Klub Recenzentki Kody rabatowe Konkursy i testy

Babydream, Leichtkamm-Shampoo (Szampon ułatwiający rozczesywanie włosów)

Babydream, Leichtkamm-Shampoo (Szampon ułatwiający rozczesywanie włosów)

Babydream szampon ułatwiający rozczesywanie włosów. Zawiera łagodne substancje myjące bez mydła, które są dostosowane do mycia delikatnych włosów małych dzieci. Szampon nadaje włosom połysk i ułatwia ich czesanie. Ekstrakt z kiełków pszenicy pielęgnuje włosy i skórę głowy. Szampon jest przeznaczony do codziennego mycia włosów dorosłych. Nie zawiera barwników i substancji konserwujących. Nie zawiera oleju mineralnego i parafinowego. pH neutralne dla skóry. Tolerancja przez skórę potwierdzone dermatologicznie.

pielęgnujące, oczyszczające
w butelce
żel
100 – 250ml
Skóra
wrażliwa

Zdecydowanie nie ułatwia rozczesywania

Szampon kupiłam z myślą o myciu włosów córki i tak też go używałam. Ze swoimi włosami nawet nie ryzykowałam, bo produkty Babydream niekoniecznie się z nimi dogadują.

Szampon, jak dla mnie, ma idenatyczne cechy i właściwości, jak jego brat do mycia i kąpieli.
Tak samo pachnie (przy dłuższym stosowaniu zaczyna drażnić), ma taką samą konsystencję i tak samo się pieni - nawet całkiem spoko, jak na kosmetyk bez SLS.
Mimo łagodnego składu dobrze oczyszcza skórę i włosy, ale plącze niemiłosiernie, wysusza i puszy włosy. Ponadto przy dłuższym stosowaniu potrafi podrażniać.
My musieliśmy z niego zrezygnować, bo młoda ma dość wrażliwą skórę i po kosmetykach Babydream często się drapała.

Cena niska, dostępny w każdym Rossmannie, ale niestety nie dla nas.

Zawsze w łazience

Jest to przyjaciel moich włosów.
Krótko co o nim myślę:
Szampon co prawda dla dzieci, bez SLS i alkoholu, z całkiem przyjaznym składem, nie uczulający, nie podrażniający, nie zwiększający łupieżu lub swędzenia, nie wzmagający przetłuszczania się włosów na głowie i jednocześnie nie wysuszający tych na dole, a do tego w niskiej cenie.
Co prawda jego właściwości ułatwiających rozczesywanie trzeba by chyba ze świeczką szukać, ale jest to bardzo przyjemny produkt.
Delikatnie domywa włoski, a w połączeniu z odżywką lub olejkiem włosy rozczesują się na prawdę bardzo fajnie. Po umyciu włoski są delikatne, miękkie, nie przetłuszczają się i nie puszą, a do tego ślicznie pachną!

Bardzo lubię i wracam

Jest to jeden z niewielu szamponów do których wracam, za każdym razem kiedy mam zbyt przesuszoną głowę lub czuję że za mocno oczyszczałam skórę włosów zawsze mi pomaga i łagodzi. Zawsze używam odżywki więc nie mam problemu z rozczesywaniem, nie liczę nigdy na szampony w tym zakresie. Ogólnie polecam do codziennego stosowania, nie ma SLS, łagodzi, jest dobry dla dzieci i dorosłych ma typowwy zapach dziecinnych kosmetyków.

Co to jest strobing? [Odpowiadają mężczyźni]

paskudztwo

Szampon podobno miał delikatnie oczyszczać włosy, pomagać przy ich rozczesywaniu. Niestety – jeśli nie użyje się odżywki, to włosy po nim są splątane, suche i sztywne. Szampon delikatny, więc prawie wcale się nie pieni. Mało wydajny, trzeba go sporo zużyć, żeby jako tako umyć głowę. No i ten okropny zapach, chemiczny, ostry.... Zmarnowane pieniądze.

Niestety powoduje u mnie łupież i swędzenie skóry głowy

Szampon w uzyciu bardzo przyjemny, tzn ma delikatny zapach i dobrze się pieni, a po zastosowaniu włosy rzeczywiście lepiej się rozczesują nawet bez odżywki. Jednak zakupiłam go w celu zafundowania moim włosom, a zwłaszcza skórze głowy, detoksu od klasycznych szamponów z SLSami. Skład wydawał mi się dobry. Niestety jak widać nie tędy droga, bo problem z łupieżem tylko się nasilił... W dodatku skóra zaczęła swędzieć już na drugi dzień po myciu... Może dla innych lub dla dzieci dla których jest dedykowany, ten szampon się sprawdzi, dla mnie niestety to totalna klapa.

mój must have

dawno temu używałam jego klasycznego odpowiednika, nie byłam zadowolona bo baaaardzo platał włosy, miałam problem nawet po nałożeniu odżywki aby moje włosy chciały się rozczesać. Kiedy niespełna rok temu na serio wzięłam się za swoje włosomaniactwo powróciłam do babydream ale w tej wersji. I to był strzał w dziesiątkę! szampon bardzo ładnie domywa włosy, nie plącze, włosy są miękkie, nie przetłuszczają się zbyt szybko. Do tego niska cena i dostępność stanowią zdecydowane plusy. Skład jest bardzo dobry, bez zbędnych dodatków. Mnie bardzo służy - polecam.

Dobry :)

Szampon ten kupiłam zachęcona działaniem jego brata z serii.

Plusy:
*dobrze oczyszcza
*łagodzi podraznienia i uczucie swędzenia
* włosy są miękkie i łatwiej się rozczesują (nie wysusza włosów jak drugi szampon z serii)

Polecam!

Nie dla mnie

Szampon ten zbiera raczej same dobre recenzje to też postawiłam go wypróbować zwlaszcza, że lubię rossmannowskie serie produktów, mam spore problemy z rozczesywaniem włosów.
Szampon jest na pewno bardzo delikatny i tego mu nie można odmówić. U Ciebie sprawdziłby się dobrze. Nie szczypie w oczy, nie podrażnia, nie wysusza skalpu. Na moich dorosłych włosach się niestety nie sprawdził: nie zauważyłam lepszego rozczesywania go jego zastosowaniu a domycie włosów ( z suchego szamponu, resztek kosmetyków do stylizacji itd) sprawiło mi naprawdę ogromną trudność: myłam po kilka razy, ciężko się o spłukuje, ma tępą konsystencję i słabo się pieni.

Jak dla moich włosów oczyszcza za słabo. A szkoda...

Lubię to!

Okres zimowy to dla mnie czas niekończącej się walki z plączącymi się włosami, sprawcą są oczywiście wełniane szaliki i szorstka tekstura płaszczy. Nie chciałam za każdym razem ładować na włosy silnych odżywek, które pomogły by mi rozczesać moje pasma, więc postanowiłam zainwestować w ten szampon.

Konsystencja jest taka, jak w klasycznej wersji. Nie rzadka i nie gęsta, jest w sam raz. Substancja jest przezroczysta a zapach typowy dla linii Babydream, taki ,,dzidziusiowaty" kojarzący się z kosmetykami dla niemowląt.
Szampon na szczęście dosyć dobrze się pieni i na moje długie włosy nie potrzebuję zbyt wielkiej ilości, nalewam go trochę w zagłębienie dłoni. Dobrze radzi sobie z moim problematycznym skalpem, który raz ma tendencje do przesuszania a innym razem do nadprodukcji sebum.

Lubię go, bo naprawdę pomaga w rozczesywaniu poplątanych włosów, specjalnie, żeby to sprawdzić nie nakładałam odżywki po jego użyciu. Jestem posiadaczką grzywki, dlatego zależy mi na tym, żeby szampon nie obciążał włosów i w tym wypadku nic takiego nie miało miejsca- grzywka wyglądała należycie, nie rozdzielała się, nie tworzyła tłustych, zlepionych pasemek, wyglądała tak jak po myciu moimi ulubionymi szamponami.

Polecam! Cena niewielka a szampon jest dobry z łatwością można kupić go w każdym Rossmannie.

Coś mi w nim nie odpowiada

Zużyłam już kilka butelek "klasycznego" Babydream i nie miałam większych zastrzeżeń do jego działania, dlatego ucieszyłam się, że mogłam upolować na promocji tę wersję, którą już od dłuższego czasu chciałam wypróbować. Niestety, ulepszony szampon traci w porównaniu z klasykiem. Zarówno butelka, jak i zapach są identyczne, oba szampony pienią się słabo, ale zwykły babydream nie obciąża włosów tak, jak robi to ten szampon. Używając go mam wrażenie, że włosy szybciej się przetłuszczają (zazwyczaj spokojnie wytrzymują dwa dni) i są bardziej oklapnięte. To sprawia, że raczej do niego nie wrócę. Szkoda, pozostałe parametry są w porządku.
PS. Etykietka "nowego" szamponu jest urocza :)

Must Have

Dbam o włosy przez ok. 2 lata. Na początku używałam klasycznego Babydreamu, ale gdy zobaczyłam wersję ułatwiającą rozczesywanie postanowiłam go spróbować. Teraz nie wyobrażam sobie codziennego mycia włosów bez tego szamponu. Nałożony w odpowiedniej ilości i dobrze "roztarty" nie przyspiesza przetłuszczania włosów, choć nie powiem, że nie miałam z tym problemu. Grunt to znaleźć patent, aby dobrze zadziałał.

Plusy:
- naprawdę ułatwia rozczesywanie - nie plącze włosów tak mocno, jak jego podstawowa wersja
- nie przetłuszcza ani nie przesusza, jeśli odpowiednio jest stosowany
- cena
- konsystencja - lekko ścięta, nie spływa z rąk zanim zdążę go nałożyć
- zapach - pachnie dzidziusiem :)
- dostępność - w końcu to rossmannowa marka, więc raczej go w żadnym Rossmannie nie zabraknie

Minusów nie znalazłam, ale radzę oczyszczać włosy mocniejszym szamponem po kilku zastosowaniach, bo nagromadzonych po kilku dniach silikonów nie domyje na pewno.

Ogółem jest to moje KWC i zostanę z nim na zawsze ;)

Nie podoba mi się

Mam długie, bardzo ciężkie, gęste włosy. Zuzylam kilka buteleczek tego szamponu z uwagi na jego delikatny skład. Farbuję się na rudo i chcę jak najwolniej wyplukiwac barwnik.
Właśnie za skład oceniam ten szampon tak, a nie inaczej.
Reszta juz nie jest taka fajna.
Szampon nie pieni się niemal wcale. Ciężko się splukuje. Włosy po nim są strasznie szorstkie, poplątane pomimo użycia maski.
Mam też wrażenie, że wzmaga przetluszczanie.

Zapach ma całkiem ładny. Opakowanie tez może być. Wydajność mierna, starcza może na 4 mycia.

Znalazłam juz lepszy delikatny szampon i do tego juz więcej nie wrócę.