Organique, Green Clay, Clay Mask (Glinka zielona)

Organique, Green Clay, Clay Mask (Glinka zielona)

Wydobywana z głębokich pokładów krzemionkowo-aluminiowych, gdzie nie docierają zanieczyszczenia cywilizacyjne. Naturalna, czysta mikrobiologicznie, w żaden sposób nie modyfikowana. Ze względu na jej rzadkie występowanie i wyjątkowe właściwości jest produktem bardzo docenianym i poszukiwanym w kosmetyce oraz lecznictwie. Jej używanie jest bezpieczne dla każdego typu skóry, również dla cery wrażliwej. Zawiera wiele różnych związków mineralnych, makro- i mikroelementów w łatwo przyswajalnej formie. Jej barwa spowodowana jest obecnością dwuwartościowych jonów żelaza, które posiadają właściwości antyutleniające i antyrodnikowe. Posiada silne właściwości sorpcyjne: wiąże jony, toksyny, białka, substancje tłuszczowe, a także bakterie. Działa antycellulitowo i przeciwobrzękowo.

sypkie
antybakteryjne
w słoiku
>100ml

bardzo dobrze oczyszcza

Jedna z moich ulubionych glinek. Ma świetne działanie oczyszczające:
- skóra jest czysta i odświeżona,
- wypryski szybciej znikają,
- skóra jest zmatowiona,
- pory oczyszczone,
- skóra rozświetlona,
- nie podrażnia.

Nie widzę minusów tej maseczki. Jest nieco łagodniejsza w działaniu od glinki Ghassoul ale działanie ma podobne. Często do niej wracam i trzyma moja mieszaną cerę w ryzach.

Używam tego produktu od: ponad roku
Ilość zużytych opakowań: kilka

zdecydowanie tak!

Zielona glinka to mój must have w oczyszczaniu cery ! Lubię ją oczyszcza świetnie, zmniejsza widoczność porów, przysusza wypryski, cera dłużej jest matowa i tak się nie świeci, a mam z tym problem. Odkąd ją regularnie używam moja cera jest w lepszym stanie. Zmywa się zdecydowanie lepiej niż glinka ghassoul, którą również próbowałam, ale nie przypadła mi do gustu.

Używam tego produktu od: lutego
Ilość zużytych opakowań: 2 paczuszki 100g

Bardzo dobra

Mam tłustą cerę, więc zielona glinka to bardzo dobry wybór dla mojej cery. A jednak mimo wszystko wolę glinkę Ghassoul. W przypadku zielonej osiągam bardzo podobny efekt - twarz jest oczyszczona, rozjaśniona, odświeżona, a przy tym nie jest przesuszona. Nawet pory są zwężone.

Mam tylko wrażenie, że glinka zielona nie zapewnia aż tak spektakularnego efektu, co nie zmienia faktu, że jest warta przetestowania. Tylko zmywa się z twarzy trudniej niż Ghassoul i przez to jest nieco bardziej uciążliwa w użyciu. Ma nieco inną konsystencję po zmieszaniu z wodą, jest bardziej płynna.

To bardzo dobra maseczka do cery tłustej i mieszanej, ja jednak zostaję przy swojej ulubionej glince, doskonałej do każdego typu cery. Czyste glinki odpowiadają mi znacznie bardziej niż wszystkie gotowce, zawierające masę zbędnych, bezwartosciowych składników. Poza tym, zużywamy ją od razu po zmieszaniu z wodą, więc na pewno zawsze działa skuteczniej. Ja nie lubię się w to bawić, jednak mimo wszystko używam glinki i zamierzam używać jej dalej.