FM Group, Luxury Collection FM 358 EDP

FM Group, Luxury Collection FM 358 EDP

Ultrakobiecy zapach utkany z białych kwiatów na delikatnej bazie z drewna sandałowego i cedru. Otula mglistą nutą wanilii, orzeźwia lekkim podmuchem bergamotki i czarnej porzeczki.

Nuty zapachowe: białe kwiaty, drzewo sandałowe, cedr, wanilia, bergamotka, czarna porzeczka

100% jesień/zima 0% wiosna/lato

Rewelacja na chłodne dni

Jest to mój pierwszy zapach z FM. Oczarował mnie trwałością, i ciepłem, jaki otula na cały dzień, na szaliku utrzymuje się nieraz i tydzień.
Zdecydowanie polecam na chłodne jesienne lub zimowe dni, ponieważ latem wydaje się zbyt ciężki.
Nie porównywałam z oryginałem, ze względu na cenę zostaję przy tej firmie.

słodziak

Pewnego pięknego wieczoru, będąc pod wpływem napojów wysokoprocentowych, koleżanka psiknęła mi nadgarstek jakimś specyfikiem. Zapach, w swoim upojeniu, uznałam za tak piękny, że postanowiłam - też kupię! Niemniej, rano doszło do mnie, że nie mam pojęcia, co to był za produkt. Po wypytaniu koleżanki - okazało się, że właśnie 358 z FM.

Nie powiem, zraziło mnie to. Do firmy miałam sporą niechęć, głównie przez jej przedstawicieli. Jednak jak zobaczyłam cenę produktu - postanowiłam zaryzykować, praktycznie w ciemno (nie będąc przekonaną o rzetelności moich pijackich opinii).

Okazało się, że zapach naprawdę jest obłędny. I to za naprawdę niewielkie pieniądze.

Do rzeczy - w zestawie dostajemy średnio atrakcyjny flakon, za to w bardzo ciekawym kartoniku. Zapach jest przesłodki, jeśli ktoś nie lubi tego typu aromatów - to raczej odradzam. Nada się dla naprawdę zagorzałych fanek słodkości aż do próchnicy. Jako że jestem wielbicielką słodkich i infantylnych zapaszków - przypadł mi do gustu. Nadal jednak twierdzę, że był to jeden z najsłodszych zapachów, jakie kiedykolwiek miałam.

Co mogę o nim powiedzieć - pierwsze wrażenie miałam takie - wata cukrowa i inne słodkości. Jest piękny, ale na pewno nie intrygujący. Nie jest seksowny, stonowany, ani elegancki. Dla kobiet lubiących wyrafinowane zapachy nie będzie to na pewno strzał w 10.

Mimo, że producent podaje, że produkt ma pachnieć wanilią - ja jej nie wyczuwałam zbyt wyraźnie. Wanilia, mimo że słodka, wydaje mi się bardziej stonowana. Tu przede wszystkim ciepła słodkość.

Z tego co wiem, zapach jest określany jako "odpowiednik" (a wg nawiedzonych konsultantów firmy - jest to dokładnie ten sam produkt) Manifesto YSL. Miałam okazję wyniuchać raz te perfumy - z ciekawości poszłam do Douglasa żeby przekonać się, na ile 358 odpowiada oryginałowi. I przyznam - w moim mniemaniu wygrywa kompozycja zapachowa podróbki - oryginał jest o wiele bardziej słodki, nawet dla mnie byłoby to nie do zniesienia. Tymczasem produkt FM Group, mimo że balansuje na granicy, to nie przekracza cienkiej linii śmieszności.

Nie do końca orientuję się czym dokładnie jest ten zapach - czy to EDP czy już perfumy (producent mówi o 20-procentowym zaperfumowaniu). Trwałość - raczej typowa jak dla EDP, po spsikaniu się rano, wieczorem można było coś jeszcze wyczuć. Niemniej - jeśli weźmiemy pod uwagę cenę (ok. 50 zł) jest to bezapelacyjnie wielka zaleta.

Do największych wad zaliczam dostępność - zostają nam aukcje internetowe albo konieczność męczenia się z sekciarskimi konsultantami-binzesmenami.

Podsumowując - polecam produkt fankom słodkich zapachów. Jeśli ktoś nie jest w stanie znieść takiej porcji infantylności cukrowej na patyku - stanowczo odradzam, bo jest to naprawdę słodki zapach.

Używam tego produktu od: wystarczył na 2,5 miesiąca