

BingoSpa, Czekoladowe masło do ciała z karite

Ziarno kakaowca z którego powstaje czekoladowe masło sprawia, że skóra jest odżywiona, nawilżona i zrelaksowana. Naturalne antyoksydanty chronią skórę przed działaniem wolnych rodników. Masło kakaowe jest zgodne ze skórą, co oznacza, że jest w pełni tolerowane przez skórę i nie powoduje uczuleń.
Masło shea sprawia że skóra jest gładka, dobrze nawilżona i pokryta zabezpieczającym lipidowym filmem,
pomaga rozluźnić i rozgrzać napięte mięśnie. Substancje zawarte w maśle chronią i wzmacniają cement komórkowy warstwy rogowej skóry co poprawia jej elastyczność.

Struktura
100 – 250ml
Skóra
sucha

Pachnie bosko!

Masło zasługuje na ogromnego plusa za zapach. Dla mnie jest to połączenie czekolady, orzechów, nugatu i subtelnej, mlecznej nuty. Całość kojarzy mi się z Monte :). Jest to naprawdę urzekająca, ośmielę się nawet napisać złożona i nieoczywista woń, nieprzesłodzona oraz absolutnie niedusząca. Doprawdy jestem w niej zakochana po uszy!

Niestety nie ma ideałów. Spójrzcie tylko na skład. Zaraz po maśle kakaowym mamy parafinę (ech, po co!?), która wywołuje na mej twarzy lekki grymas. Jednak muszę przyznać, że nawilżenie, jakie daje mi to masło w zupełności zaspokaja potrzeby mojej niezbyt wymagającej skóry, więc niby nie mam na co narzekać. Dodatkowo produkt szybko się wchłania mimo swojej gęstej konsystencji i nie pozostawia po sobie lepkiej, czy tłustej warstwy. Warto wspomnieć, iż moja skóra jest po nim wyjątkowo gładka. Jednak wisi nade mną świadomość, że to wszystko jest złudnym wrażeniem wywołanym przez olej mineralny... Być może jestem już przewrażliwiona na punkcie tego składnika ;).
Ostatnio zaczęłam smarować tym masłem dłonie na noc (następnie zakładam bawełniane rękawiczki dla lepszego efektu) i w tej roli sprawdza się po prostu doskonale. Jeśli nie przypadło by wam do gustu, to z powodzeniem możecie je również wykorzystać jako bogaty krem do stóp.

Używam tego produktu od: dwóch miesięcy
Ilość zużytych opakowań: jedno w trakcie

Zakonserwowane nawilżanie

W posiadanie produktu weszłam przy okazji większych zakupów w BingoSpa. Niestety na stronie sklepu nie było składu produktu, który bardzo mnie rozczarował. Mogę zrozumieć 1 paraben, ale 5 to stanowczo za dużo.

Jeśli chodzi o funkcję kosmetyku to nawilża ciało rewelacyjnie, w miarę szybko się wchłania i jest idealny do zimowej pielęgnacji. Co więcej bardzo ładnie a jednocześnie delikatnie pachnie czekoladą.

Ilość zużytych opakowań: w trtkcie pierwszego