Lirene Dermoprogram, Lirene, Emolient, Kojąca emulsja do ciała

Lirene Dermoprogram, Lirene, Emolient, Kojąca emulsja do ciała

Kojąca emulsja bogata w olej ryżowy i sojowy, łagodzi i zapobiega podrażnieniom skóry oraz chroni jej barierę lipidową. Odpowiednio nawilża i natłuszcza sprawiając, że skóra staje się miękka i jedwabista w dotyku. Intensywnie nawilżający kompleks substancji aktywnych Lactil odżywia skórę. Gliceryna i wazelina farmaceutyczna poprawiają elastyczność i miękkość naskórka. Testowano dermatologicznie.

Skład: Aqua (Water), Isopropyl Palmitate, Cetearyl Alcohol, Paraffinum Liquidum (Mineral Oil), Glycine Soja (Soybean) Oil, Ceteareth-20, Glycerin, Petrolatum, Dicaprylyl Ether, Glyceryl Stearate SE, Dimethicone, Oryza Sativa (Rice) Bran Oil, Sodium PCA, Sodium Lactate, Triethanolamine, Acrylates/C10-30 Alkyl Acrylate Crosspolymer, Ethylhexylglycerin, BHA, Disodium EDTA, Glycine, Inositol, Niacinamide, Urea, Lactic Acid, Fructose, Phenoxyethanol, Methylparaben, Sodium Benzoate, Parfum (Fragrance).

/w/

Nie, nie, nie dla suchej skóry

Mam skórę średnio suchą, ale nie wyobrażam sobie osoby która chciałaby ratować się tym produktem, jako przeznaczonym dla bardzo suchej skóry.
Nie odnajdę tutaj nawet jednego plusa.
Zapach dla mnie tragiczny, a to właściwie jedyne co po tym zostaje na skórze ( i to długo) oprócz dziwnego filmu, który nie ma nic wspólnego z nawilżeniem, ukojeniem, wręcz czuć na skórze takie jakby drobniuteńkie igiełki. Skóra wygląda jak po kąpieli- na suchą, bez balsamu, owszem czuć że jest delikatnie miększa, ale to nie jest produkt który ma koić bardzo suchą skórę. Dłonie od wewnątrz po smarowaniu są jakby naciągnięte, wysuszone, chce sie po tym ciągle pocierać czubki palców.
W jednym producent napisał prawdę, rzeczywiście produkt się wchłania szybko..
Kolejna rzecz to cena, oraz pojemność. Za ten produkt nie dałabym 5 zł, a niestety pożegnałam się z prawie 20. Nad małą pojemnością w tej sytuacji w sumie nie płaczę, bo i tak muszę rozglądać się za czymś innym, co nawilży, natłuści, odżywi oraz ukoi.
Reasumując: produkt nijaki, ale do zapamiętania, niestety nie za jego zalety.
Nie rozumiem czemu taki produkt zadedykowali dla skóry suchej?
No ale to moje odczucia.

Używam tego produktu od: Tygodnia
Ilość zużytych opakowań: Jedno

super, nie spodziewałam się :)

Tę emulsję poleciła mi siostra. Sama pewnie bym jej nie kupiła. Zdetronizowała mój hitowy balsam i zostanie na pierwszej pozycji ::)

+ świetna, śmietanowa konsystencja, bardzo delikatna
+ dobrze sie wchłania, dobrze rozprowadza
+koi skórę, u mnie również podrażnienia po depilacji (jak nałożę na depilowaną skórę najpierw samoopalacz, a potem emulsję to już nie daje rady, łydki swędzą i pieką jak u recenzentek poniżej)
+ odżywia skórę i daje komfort, czuję że moja skóra nie jest sucha czy wiotka tylko właśnie odżywiona
+wygodne opakowanie z pompką

-kartonik, w którym znajduje sie butelka jest zbędny, szkoda drzew

Bardzo polecam. Mój hit :)

Ilość zużytych opakowań: 1/2 butelki

Przyzwoita emulsja

Zaciekawiona nowością Lirene, kiedy zobaczylam że jest w promocji pobiegłam do rossmana i kupiłam. Myślę sobie, że przyda się jakiś "emolient" na zime... :)
Emusje oceniam dobrze.
Plusy:
*przyjemna, rzadka konsystencja
*ładny zapach niedrażniący
*cenę da się przeżyć :)
*wydajna
*bardzo natłuszcza, pozostawia śliski film na skórze
*zdrowo wyglądająca skóra, nawilżona, miękka

Minusy:
*jak smaruje nią dłonie i po jakimś czasie je umyje- znowu są suche :( Mogła by ta emulsja wnikać bardziej w głąb i zostawać na dłużej, ale... od tego są już kremy do rąk :)
Ogólnie produkt warty przetestowania.

Ilość zużytych opakowań: 1 opakowanie 300 ml

"kojąca"....

Tej jesieni postanowiłam być przygotowana na sezon grzewczy i emolientową nowość od Lirene zgarnęłam z drogeryjnej półki, jak tylko się na niej pojawiła. Pamiętając dobroczynne działanie balsamu 100% regeneracji podeszłam do niej z pełnym zaufaniem i optymizmem. Muszę przyznać, że dawno się tak nie zawiodłam.
Emulsja (tak jak i balsam) zamknięta jest w zgrabnej butelce z pompką -super: i wygodnie i bezpiecznie. Parafiny w składzie się w tym przypadku nie wystraszyłam, bo na łydkach i ramionach nie powoduje takich spustoszeń jak na twarzy czy dekolcie, a z myślą o moich przesuszających się kończynach ją nabyłam :)
Pierwsze wrażenia: rewelacja. Kremowa konsystencja, emulsja łatwo się rozprowadza i wchłania pozostawiając delikatny nietłusty film.
Efekt na skórze: rewelacja x 2. Skóra jest gładka, miękka i subtelnie pachnąca.

Skąd więc ocena?

Ano stąd, że emulsja z nazwy i założenia ma być kojąca. Wiadomo, że nawet najlepsze maszynki pozostawiają na skórze mikrourazy, jest ona po goleniu lekko podrażniona i potrzebuje ukojenia. Emulsja Lirene jest największym koszmarem, jaki zdarzyło mi się zafundować swoim łydkom po goleniu. Pieczenie to nic w porównaniu z silnym zaczewienieniem i krostami, które towarzyszyły mi jeszcze kilka dni. Skórę doprowadzałam do porządku innymi kosmetykami.

Reakcja na skórze po goleniu potwierdzona jest obserwacjami koleżanki, która skusiła się na balsam z tej samej linii -nasze nogi były w identycznym stanie :/

Emulsję zużyłam do końca, skrzętnie pilnując, by nie dostała się w żadne wrażliwsze czy podrażnione rejony skóry, jednak bez poczatkowej przyjemności i tylko dlatego, że nie lubię wyrzucać niezużytych kosmetyków...

Używam tego produktu od: 1,5 miesiąca
Ilość zużytych opakowań: jedno całe