Coslys, Lotion Tonique Matifiante [Facial Mattifying Toner] (Tonik matujący do cery tłustej i mieszanej)

Tonik matujący działa regulująco i matuje cerę. Jest doskonały do stosowania po uprzednim oczyszczeniu skóry lub w ciągu dnia do odświeżenia. Zamyka pory i oczyszcza skórę dzięki kombinacji pięciu wyselekcjonowanych składników roślinnych.

Składniki aktywne:
- Wrzos - wyrównuje koloryt cery, działa ściągająco
- Dymnica - działa oczyszczająco i kojąco
- Bluszcz - tonuje i oczyszcza
- Szałwia - reguluje produkcję sebum, tonuje
- Mirra - działa ściągająco i kojąco

98.8 % składników jest pochodzenia naturalnego
15.8 % składników pochodzi z rolnictwa ekologicznego

To nie tonik a płyn miceralny

Toniku używam głównie rano lub w ciągu dnia po użyciu na przykład maseczek glinkowych. Wieczorem wolę toniki z kwasami.
Niespodzianek jako takich nie mam ale można też ten tonik stosować na ewentualne brzydale na naszej skórze dzięki czemu szybciej pójdą w siną dal.
Ten tonik to taki hydrolat oczarowy z doborczynną "wkładką" w postaci ekstraktów o olejków eterycznych, gliceryny oraz "oczyszczaczy" .Jeśli lubicie oczar to jest produkt dla Was .

Plusy:

wydajność
skład
nie spina skóry
dobrze oczyszcza
matuje
nie wysusza
pachnie ładnie ziołowo
dobrze oczyszcza i domyka pory
odświeża szczególnie wyjęty z lodówki
koi i goi ewentualne małe ranki
może być stosowany punktowy o niespodzianki
zwęża pory ale trzeba go trzymać w lodówce ( ja przelałam małą część do buteleczki z atomizerem i trzymam w lodówce rano po przebudzeniu robię taki zimny prysznic skórze - pory się obkurczają szkoda tylko że efekt nie jest na stałe tylko trzeba psykać co rano:))
zawiera capryl i decyl glucoside które dodatkowo oczyszczają (mjaą działanie delikatnie myjące) naszą skórę z resztek makijażu
i tonik w moim odczuciu działa jak płyn miceralny nawet czasem zostawia taki lekko mydlasty osad na płatku kosmetycznym
ładna buteleczka cieszy oko w łazience

Minusy:

cena mogła by być mniejsza
alkohol w składzie ( nie czuć go w ogóle podczas aplikacji)
zapach ziołowy lekko chemiczny ale da się wytrzymać bo jest naprawdę delikatny

Odejmuje punkty za cenę i alkohol

Ilość zużytych opakowań: 1 duże