Christian Dior, Dior Addict 2014 EDT

Christian Dior, Dior Addict 2014 EDT

Świeży, kwiatowo-drzewny zapach. Mandarynka sycylijska łączy się z jaśminem sambac oraz tunezyjskim olejkiem pomarańczowym na tle drzewnego olejku sandałowego wykończonego akcentem waniliowym.

Kategoria: kwiatowo - drzewna

Nuty zapachowe: jaśmin, mandarynka, olejek pomarańczowy, olejek sandałowy, wanilia

0% jesień/zima 100% wiosna/lato

Zapach tak, trwałość skandaliczna!

Zapach zbiera niezbyt pochlebne opinie, ale cóż...podoba mi się ;) nie znam zapachu podobnego do Addict EDT. Choć myląca jest ta sama nazwa dla dwóch czy nawet trzech kompletnie różnych zapachów, odróżniając jest EDP czy EDT. Dziwny i niezrozumiały zabieg.

Zapach jest oryginalny. Lekki, ale nie jest to typowy świeżak. To taki rozwodniony syropek ( a więc nie za lukrowaty) przełamany mniej wibrującą nutą jaśminu i sandałowca. Przez to zapach nie da się opisać jako przesłodzony.

Według mnie jest idealnie wyważony. Słodycz nie morduje. Jaśmin nie odrzuca. Sandałowiec nie zamienia zapachu w unisex. Żadna nuta nie wysuwa się na prowadzenie.
Przyszedł z odsieczą kiedy mój ulubieniec Givenchy Ange ou demon la secret zaczął mnie w końcu męczyć (po latach) wibrującymi owocami ;)

Zapach przyjemny, niebanalny, niekontrowersyjny. Negatywne opinie mogą wynikać z innych oczekiwań, szczególnie w porównaniu do Addict EDP.
Oryginalny, nie znam niczego podobnego. Nadaje się i do pracy i na wakacje. Nikogo nie przyprawi o ból głowy. Na każdą porę roku. Choć nie jest to zapach tysiąca osób. Zbiera pozytywne opinie.

Na uwagę zaaługuje flakon. Niby prosty, ale detale robią całość. Flakon prezentuje się pięknie, bardzo w moim guście :)

No dobrze, to co poszło nie tak?

Trwałość. Ja wyczuwam go mniej więcej przez godzinę. Potem zaczyna niknąć...w tej cenie jest to dla mnie skandaliczne. 360 zł zan 50 ml to sporo, większość zapachów o tej pojemności zamyka się w 300. Wiem, że lżejsze zapachy są mniej trwałe, ale jednak większość z nich wyczuwam dłużej.

Nie rozwija się spektakularnie, choc w drugiej linii wysuwa się wanilia. Ale według mnie ten zapach tego nie potrzebuje. Chciałabym go zatrzymać jak najdłużej w swojej pierwotnej formie, bo jest to zapach złożony kwiatowo- owocowo- sandałowy.

Używa produktu od: próbka

nie nie nie

Zupełnie bezpłciowy zapach, nie mający nic wspólnego z klasycznym Addict. Pachnie jak Daisy albo inny świeży zapach bez polotu. Rachityczny, bliskoskórny, ledwo go czuć. Nawet jako mgiełka zapachowa wychodzi blado.

Fantastyczny

Zdecydowanie dla mnie jeden z lepszych zapachów od Diora. Nie jest duszący ani przytłaczający. Bardzo fajnie się rozwija. Po kilku godzinach wychodzi wanilia, która jest tak zmysłowa i subtelna, że człowiek się rozpływa. Inaczej pachnie na ubraniach i na skórze. Bardzo trwały, trzyma się cały dzień i nawet po kąpieli jest jeszcze wyczuwalny. Polecam serdecznie fanom waniliowych nut!

to nie Dior!

Zostałam uraczona kilkoma próbkami tego zapachu podczas zakupów i po kilkunastu testach mogę przedstawić swoje zdanie.

Na widok nowego zapachu Diora serce zabiło mi mocniej, całe szczęście, że nie kupiłam bez testowania.

Wszystko można o nim napisać, ale na pewno nie to, że jest wyrafinowany. Zapachy z serii Addict zwykły mieć w sobie "pazur", tutaj jest smętnie i kwiatowo. Mało tego, zapach jest płaski jak deska stolarska, nie rozwija się wcale. Początkowo uderza mandarynka i jaśmin, potem jest już tylko słodycz kwiatków z najgorszego "avonovskiego" gatunku. Zapach miał być słoneczny, letni, wyszło z tego coś bardzo słabego pod czym podpisała się tak świetna marka. Na moje szczęście trwałość to jakieś 3 godziny, więc szybko znika. Nie polecam, radzę przetestować w zaciszu domowym, albo przynajmniej kilka razy w sklepie. Na pewno nie kupię buteleczki pełnowymiarowej.

Używam tego produktu od: kilka tygodni
Ilość zużytych opakowań: 5ml