Salvador Dali, DaliA EDT

Salvador Dali, DaliA EDT

`DaliA` to nowe perfumy dla kobiet przygotowane przez dom Salvador Dali, zapowiedziane jako jasna, owocowo-kwiatowa kompozycja na rok 2014. `DaliA` symbolizuje beztroskę ducha, dobry nastrój i delikatność słonecznego dnia. Zapach przygotowano z myślą o użytku w sezonie wiosenno-letnim.
Otwiera się świeżym połączeniem kumkwatu, maliny i granatu zmieszanych z aromatem nagietka i z galbanum. Serce perfum łączy kwiatowe tony jaśminowca, irysa, piwonii, kwiatu pomarańczy i zielonej herbaty. Nuty drzewne, cedr, palisander, białe piżmo, ambra oraz nuty szyprowe tworzą ich bazę. Za opracowanie kompozycji zapachowej odpowiada Fabrice Pellegrin.

Kategoria: kwiatowo - owocowa

Nuty zapachowe:
nuta głowy: kumkwat, granat, malina, aksamitka, galbanum
nuta serca: jaśminowiec, kwiat pomarańczy, piwonia, irys, zielona herbata
nuta bazy: cedr, drzewo różane, nuty drzewne, białe piżmo

50 - 100ml
Rekomendacja
na dzień, wiosna / lato

0% jesień/zima 100% wiosna/lato

Uwielbiam ten zapach za jego bezpretensjonalność i piękno zawarte w prostocie. Choć skład jest dość bogaty to tak zestawiony by stworzyć kompozycję lekką, świeżą i przyjemną, w sam raz na letnie chwile. Początek to aksamitki, soczyste owoce i galbanum, potem wyczuwam irys i piwonię w otoczeniu białych kwiatów i na sam koniec ukochane piżmo na drzewnym podszyciu. Nie ma tu przesady w żadną stronę.

Cudowna

Kupiłam ja kiedy szukałam nowego zapachu jak zaszłam w ciąże ponieważ wcześniejszy przestał mi pachnieć. Dalie poleciła mi pani w perfumerii. Zapach od razu mi się spodobał. Jest lekki, w sam raz na wiosnę i lato. Pięknie się utrzymuje.

Rewelacja

Na zapach trafiłam przypadkiem. Kiedyś dostałam próbkę perfum i wzięłam ją na wyjazd żeby nie dźwigać całej butelki.
Już po pierwszym użyciu przepadłam. Uwielbiam zieloną herbatę, ale zazwyczaj zapachy na jej bazie są bardzo nudne i oczywiste. Tutaj w połączeniu z owocami pachnie cudownie. Jest to zapach łagodny i ostry zarazem. Bardzo świeży, cytrusowy, ale nie kwaśny. Idealny na wiosnę. Ma w sobie to coś, co sprawia że zapach jest inny niż wszystkie.
Na mojej skórze utrzymuje się bardzo długo, praktycznie cały dzień.

Uwielbiam

Wpadłam na ten zapach przypadkowo, kiedy zobaczyłam na półce piękną butelkę. Jakie było moje zdziwienie, kiedy zapach okazał się niemalże bliźniakiem mojego ulubionego Incanto shine. Oszalałam z radości, bo Incanto shine zostało wycofane ze sprzedaży stacjonarnej a tutaj taka niespodzianka. Oprócz pięknej butelki mamy tu wyjątkowy zapach kwiatowo-owocowy. Jest słodki, ale nie jest duszący i mdlący. Uwielbiam używać go wiosną i latem w ciągu dnia. Jest naprawdę trwały i wydajny - nie trzeba wylewać na siebie połowy flakonu.

jedenz dwóch ideałów

Czytam i czytam recenzje wystawione przed moją i nie mogę się nadziwić... Mam bardzo wyczulony zmysł węchu, a większość z zapachów po prostu mnie zatyka, lub jest mi niedobrze. Do tej pory jedyny jakiego mogłam używać to Kenzo Le Monde Est Beau - delikatny, owocowy. Kilkanaście lat szukałam czegoś takiego jak Dalia. Wbrew temu co piszą inne wizażystki, zapach jest niepowtarzalny, owszem trochę kwiatowy, trochę herbaciany, trochę owocowy, ale proporcje dobrane idealnie. Od pierwszego razu zakochałam się w tym zapachu i jest on ze mną nieprzerwanie od 2014 roku. Na mnie utrzymuje się cały dzień, więc pewnie to kwestia zależna od osoby. REWELACJA

z tych piwoniowych i fruity

Kategoria kwiatowa, ale wg mnie to zapach owocowo-kwiatowy. Głównie czuć połączenie piwonii, granatu i zielonej herbaty. Łatwo, lekko, wakacyjnie i nieskomplikowanie. Utrzymuje się średnio 3/4 godziny, co jest dobrym wynikiem. Cena nie odstrasza, więc znajdą się chętni. Czy ja ponowie je zakupie? Nie wiem. Nie jest to zły zapach, ale z tych piwoniowych.

Używam tego produktu od: 4 miesiace
Ilość zużytych opakowań: 1 probka

Piękny, ale... to już było:)

Bardzo się zdziwiłam, kiedy pierwszy raz powąchałam te perfumy, byłam przekonana, że gdzieś już to czułam, nie raz i nie dwa. Zapach jest mocno kwiatowy, z wyczuwalną zieloną herbatą, bardzo wyraźnie czuję gruszkę, której nie ma w składzie kompozycji. Piwonia i irys są zaraz na drugim planie, a tuż za nimi drzewo różane i kumkwat. Nie wyczuwam za to żadnych nut drzewnych. W tym zapachu nie ma ani grama ciężkości, jest orzeźwiający, delikatny, subtelny, kobiecy. Piękne perfumy, ale nie można rzec o nich, że są oryginalne, to jedne z wielu, ale ich niewątpliwym plusem jest trwałość.

Minusy:
-drogi, ale i tak do przełknięcia.

Cechy neutralne:
-bardzo powtarzalna kompozycja, mnie to nie przeszkadza, ale rozumiem, że komuś może.

Plusy:
-piękny zapach,
-bardzo długotrwały,
-piękny flakon z bardzo ładnie wyglądającym różowym kolorem w środku.

Ilość zużytych opakowań: w trackie pierwszego flakonu

Stara kwiatowa śpiewka

Miałam już skończyć z zapachami sygnowanymi nazwiskiem mistrza surrealizmu, ale za każdym razem, gdy widzę jakąś nowość, nie ma rady... musze się z nią zapoznać.

Perfumy Salvadora swojego czasu stanowiły całkiem ciekawą alternatywę. Nie były za bardzo podobne do innych zapachów, miały własny styl i wszczepioną oryginalność. Niestety od jakichś paru ładnych lat, to co pojawia się na rynku, nie ma nic wspólnego z wyobraźnią wąsatego Burzyciela Świata.
To płytkie, łatwe i kliszowe kompozycje, które bardzo boją się być kontrowersyjnymi, bo… chcą zadowolić jak największą ilość niewyrobionych nosów.

Taka właśnie jest Dalia. Kierowana jakby do 16-tki, która w porywie wiosennej burzy hormonów, chce pachnieć jak lilijka migdaląc się godzinami z chłopakiem na ławce w parku.
Typowy bigos kwiatowo-owocowy. Egzotyczny sorbet, bukiet liliowo-frezjowy prosto ze sterylnej kwiaciarni, różane Cocolino i białe kwiaty, które wychwytuje się w przeciętnym mydle toaletowym. Aby było bardziej ciekawie, wszystko podlane jest zieloną herbatą (oczywiście taką zalaną po raz piąty). Bez polotu, bez kłopotu. Blado i arcytruistycznie.

Zapach oczywiście niknie i traci swój kwiatowy wkład z szybkością Speedy’ego Gonzales’a. Ani się obejrzeć, jak początkowa faza, w której jako tako pulsują jeszcze jakieś świeże kwiaty i soczyste owoce, odchodzi w szybkie zapomnienie. Pozostaje trwałość pierwszej lepszej mgiełki egzotycznej.

Dalia to dobra propozycja dla osób lubujących się w bezpiecznnych przeciętniakach, które nie wierzgają kopytami w tłumie i z pewnością nie wywołują u nikogo konsternacji, migreny, czy chwili głębszej zadumy.

Jeśli chodzi o flakon, to coś w nim jest. Choć przy bliższym poznaniu wygląda jak mini-szafka z otworem na kluczyk.

Używam tego produktu od: 2 tygodnie
Ilość zużytych opakowań: kilka ml z 50-tki

Piękne

Bardzo miły, lekki zapach na wiosnę i lato. Wyraźnie wyczuwam świeżość zielonej herbaty, aromat kwiatów i słodycz owoców. Perfumy nie duszą mnie ani nie drażnią, są bardzo miłe dla mojego nosa.