Wibo, WOW Glamour Satin (Lakier do paznokcu imitujący satynę)

Wibo, WOW Glamour Satin (Lakier do paznokcu imitujący satynę)

Pojemność 8,5 ml

Taki sobie

Kolory są przepiękne lecz na paznokciu wyglądają inaczej niż w buteleczce przede wszystkim dlatego że są matowe na początku są OK jak po kilku użyciach zaczynają być gęste oprócz tego nie trzymają się za dobrze na paznokciach. Moim zdaniem nie da się ich używać bez Top Coatu

Bardzo ładny efekt

Posiadam kolor nr 3, taki wpadający w fiolet.

Plusy:
+ śliczny półmat z drobinkami "pod spodem"
+ pozostaje matowy przez dobre kilka dni
+ dobrze kryje
+ szybko schnie
+ nie ma nadmiernych tendencji do odpryskiwania
+ trwałość mnie zadowala - ok. 4-5 dni

Minusy:
- potrafi się ścierać na końcówkach paznokci

Ładny kolor ale średnia trwałość

Posiadam kolor nr 05 czyli ciepły, migoczący, rubinowy kolor. Skusiłam się tym jak pięknie i żywo wyglądał w buteleczce ale na paznokciach zasycha do pół matu. Na początku byłam nieco rozczarowana ale w sumie kiedy się przyzwyczaiłam stwierdziłam, że to ładny, elegancki lakier w sam raz na jesień. Nie rzuca się w oczy jaskrawością a udało mi się usłyszeć kilka komplementów na jego temat. Trzyma się trzy/cztery dni a później powoli zaczyna się ścierać. Dla mnie to troszkę mało, lubię kiedy lakier trzyma się ładnie co najmniej pięć dni. Z drugiej strony robię rękami mnóstwo rzeczy więc u osób nie tak nad aktywnych jak ja powinien wytrzymać dłużej. Niestety jego dużą wadą jest czas zasychania, trzeba sobie zarezerwować co najmniej godzinę nicnierobienia żeby uniknąć dramatu.

Używam tego produktu od: tygodnia
Ilość zużytych opakowań: pierwsze zaczęte

Nie do końca..

Lakier skusił mnie obiecywanym efektem satyny.. niestety satyna bym to nie nazwala, raczej zwyklym metalicznym lakierem do paznokci.

+ ładne kolory
+ szeroki pedzelek
+ latwosc nakladania
+ mozliwosc stopniowania koloru
+ wydajnosc
+ pojemnosc
+ ciekawy design opakowania
+ trwalosc ok. 3 dni

- brak efektu satyny na paznokciach

Używam tego produktu od: 3 miesięce

Tragedia

Lakiery wibo kupuje od wielu lat, bo sa idealne... A raczej były. Lakiery satynowe mam 2 ( nr 1 -granat i nr 4 -piękny czekoladowy brąz) ten 2 przepieknie wyglada na poznokciach :) Niestety wiecej zalet chyba nie ma...

Zalety:
-Piękne kolory
-Ładny mat, niestety utrzymuje się tylko 2 dni, potem się świeci

Wady:
-Na poczatku ładnie sie rozprowadza, ale tylko przez 1-2 tyg, potem jest glutowaty i malowanie nim to tortura
-Szybko się ściera
-Lakiery wibo podrożały (kiedyś po 5 zł), a jakość byla nieporównywalnie lepsza od tego, co jest teraz...

Używam tego produktu od: Dłużej niż 3 miesiące
Ilość zużytych opakowań: Mniej niż 1

Mój ulubieniec na jesień i zimę :)

Lakiery z tej serii zakupiłam na promocji w Rossmannie.
Panował wtedy szał na satynowe lakiery, więc ja też się na nie skusiłam.
I nie żałuję :)
Posiadam 3 kolory- zielony, kobaltowy i bordo.

Bordowy:
Jako pierwszy wypróbowałam właśnie ten kolor i od razu bardzo Mi się spodobał jego wygląd na paznokciach.
2 warstwy wyglądają naprawdę super.
Jest bardzo elegancki.
Kolejnym razem na wierzch dałam jeszcze top coat i widać było piękne drobinki jakie zawiera ten lakier.
Pięknie mienił się w słońcu :)

Kobaltowy:
W buteleczce kolor wygląda naprawdę pięknie, ale na paznokciach jest dużo ciemniejszy i to Mnie bardzo rozczarowało. Ale z topem na wierzchu efekt jest naprawdę ładny.

Zielony:
To taka "choinkowa" zieleń, która na paznokciach prezentuje się naprawdę pięknie :)

Jednak trwałość tych lakierów nie jest zbyt dobra- nakładam 2 warstwy + top coat, a trzeciego dnia od pomalowania paznokci już mam starte końcówki.

Ale i tak uwielbiam te lakiery za piękny efekt jaki dają na paznokciach :)

Cena atrakcyjna, piękne kolory- szczerze polecam :)

Używam tego produktu od: kilka miesięcy
Ilość zużytych opakowań: 3 napoczęte

ciekawy w pewien sposób

Kolor zdaje się nr.3, taki fioletowy - o taki właśnie kupiłam. Szczerze mówiąc nie pamiętam kiedy go kupiłam, ale bardzo możliwe, że jakoś na jasieni, jak miałam okienko na uczelni i skoczyłam na chwilę do Rossmana (zdarza się przyznaję). Nie używam go praktycznie samodzielnie, nałożony sam jako pierwsza warstwa i kolejna wygląda owszem jak mat, ale jakiś taki zszarzały i smutny do bólu. Użyty na inny kolor i to bez znaczenia jaki czy czerwony czy niebieski czy co przyjdzie do głowy daję świetny efekt, który się wyróżnia, kolor jest głęboki, ładnie odbija światło, bardziej żywy i fioletowy. Nakładany w ten drugi sposób jest naprawdę fajny i dużo ciekawszy.

Używam tego produktu od: 4 msc
Ilość zużytych opakowań: w trakcie

Nijaki mat

Mnie porwał kolor nr 2,idealny do zbliżającego się sylwestra. Piękny, ale niestety tylko w butelce.
Kolor jest zbyt matowy, nie prezentuję się ciekawe na krótkich paznokciach, jest raczej dla kogoś o dłuższych paznokciach. Niestety schnie dosyć długo.
Podjęłam się drugiej próby, ale nie mogę się do niego przekonać.

Używam tego produktu od: tygodnia

Bardzo dobry

Plusy:
Trwałość
Przepiękny półmatowy efekt
Cena
Wybór kolorów

Minus
Jak dla mnie tylko jeden kobaltowy lakier z tej serii jest cudownie kryjący jedno krycie w pełni wystarczy, zaś bordowy z tej serii słabo mi wysycha i konieczne są 2 warstwy

jesienna, elegancka seria

Nie jestem jakąś wielką lakieromaniaczką. Lakiery kupuję bardzo rzadko, ale kiedy tylko zobaczyłam satynową serię Wibo przepadłam.

Nie byłam pewna jak będzie z ich trwałością, itp. więc kupiłam tylko jeden "na spróbowanie". Padło na nr 2 który urzekł mnie najbardziej. Jest to miks szmaragdowego i szafirowego z delikatną nutką fioletu, napakowany połyskującym brokatem- kameleon po prostu. Wszystko zależy od kąta padania światła i rodzaju oświetlenia. Pokryty top coatem przestaje być półmatowy (tak, wiem, odkryłam Amerykę :D ), ale nie traci swojej wielowymiarowości.
Lakier kryje idealnie po 2 cienkich warstwach i schnie w tempie ekspresowym.
Trwałość jest przeciętna. Sam lakier wytrzymuje u mnie jakieś 2-3 dni, a z top coatem do 4.

Nowe opakowania Wibo są bardzo estetyczne i eleganckie. Idealnie pasują do ich serii glamour.
Pędzelek jest cienki. Osobiście wolę grubsze, ale nie robię z tego powodu tragedii.
Konsystencja jest w sam raz. Lakier nie jest zbyt wodnisty, ani nie ciągnie się jak jakiś glut.
Duży plus za cenę! Nie jestem w stanie dać za lakier więcej niż 10 zł.

Kusi mnie jeszcze granat z tej serii- nr 1.

Dodaję zdjęcia, ale nie oddają one nawet w połowie jego uroku.

Edit 28.11.2014
Kupiłam kolor 01 (granat). Nie wiem czy ten kolor tak ma czy może lakier został zmacany (chociaż przed zakupem sprawdzałam), albo któregoś dnia kiedy jeszcze stał w szafie w Rossmannie został mocno podgrzany przez lampę, ale jego formuła jest okropna! Wolno wysycha, źle rozprowadza się po paznokciach i odłazi płatami już na drugi dzień! Kolor nr 2 tak się nie zachowuje. Jakbym miała zupełnie różne lakiery, różnych firm.
Niestety przez tego delikwenta odejmuję jedną gwiazdkę.

Świetny!

Jak dla mnie świetny lakier (posiadam nr 4)! Piękny efekt, lakier fioletowy mieni się na zielono jednak ten efekt mniej widoczny na paznokciach niż w butelce. Efekt matowy można zmienić nakładając top coat.

Plusy:
+ piękne kolory
+ ciekawy efekt
+ schnie w miarę szybko
+ długo utrzymuje się na paznokciach
+ 2 warstwy dają satysfakcjonujące krycie
+ cena
+ dostępność

Minusy
- trochę trudno się zmywa
- opakowanie ładne, ale zakrętka z pędzelkiem mało praktyczna, jakoś trudno się trzyma malując paznokcie, może to kwestia przyzwyczajenia
- jeszcze co do opakowań Wibo zwłaszcza lakierów minusem jest to, że ich numerki się ścierają.

Ilość zużytych opakowań: jestem w trakcie zużycia pierwszego opakowania

bardzo elegancki, jesienny manicure (nr 5)

Kiedy zaczęły się pierwsze jesienne dni zamarzył mi się jakiś jesienny kolor na pazurkach. Więc ruszyłam do mekki kosmetykoholiczek Rossmana ;) rozejrzeć się trochę. No i zobaczyłam go - Wibo Glamour Satin nr 5, piękne głębokie bordo. Cena przyjazna, więc maleństwo wylądowało w koszyku :D

Dla mnie to kolor kameleon, czasami jest ciepłą czerwienią, momentami brązem, cuuuudo :) Ma mnóstwo drobinek, które nadają mu metalicznego blasku i głębi. Na paznokciach laier prezentuje się niezwykle elegancko.

Trochę danych tecznicznych;)
- wąski pędzelek - wolę grubsze ale tym maluje się też dobrze
- odpowiednia konsystencja - ani się nie rozlewa po skórkach ani nie ciągnie gluciasto
- kwadratowa buteleczka - wygląda ładnie, ale trzeba się przyzwyczaić do zakrętki (wolę okrągłe ;) )
- błyskawicznie wysycha na pazurkach
- przeciętna trwałość - na moich ostatnio podniszczonych pazurkach do 4 dni

Jestem bardzo zadowolona, polecam!!