Nacomi, Olej kokosowy rafinowany

Nacomi, Olej kokosowy rafinowany

Olej kokosowy jest olejem roślinnym, wytwarzanym poprzez tłoczenie oraz rozgrzanie twardego, orzechowego miąższu. Jako ciecz ma barwę lekko żółtawą, a w temperaturze poniżej 25°C przybiera postać białego tłuszczu, nazywanego masłem kokosowym.

Działanie:
- wspomaga gojenie ran
- zapobiega plamom starczym
- pomaga przy egzemach
- spowalnia starzenie skóry i powstawanie zmarszczek
- odżywia skórę
- wzmacnia włosy - świetnie działa przeciwłupieżowo
- wspaniały i stosowany na świecie olejek do masażu

UWAGA! Prosimy o ocenianie i recenzowanie właściwości wyłącznie jako samodzielnego kosmetyku, a nie składnika innych kosmetyków lub suplementu diety.

w słoiczku
olejek
50 – 100ml
olejki

• Coconut Oil

Olej jak to olej

Ma przyjemną do użycia konsystencję. Jako, że jest rafinowany, to ma mniej właściwości pielęgnacyjnych i brak zapachu. Przyjemnie nawilża, natłuszcza. Bardzo dobry do produkcji własnych, naturalnych kosmetyków, ale także jako indywidualny produkt do skóry, czy włosów.

Najgorszy.

Wielu olejów miałam okazję spróbować, ale ten? To jest porażka. Skusiłam się w Hebe, bo chciałam miec takie małe pudeleczko z olejem kokosowym stricte do pielęgnacji, wszędzie były dość duże i szklane... Kiedy olej się roztapia, to wartwa znajdująca się na wieczku (warstwa tam jest, bo nie ma żadnego zabezpieczenia między wieczkiem a produktem) spływa po całym pudełku, brudzi wszystko dookoła, coś ogólnie z tym olejem jest nie tak, bo nie rozpuszcza się całkowicie, jest w nim dużo mniejszych i większych granulek, które nawet po kontakcie z ciałem sie nie rozpuszczają. Nie polecam, nawet w promocyjnej cenie nie warto sprawdzać. Na skórze i włosach- nawet jako dodatek do kąpieli!- też nie sprawdza się jak oleje kokosowe innych marek. Jedynie zapach na plus- po prostu go nie ma.

Średni

Tyle się słyszy o oleju kokosowym a tu lekkie rozczarowanie. Przyzwyczaiłam się do konsystęcji i nawet mi się podoba taka forma. Najpierw masełko a w rękach roztapia się na olejek. Tylko w moim przypadku niewiele nawilżał. Stosowałam na ręce nogi i ciało . Na nogach radził sobie średnio. Dzięki temu, że jest rafinowany nie posiada zapachu. Ale za 5,00 zł w promocji w Hebe można przetestować i nie żałować wydanych pieniędzy.

Jestem zdecydowanie na nie

Zwykły olej, który nie robi kompletnie nic. Do moich włosów zupełnie się nie nadaje. Nie wygładził, nie nawilżył. Skóry tak samo. On jedynie natłuszcza i zapycha, co z prawdziwym nawilżeniem ma niewiele wspólnego. Stoi u mnie na półce już bardzo długo i nie wiem co mam z nim zrobić. W ciepłych miejscach wylewa się z zamkniętego opakowania brudząc wszystko dookoła. Może w kuchni się sprawdzi jako zwykły olej, bo właściwości kosmetycznych w ogóle nie widzę.

bubel

poleciła mi go pani w hebe kilka lat temu. recenzje piszę dopiero teraz, bo robiłam porządki i na niego natrafiłam. smarując nim ciało nie czułam nawilżenia, dlatego nie przypadł mi do gustu. próbowałam smarować nim włosy, jednak to teżnie przynosiło żadnego efektu. szczerze mówiąc, nie mam pojęcia czy mogłabym do czegokolwiek go wykorzystać. mama próbowała nakładać go na stopy, jednak też tylko oleiła je sobie. niestety, zwykly bubel

dla mnie - do zmywania makijażu

Nie używałam jeszcze wersji nierafinowanej oleju (muszę spróbować!), nie wiem więc, jaka jest różnica. W każdym razie z oleju w tej wersji jestem zadowolona.

Do czego używam?
Nie do olejowania włosów - przy moich włosach olej kokosowy jakoś się nie sprawdzał, zdecydowanie lepiej reagują na gotowe kompozycje różnych olejków.
Za to jest to dla mnie idealny środek do zmywania makijażu - szczególnie gdy chcę dobrze doczyścić cerę w dni, gdy nakładałam azjatycki krem BB (silikony)- wtedy najpierw zmywam sam makijaż oczu płynem micelarnym lub mleczkiem, następnie myję twarz olejkiem lub właśnie olejem kokosowym, a na koniec domywam twarz pianką. Polecam ten rodzaj dokładnego demakijażu, nawet na co dzień, nie tylko przy kremach BB - cera odwdzięcza się naprawdę lepszym wyglądem i jest dużo zdrowsza, o wypryskach czy zapychaniu cery kosmetykami możemy zapomnieć.
Twarz z użyciem tego oleju myję najzwyczajniej w świecie: lekko zwilżam twarz (ciepłą wodą) i rozprowadzam olej (zazwyczaj ma on konsystencję dość gęstego masła, nie jest płynny, ale topi się od razu w kontakcie z ciepłem palców i skóry). Najlepiej na koniec zetrzeć pozostałości ściereczką - ja używam do tego celu starej już i niepotrzebnej Glov. Jeśli taką macie, nie wyrzucajcie jej po upływie zalecanych 3 miesięcy - świetnie sprawdza się do zmywania maseczek czy właśnie doczyszczania twarzy z resztek olejku.

Olej jest zasadniczo bezzapachowy - ja przynajmniej nic tam szczególnego nie wyczuwam. Ponoć naturalny rafinowany olej nie pachnie kokosem, więc się tego nie spodziewałam, ale jakoś mi szkoda, że nie pachnie ;) no ale cóż, wiedziałam co kupuję, nie będę utyskiwać. Po prostu jestem z tych, co wolą, gdy kosmetyk pachnie ;)

Dla mnie jest to głównie olej używany do mycia twarzy, nie oceniam go więc pod kątem olejowania włosów czy nakładania na ciało (jakoś wolę zwykłe balsamy i olejki, trochę nie chce mi się babrać z tłustym olejem, który zazwyczaj jest zastygnięty do poziomu twardego masła, co nie ułatwia rozprowadzania. Za wygodna jestem) ;) Ale fakt, że dla większości osób może się okazać uniwersalny, szczególnie że i w kuchni się przyda (bezzapachowy i nie zmienia smaku potraw!)
Z tego co słyszałam, trzeba tylko uważać z nim przy stosowaniu na włosy, bo tak samo jak niektóre włosy go uwielbiają, tak przy niektórych rodzajach włosów może tylko pogorszyć ich stan. Z tego, co mi wiadomo, choć specem nie jestem, jest polecany do niskoporowatych włosów.

Ten konkretnie olej Nacomi - według mnie podobny jak inne. Lubię tą markę ze względu na jej naturalność, z tym produktem też się polubiłam. Jedynie opanowanie mało mi się podoba, jakieś jest graficznie toporne. A poza tym - fajna rzecz, warto mieć.

Uniwersalny

Jest to produkt bardzo wszechstronny. Sprawdza się zarówno w kuchni jak i w celu pielęgnacji całego ciała. Świetnie nawilża skórę, sprawia że staje się miękka i odżywiona. Można go używać jako balsamu do ust a także na włosy. Znajduje się w wygodnym słoiczku. Jest bardzo wydajny ale zapach nie do końca mi pasuje

Raczej nie dla mnie

Na opakowaniu jest napisane, że nawilża i pielęgnuje skórę i włosy ale podobno można też olejem wykonywać nawet demakijaż. Ja używałam go jako balsamu do ciała . Nie stosowałam go na włosy gdyż moje włosy nie cierpią niestety oleju kokosowego nad czym ubolewam, bo kocham wszystko co kokosowe. Olej ma stałą konsystencję ale po rozmasowaniu go w dłoniach staje się całkowicie wodnisty. Myślałam, że będzie czuć kokosa ale zupełnie nic nie czuć więc mamy pewność, że jest to 100% naturalny produkt bez chemii. Mimo wodnistej konsystencji bardzo dobrze rozprowadza się olej po skórze, bardzo szybko także się wchłania. Nie zauważyłam, żeby zostawiał plamy na ubraniach. Moja skóra przyjęła go lepiej niż przyjęły by go włosy, była nawilżona ale nie jest to bombowa dawka jednak dla nie wymagającej skóry jest to wystarczające. Uważam, że fajnie jest tak od czasu do czasu wprowadzić coś nowego do pielęgnacji i zamiast balsamu użyć np taki olej.

Świetny na włosy niskoporowate

Stosowałam głównie na włosy bo olej kokosowy potrafi bardzo zapychać więc na twarzy mógł mi zrobić krzywdę.

Jest to jednak świetny produkt nawilżający włosy i odżywiający skórę głowy ale nie dla każdego rodzaju włosów. Wszystko zależy od ich porowatości.
Rozumiem dlaczego część komentarzy jest negatywna. Żeby kosmetyk odpowiednio działał trzeba go dobrać do naszych wymagać i potrzeb.
Tak jak dobieramy podkład do rodzaju cery, tak powinnyśmy dobrać rodzaj oleju do naszych włosów.
W moim przypadku (niskoporowate) jest najlepszym rozwiązaniem a dodatkowo nakładany na skórę głowy powoduje że wydziela się mniej sebum i włosy się mniej przetłuszczają.

Baju baju

Wykorzystałam 3 opakowania zanim stwierdziłam ze to nie to. Na początku byłam zadowolona. Stosowałam na włosy. Pózniej przestało mi sie podobać, ze za każdym razem olejek musze rozpuszczać bo jak nie to nałożę grudki na włosy. Jedynie w lato był w płynnej formie gotowy do użycia, gdy w domu temperatura podskoczyła a na ulicach było pusto z powodu upałów. Następnie kupiłam wielki olej kokosowy w biedronce za podobna cene i stwierdziłam ze to nie ma sensu. Ten olej także był rafinowany co pozbawia wielu dobrych składników. Rozstałam sie z nim. Nie tęsknie.

Mieszane odczucia

Mam porównanie z "porządnymi" olejami kokosowymi. Do celów kosmetycznych zawsze wybierałam nierafinowany olej kokosowy, z ekologicznych upraw, etc. Na ten skusiła mnie atrakcyjna cena. Używam go tylko do zmywania wodoodpornego makijażu oczu. I tu sprawdza się bardzo dobrze - szybko i skutecznie rozpuszcza maskarę i eyeliner. Nie sprawdził się jednak do nakładania na całą twarz. Na włosach wypadł średnio. Można się jednak tego spodziewać po rafinowanym oleju. Podsumowując, niezły produkt przy takiej cenie i do prostego zabiegu zmywania makijażu oczu.

raczej nie

Podczas całego szału na olej kokosowy i ja postanowiłam spróbować. Kupiłam rafinowany bo był tańszy, a chciałam zobaczyć czy to dla mnie. I w sumie dobrze, że nie wydałam więcej pieniędzy.
plusy:
- rozpuszcza makijaż nawet wodoodporny
- pozostawia miękką skórę
- wydajny i bardzo łatwo się topi w dłoniach

minusy:
- nawilżenie nie jest z najwyższej półki i jeśli jakaś część twarzy była zbyt sucha nie potrafił sobie z nią poradzić
- wywołuje u mnie zmiany na skórze
- zapycha

więc jednak jestem na nie