AnneMarie Börlind, BB Cream, Das Beauty Balm Mutitalent (Krem BB)

AnneMarie Börlind, BB Cream, Das Beauty Balm Mutitalent (Krem BB)

Beauty Balm krem łączy właściwości nowoczesnego spojrzenia na kosmetyk. Nawilżający krem dzień z kwasem hialuronowym, zapewnia intensywne nawilżenie i naturalnie piękną gładka i promienną skórę. Pigmenty odbijające światło optycznie wygładzają zmarszczki i maskują drobne defekty skóry. Dostępny w trzech odcieniach

kremy BB i CC
rozświetlające, ujednolicające, nawilżające
bez parabenów, bez silikonów
w tubce

Najgorszy krem ever

Rzadko opiniuję kosmetyki, ale tym produktem jestem tak rozczarowana, że muszę opisać swoje doświadczenie.
Ze względu na wrażliwą, alergiczną skórę staram się wybierać produkty jak najbardziej naturalne. Szukałam kremu bb który zastąpiłby mi używany przeze mnie na codzień lekki krem City CC z Madary.
Wybór padł na ten nieszczęsny bb od AnneMarie Borlind.
Sam odcień pozostawia wiele do życzenia - mam skórę jasną, w żółtych tonach i ten paskudny odcień nijak nie dopasowuje się do twarzy. Robiłam do niego podchody wiele razy. Próbowałam nakładać na gołą twarz, na serum, na krem, na esencję, a także palcem, gąbką i pędzlem. Niestety - w żaden sposób nie da się nałożyć tego kremu w taki sposób, aby wyglądał dobrze. Okropnie się rozciera, zostawia smugi, ślady od palców, zbiera się w zmarszczkach, na nosie wygląda tragicznie, podkreśla widoczność porów. Naprawdę nie mam skłonności do dramatyzowania, ale nigdy nie spotkałam się z aż tak kiepskim produktem. Nie pojmuję jak można dopuścić do sprzedaży tak tragiczny produkt. Absolutnie jest to najgorszy krem bb z jakim w życiu się spotkałam. Pieniądze wyrzucone w błoto. Po którejś z kolei nieudanej próbie nałożenia go na twarz, z ulgą wyrzuciłam go do kosza.

nie dla wszystkich...

Oceniam kolor najjaśniejszy. Najjaśniejszy odcień jest jasny, nie ma w sobie ani pomarańczowych ani różowych tonów (w pewnych sytuacjach ciemnieje- o tym poniżej) chociaż dla mojej cery lepszy byłby odcień troszkę jaśniejszy. Nie oceniam komfortu rozprowadzania kremu na twarzy. Jest to kosmetyk z ekologicznej półki a wiadomo komfort rozprowadzania "ekologicznych" podkładów i kremów tonujących jest niższy niż kremów, które zawierają silikony. Osobiście wolę kremy bb z silikonami w składzie. Moim absolutnym faworytem jest bb z Pupy. Zdradziłam bb Pupy z bb AMB ponieważ producenci kosmetyków nie zadają sobie trudu dopasowania gamy kolorów także do bladych osób (wszak w Polsce sami ciemnoskórzy ludzie mieszkają). Zmęczona ciągłym idealnym rozprowadzaniem bb tak aby nie było widać troszkę zbyt ciemnego koloru (czyli bielący filtr, bielący puder, przeciąganie kosmetyku na szyję) wyruszyłam na zakupy.

Przed zakupem tego kremu należy odpowiedzieć sobie na pytanie czy zależy mi na ochronie przeciwsłonecznej?

Jeśli odpowiedź brzmi nie to:
krem stosowany tylko na serum:
-pielęgnuje skórę
-bardzo dobrze nawilża i odżywia
-idealnie wyrównuje koloryt, dla mnie poziom krycia jest idealny (lekki w stronę średniego)
-nie tworzy maski
-utrzymuje piękny mat na twarzy niemal cały dzień !!!! daje efekt zdrowej, wypoczętej skóry, matowej ale promiennej (nie jest to tzw płaski mat)
-posiadam kolor najjaśniejszy i jestem z niego nawet zadowolona (ale mógłby być minimalnie jaśniejszy. omiatam go bielącym pudrem i wygląda ładnie, nie odcina się od szyi)
-myślę, że szczególnie suche i normalne cery będą z niego zadowolone (ale mieszane być może również)

Schody zaczynają się jeśli stosujemy filtry przeciwsłoneczne. Niestety ten krem nie zapewni nam ochrony uv. Od momentu kiedy znalazłam filtr, który mnie nie uczula (matujący vichy) jestem totalnym filtrowym ortodoksem. Nie wyjdę z domu bez ochrony przed uv (stosuję retinoidy).
Krem stosowany na filtr zmienia się nie do poznania:
- aby rozprowadzić go bez smug i plam itd należy sobie zadać sporo trudu (ładne rozprowadzenie na filtrze jest możliwe ale trzeba nabrać wprawy)
-nawet jeśli idealnie rozprowadzę bb na twarzy to i tak bardzo często w ciągu dnia tworzy on na twarzy plamy...
- ściera się nierównomiernie
-krem powoduje świecenie się skóry twarzy już po ok godzinie, dwóch od nałożenia
-zdarza się że cera wygląda na zmęczoną,
-bb sprawia wrażenie ciężkiego makijażu, jakbym miała maskę na twarzy
-czuję makijaż na twarzy
-kolor bb ciemnieje i nabiera pomarańczowych tonów (nie zawsze się tak dzieje nie wiem co powoduje to utlenianie się kosmetyku)

BB należy do bb z grupy pielęgnujących i ma bogaty skład:
Aqua [Water], Limnanthes Alba Seed Oil [Meadowfoam],- olej z nasion meadowfoam - bogaty w witaminę a oraz e, bardzo dobrze nawilża skórę
Glycerin, - gliceryna, nawilza
Macadamia Ternifolia Seed Oil,- Ojej makadamia wygładza, regeneruje, nawilza
Butyrospermum Parkii Butter [Shea],- shea, działanie jak wyżej
Polyglyceryl-3 Methylglucose Distearate, - roślinny emulgator/emolient
Mica,- mika, rozprasza światło, optycznie wygładza skórę, zmniejsza optycznie zmarszczki i nierówności
Sodium Potassium Aluminum Silicate,- substancja wypełniajaca
Persea Gratissima Oil [Avocado], -olej z avocado- nawilża
Caprylic/Capric Triglyceride,-tłusty emolient, nawilza Silica, - krzemionk, matuje
Sorbitan Stearate,- emulgator
Glyceryl Stearate,- tłusty emolient
Polyglyceryl-6 Dioleate,- emulgator (?)
Squalane, - skwalan, emolient
Phenoxyethanol, Benzyl Alcohol, - konserwanty Tocopheryl Acetate,- wit e
Panthenol,- b5, humektant
Potassium Cetyl Phosphate,-emulgator
Distarch Phosphate, -stabilizator
Glyceryl Laurate- emolient,
Sucrose Cocoate,-emulgator
Xanthan Gum, - zagęstnik
Tremella Fuciformis Sporocarp Extract [Hyaluronic Acid], - trzęsak morszczynowaty- działa tak jak kwas ha - nawilża i rozjaśnia cerę, działa przeciwutleniająco
Hydrogenated Lecithin, - emulgator
i reszta składu:
Aroma [Fragrance], Ascorbyl Palmitate, Lecithin, Bisabolol, Dipotassium Glycyrrhizate, Tocopherol, Cyamopsis Tetragonoloba Gum, Hydrogenated Palm Glycerides Citrate, Hexyl Cinnamal, Dunaliella Salina Extract, Limonene, Linalool, Citronellol, CI 77891 [Titanium Dioxide], CI 77492 [Iron Oxides], CI 77491 [Iron Oxides], CI 77489 [Iron Oxides], CI 77499 [Iron Oxides]

Bardzo żałuję ale powyższy krem nie odpowiada moim potrzebom. Polecam osobom, które przykładają uwagę do dobrego składu ale nie zależy im na ochronie przeciwsłonecznej. Osoby, które zastanawiają się nad tym kremem niech zwrócą uwagę, że w składzie nie występują silikony ani inne substancje, które ułatwiają rozprowadzanie kosmetyku na twarzy. Łatwość aplikacji kosmetyku będzie zależeć od tego jaki mamy stan skóry i na co nakładamy ten krem (lekkie serum, gęsty filtr).

Podsumowując krem ma bardzo dobry skład, właściwości nawilżające i odżywcze ale nie chroni przed słońcem i nie sprawdza sie na kosmetykach przeciwsłonecznych.

Ilość zużytych opakowań: w trakcie 1 op