Mizon, Natural Grain, Rice Real Cleansing Foam (Pianka do mycia twarzy z ekstraktem z ryżu)

Pianka do mycia twarzy, która głęboko oczyszcza i wygładza cerę, sprawia, że ta promienieje. Zawiera ekstrakt z ryżu.

pianka
oczyszczające
w tubie
>100ml

Wysusza na wiór

Nie wiem, czy nazwałabym ten produkt pianką. Ma bardzo gęstą konsystencję, która kojarzy mi się z maścią. Na początku miałam problemy z wycyrklowaniem odpowiedniej ilości. Zawsze brałam za dużo. Produkt jest wydajny.Wystarczy zwilżyć dłonie i rozetrzeć w nich dosłownie odrobinę produktu, aby dobrze oczyścić całą twarz.

Produkt doskonale się pieni, więc byłam przekonana, że na pierwszym miejscu w składzie znajdę SLS, jednak okazało się, że głównym składnikiem jest kwas stearynowy, tuż za nim gliceryna i wodorotlenek potasu... ten ostatni nie zbyt zachwyca. Dalej czasem lepiej, czasem gorzej. Skład nie powala jakoś naturalnością (jak sugeruje nazwa), ale pewnie jest lepszy niż w wielu polskich czy europejskich produktach do mycia twarzy.

Skóra jest po nim dobrze oczyszczona... niestety kosztem silnego wysuszenia... jak dla mnie, aż za silnego. Być może było to spowodowane tym, że mam bardzo suchą skórę, ale też dawno nie spotkałam się z produktem, który wysuszałby ją aż tak mocno.

Chwilami miałam wyrzuty sumienia, że się nim "szoruję" bo czułam, że zdziera z mojej skóry nie tylko brud, ale też jej barierę ochroną.

Być może nadałby się dla kogoś, kto ma tłustą cerę. Dla suchej nie polecam.

Oprócz porządnego oczyszczenia nie zauważyłam nic więcej. Nie rozjaśnia, nie wygładza, nie ujędrnia...

Nie wart swojej ceny i zabawy z panami celnikami przy sprowadzaniu go z Korei.

Używam tego produktu od: ok 4 miesiące