Avon, Planet Spa, Amazonian Treasures, Moisturizing Bath and Body Oli (Olejek do ciała i kąpieli `Amazońskie skarby acai`)

Olejek do ciała i kąpieli` Amazońskie skarby acai` intensywnie nawilża opaloną skórę a także wysuszone włosy, dzięki czemu stają się gładkie i odżywione.

Cena: ok. 25zł / 150ml

Sprawdza się

Olejek był przeze mnie używany tak jak producent proponuje - i do kąpieli i na włosy. Zaczęłam używać tego olejku w trakcie lata, kiedy to kąpiele w jeziorach czy basenach jest na pierwszym miejscu wraz z intensywnym opalaniem, a skończyłam w zimowych miesiącach.

Cały produkt zamknięty jest w wygodnym opakowaniu z bardzo przyjemnym zamknięciem, które nie psuje się ani nie jest problematyczne w otwieraniu dla osób o dłuższych paznokciach. Według mnie konsystencja jest lekko za rzadka i jak ktoś nie jest ostrożny to wszystko przeleje się między palcami. Zapach jest oczywiście naprawdę warty uwagi - bardzo owocowy oraz idealny na lato.
Stosowany podczas kąpieli bardzo przyjemnie nawilża skórę oraz pozostawia po sobie dobrą warstwę na skórze. Dlaczego dobrą? Ponieważ nie jest ona warstwą uciążliwą, a na tyle skuteczną, że nie trzeba stosować żadnego kremu czy balsamu na skórę. Ogromny plus za to, bo jest to idealne ukojenie dla świeżo opalonej skóry, która jest cała zaczerwieniona i wrażliwa na dotyk. Jeśli chodzi o włosy to przede wszystkim skupiłam się na tym, by je chronić przed wysuszeniem lub nieprzyjemnymi konsekwencjami spędzania dużej części czasu w basenach w mocno chlorowanej wodzie. Nakładałam olejek tak do połowy długości włosów (w niewielkiej ilości), ponieważ mam włosy przetłuszczające się i nie chciałam podejść z tym produktem za wysoko i jeszcze bardziej przyspieszyć ich przetłuszczanie. Włosy po spłukaniu oraz naturalnym wysuszeniu były gładkie, miękkie w dotyku, w dużo lepszej kondycji niż zaraz po powrocie z basenu oraz zauważyłam, że o wiele łatwiej mi przyszło je rozczesać. Produkt nie przyspieszył przetłuszczania się, ale to może dlatego, że stosowałam go do połowy długości. Według mnie wydajność jest naprawdę bardzo rozsądna - do kąpieli nie trzeba wiele, by uzyskać przyzwoity efekt, a co do włosów to już z przyzwyczajenia niewiele nakładam. Zimą jednak nie czułam, by ten produkt był mi potrzebny i o wiele częściej sięgałam po maskę i krem niż po ten olejek. Wydawał mi się za słaby na takie mrozy i niestety nie blokował na długo powstawanie pokrzywki na nogach (co jest moim utrapieniem każdej zimy). Cena regularna jest trochę za wysoka, ale można próbować szczęścia na promocjach.

Produkt ten na pewno nie zastąpi starej, dobrej odżywki/maski do włosów i kremu/balsamu, ale na pewno jest dobrym produktem zastępczym, kiedy skóra jest bardzo wrażliwa na dotyk przez świeżą opaleniznę, a włosy podniszczone od złej wody i nagromadzenia intensywnych promieni słonecznych. Na lato w sam raz.

Zapach-marzenie <3

Olejek dostalam jako prezent. Jestem bardzo zadowolona, pokochalam za zapach, uwielbiam za nawilzenie :) Uzywalam go do kapieli.
Plusy:
-piekny zapach
-pozostawia skore nawilzona, miekka
-bardzo ladne opakowanie
-wydajnosc
Nie wiem, czy odzywil moja skore ale i tak daje maksymalna ilosc gwiazdek, bo uwazam, ze produkt jest tego wart. Polecam :)

Używam tego produktu od: kilku tygodni
Ilość zużytych opakowań: 1 cale, 150ml

Nie, nie, nie i jeszcze raz nie

Miałam już maseczkę i peeling do ciała z serii Amazońskie Skarby Acai - żaden z tych produktów nie zachwycił mnie chyba niczym, poza zapachem. Postanowiłam jeszcze wypróbować ten olejek. Użyłam go dokładnie dwa razy jako olejku do ciała. Działanie nawilżające jest słabe - powiedziałabym, że nada się raczej do niezbyt suchej skóry. Na szczęście nie zostawia na skórze tłustej, lepkiej warstwy - szybko się wchłania. Niestety zaskoczył mnie jego zapach. W opakowaniu pachnie tak jak pozostałe produkty z serii, ale po nałożeniu go na skórę... No nie wiem... Dla mnie to jest zapach stęchlizny i ten zapach coraz wyraźniej daje się wyczuć, w miarę jak ulatnia się zapach jagód acai. Zaznaczam, że olejek na pewno nie jest przeterminowany ani też nie był przechowywany w jakichś niesprzyjających warunkach, żeby coś takiego się z nim stało. Hmm... Może to przez to, że jestem w ciąży i jestem wyczulona na zapachy. Nie wiem, ale w tej chwili nie jestem w stanie dalej używać tego olejku.

Używam tego produktu od: dwóch dni
Ilość zużytych opakowań: początek pierwszego

Polecam jako balsam

Po pierwsze olejek ma nieziemski skład - krótki, bez alkoholu i zawierający same dobroczynne składniki bez żadnych zapychaczy. Stosowałam go jako olejek do ciała, mający za zadanie nawilżyć skórę po kąpieli. W tej roli sprawdza się znakomicie. Przepięknie, jagodowo pachnie, skóra jest mięciutka, a sam olejek nie lepi się. Jest mega wydajny - kilka kropelek pozwala nawilżyć całe ciało :) Spokojnie można stosować go po depilacji, dzięki wspaniałemu składowi. Olejek jest dosyć rzadki, więc nie wszystkim może odpowiadać taka formuła.

Gładsze włosy

Używałam go do kąpieli, jednak ten sposób u mnie się nie sprawdził. Owszem skóra była nawilżona i pięknie pachniała, ale nie podobało mi się to, że pozostawia on na skórze tłusty film. Osobiście nie lubię takiego efektu. Natomiast świetnie współgra z moimi włosami. Już po pierwszym użyciu zauważyłam, że moje włosy stały się gładsze i nie były już tak suche. Dodaję go do szamponu (w niewielkiej ilości) i wmasowuje we włosy, a następnie dokładnie spłukuję.

PLUSY
+ zapach
+ konsystencja
+ wydajność
+ poręczne opakowanie

MINUSY
- cena (powinna być conajmniej o połowe mniejsza)

Nie wiem czy kupię go ponownie, bo mam kosmetyki o dużo lepszym działaniu niż ten olejek, ale mimo to jest to naprawdę fajny produkt :)

Ilość zużytych opakowań: końcówka pierwszego

pięknie pachnie

Tego olejku używałam już na kilka sposobów:

1. do kąpieli - i u mnie tu sprawdza się najbardziej, natłuszcza skórę, pozostawia delikatny zapach, nawilża,

2. do masażu - może być choć wolę inny rozgrzewjący, swoim zapachem otula i sprawia że masaż jest przyjemny ale dość szybko się wchłania więc trzeba go częściej nakładać,

3. do włosów - tu u mnie sprawdził się najmniej, ale dochodzę do wnisoku że moim włosom olejki i olejowanie kompletnie nie służy, bo po tych zabiegach wyglądają gorzej niż przed i szybciej się przetłuszczają, no chyba że ja robię coś źle, ale raczej nie sądzę, próbowałam już z różnymi olejkami i po każdym taki sam efekt.

Olejek:
+ pięknie pachnie - jak cała ta seria,
+ nawilża,
+ delikatnie natłuszcza,
+ jest wydajny,
+ ma łądne opakowanie,

Minusy:
- mógłby być odrobinę gęstszy, wtedy nakładanie byłoby lepsze
- cena bez promocji zbyt wysoka,

Poza tym wszytsko ok.

Używam tego produktu od: ponad miesiąca
Ilość zużytych opakowań: końcówka pierwszego

Idealnie cudowny

Jestem zachwycona tym produktem! Olejek ma bardzo przyjemny zapach i świetnie nawilża, nie trzeba używać balsamów do ciała :) Mimo konsystencji olejku, nie zostawia tłustych smug i łatwo się rozprowadza. Dodany do kąpieli czyni skórę cudownie gładką, a zapach bardzo długo pozostaje na skórze. Jest bardzo wydajny - wystarczy niewielka ilość aby uzyskać pożądany efekt. Skóra jest delikatnie nabłyszczona, co przy wieczornym świetle wygląda fantastycznie.

Używam go także go masażu :)

Produkt obowiązkowy w każdym domowym salonie SPA!

Ilość zużytych opakowań: w trakcie pierwszego opakowania

Uwielbiam go

Cudowny jest ten olejek. Zapach jest rewelacyjny. Nie pierwszy produkt z tej seri uzywam, więc mnie nie zaskoczył. Natomiast zaskoczył, ze tak długo się utrzymuje. Nie byłam przekonana do olejków do ciała. Pierwszy dostałam. Od tego czasu zawsze jakiś mam Używam zawsze rano. Szybko się wchłania, nawilża na długo. Nie podrażnia, nie zapycha, nie uczula.

Używam tego produktu od: od pół roku
Ilość zużytych opakowań: 2 całe opakowania

Uczta dla ciała i zmysłów

Olejek pachnie pięknie, skóra po kąpieli jest miękka, nawilżona i natłuszczona, nie trzeba już wsmarowywać żadnych kremów czy balsamów. Idealne rozwiązanie po męczącym dniu kiedy nic nam się nie chce. Wystarczy wlać olejek do ciepłej wody, zrelaksować się w kąpieli i cieszyć się wypielęgnowanym ciałem......a potem niestety trzeba wyszorować wannę. Olejek niestety jest też mało wydajny i za to odbieram mu jedną gwiazdkę.

Ilość zużytych opakowań: 2 butelki

Szału nie ma...

Produkt zakupiłam od konsultantki za 1o zł i to rozsądna cena za ten produkt.

Niestety cena katalogowa to ponad 25 zł i to wg mnie lekka przesada za tak średni produkt.

Plusy:
+pięknie pachnie, tak jakby owocami leśnymi.
+przyzwoicie nawilża

Minusy:
-bardzo niewydajny- starcza na maks 2 tygodnie
-nawilżenie jest krótkotrwałe

Jak dla mnie działanie ma takie, jak inne oliwki dla dzieci za 10 zł, więc cena katalogowa jest kosmiczna.

Ja raczej nie skuszę się ponownie.

Ilość zużytych opakowań: 1 zużyte