Organique, White Clay, Clay Mask (Glinka Biała)

Organique, White Clay, Clay Mask (Glinka Biała)

Bardzo delikatna glinka kaolinowa. Cechuje ją lekka i jedwabista konsystencja. Jest łagodna dla skóry, usuwa zanieczyszczenia, remineralizuje, wygładza i uelastycznia. Delikatnie rozjaśnia.
W 100% naturalna glinka kaolinowa. Polecana jest zwłaszcza dla cer delikatnych, suchych, wrażliwych, skłonnych do podrażnień oraz dla skór dojrzałych. Działa również normalizująco na skórę tłustą i mieszaną. Można ją stosować do maseczek i kąpieli.

moja ulubiona glinka :)

Jak napisałam na wstępnie to właśnie białą glinkę lubię najbardziej, chociaż to czysty kaolin :) jest bardzo delikatna w działaniu, a zarazem skuteczna - dobrze oczyszcza pory, cera jest rozjaśniona, ukojona. Nie można zrobic sobie nią krzywdy, nie przesuszy cery. Bardzo dobry produkt !

Ilość zużytych opakowań: 2*100 g

Dobrze oczyszcza

Porządna glinka, ładnie oczyszcza nam buźkę, sprawia, że staje się matowa. Stosuje od czasu do czasu choć przyznam, że nie przepadam za babraniem się w glince , wole gotowe produkty. 3 łyżki glinki starczają nam na jedną aplikacje więc mogę stwierdzić, że cena jest przystępna do ilości w opakowaniu. Plus za wygodne opakowanie i łatwą dostępność. Polecam każdemu kto lubi glinki

Używam tego produktu od: wiele miesięcy

delikatna glinka dla wrażliwców

Biała glinka sprawdza się świetnie w przypadku cery wrażliwej. Lubię ją stosować.
Po jej użyciu skóra jest rozświetlona, oczyszczona odżywiona. Świetnie oczyszcza pory i ładnie rozjaśnia skórę.
Po użyciu cera jest matowa, świeża i oczyszczona.
Samo przygotowanie nie sprawia problemu. Plus za wydajność i cenę adekwatną do działania.
Jest bardzo delikatna, nie podrażnia.

Lubię glinki Organique i każda ma swoje zalety.

Dobre oczyszczenie

Do osiągnięcia matowej, oczyszczonej, z czystymi porami cery wystarczyły mi dwie łyżeczki tej maseczki, odrobina wody i olejku arganowego.
+ dobrze się rozrabia, nie jest to nic skomplikowanego,
+ nie posiada nieprzyjemnego zapachu,
+ dobra aplikacja, nie spływa,
+ działanie: zamknięte i oczyszczone pory, twarz zmatowiona, z lekkim blaskiem, niepodrażniona, po prostu CZYSTA.
Na minus dodam tylko to, że naprawdę szybko zasycha, mimo dodania olejku (spryskiwałam jednak co jakiś czas twarz wodą, by dało się z maską funkcjonować ;)).

Ilość zużytych opakowań: pół woreczka 100 g

Bardzo dobry produkt.

Nigdy wcześniej nie chciało mi się bawić w peelingi czy maseczki. Oczywiście nie raz słyszałam, o ich rewelacyjnych działaniach, ale wydawały mi się pracochłonne. Dopiero niedawno po odkryciu produktów Organique zaczęłam się przykładać i widzę efekty.
Mam cerę wrażliwą i naczynkową. Próbowałam paru rzeczy, żeby jej ulżyć i żeby wyglądała lepiej, a że nie lubię się malować, zależało mi na naturalnych efektach, a nie tuszowaniu niedoskonałości. Zaczęła z grubej rury, bo od zamykania naczynek laserami. Ale cóż z tego, skro efekt był bardzo krótkotrwały, bo obok zamkniętych naczynek, wykwitały nowe. Nie przekreślam działania laserów, ale widzę, że odpowiednie odżywanie, peelingi i właśnie moc kojących maseczek z glinki daje więcej.
Tę glinkę mieszam z glinką Ghassoul. W proporcji 1:1, dodaję wodę oczarową i olej arganowy. Po nałożeniu nie daję maseczce wyschnąć, tylko spryskuję ją wodą oczarową, po jakimś czasie zmywam, tonizuję skórę i nakłada krem, a czasem jakąś maseczkę nawilżającą.
Muszę powiedzieć, że jestem zdziwiona zmniejszeniem się ilości zaskórników na nosie i brodzie. Bardzo ładnie pozamykało i wyczyściło mi pory. Stosuję ją również na dekolt. Muszę dodać, że jestem w ciąży, a kosmetyki tej firmy mnie nie uczulają.
Polecam więc zaopatrzyć się w dobry pędzel, porcelanową miseczkę (ja używam filiżanki) i jakieś niemetalowe mieszadełko lub miarkę. Glinki z metalem mogą wchodzić w reakcje.
Jest to przyjemny zabieg, który naprawdę dobrze działa na skórę, stosowany ok. 2 razy w tygodniu.
Opakowanie jest bardzo wydajne.

Używam tego produktu od: 1 miesiąc